Bezpečnost naší seznamky

Jak bezpečně hledat partnera na internetu

Většina uživatelů online seznamek o sobě udává pravdivé informace, ovšem najdou se i opačné případy. Z tohoto důvodu zaměstnanci eDarlingu denně kontrolují serióznost všech partnerských návrhů. Každý návrh, který Vám zašleme, je manuálně ověřen. Profily, u kterých máme podezření, že nejsou vytvořené za účelem vážného hledání partnera, se k Vám vůbec nedostanou.

Máme pro Vás šest tipů, jak odhalit falešné profily:

1. Nereálné údaje

Kriticky posuzujte veškeré nesrovnalosti v údajích zadaných druhou osobou, jestliže se Vám zdají nereálné nebo nesmyslné. Buďte skeptičtí. Pochybujete-li o pravdivosti zadaných údajů, raději daného partnera nekontaktujte.

2. Chraňte si své soukromí

Nově navázaný kontakt přirozeně svádí k prozrazování osobních a intimních údajů. Vždy dopředu důkladně zvažte, zda-li někomu prozradíte své osobní informace, jako např. e-mail nebo telefonní číslo. Informace, které jednou prozradíte, už nemůžete nikdy vzít zpět. Buďte tedy opatrní a nenechte se vyprovokovat k neuváženému jednání.

3. Nereagujte na výzvy týkající se finanční pomoci

Pokud Vás vybraný kontakt požádá o finanční pomoc, můžete si být jistí, že se jedná o podvod. V žádném případě neposílejte této osobě peníze a informujte nás přes kontaktní formulář.

4. Není třeba spěchat

Důležité je, abyste při seznamování postupovali svým vlastním tempem. Zašlete partnerovi své údaje jako např. telefonní číslo jen tehdy, jestliže z toho máte dobrý pocit, sjednejte si schůzku teprve ve chvíli, až i vy budete opravdu chtít. Nenechte se k ničemu nutit. Pokud se budete cítít pod tlakem, řekněte to přímo jemu nebo jí. Nebude-li na Vaše námitky brát ohledy, nebojte se kontakt přerušit.

5. Bezpečná první schůzka

Ačkoli jste si se svým vybraným potenciálním partnerem hodně dopisovali, možná i telefonovali a vytvořila se mezi Vámi jistá intimita, nesmíte zapomenout na to, že se stále jedná o cizího člověka. Svou první schůzku byste si proto měli dobře naplánovat:

  • 1. Domluvte si schůzku na neutrálním místě jako je např. kavárna
  • 2. Informujte o této schůzce někoho ze svých blízkých
  • 3. Nepijte příliš mnoho alkoholu
  • 4. Nikdy nenechávejte své osobní věci bez dohledu (peněženku, kabelku)
6. Ozvěte se nám, máte-li pochybnosti

Abychom mohli odhalit neseriózní uživatele a zajistit Vám tak kvalitní služby, jsme často odkázáni na Vaši pomoc. Pokud narazíte na někoho, kdo uvádí nepravdivé údaje či jedná ve zlém úmyslu, oslovte nás přes e-mailovou adresu [email protected].