3 věci, které byste měli dělat pro úspěšné online seznámení: Tajný článek pro věrné oslavence

Blahopřejeme k narozeninám! Jako dárek jsme pro Vás ve spolupráci s koučkou Hanou Wolf a americkým koučem Justinem Kelly McClurem připravili speciální článek, který Vám pomůže v tom, najít u nás protějšek pro život.

 

Narozeninový článek jako dárek

1.    Buďte si jistí, že jste na vztah opravdu připravení

 

Někteří lidé sice po vztahu velmi touží, ale často z důvodů, které zdravý a vyrovnaný vztah příliš nepredikují: buď neumí být sami, nebo sami se sebou nejsou spokojení a mají pocit, že vztah je zachrání. Nejdříve je tedy důležité si být jistý/á, že křivdy z minulých vztahů nebo z rodiny Vám negativně příliš nezasahují do života a Vy vztahem nehledáte náhradu za něco, co si musíte vyřešit sami. Jste-li v pohodě a spokojeni sami se sebou, je na čase se přestat bát, jít do seznamování naplno a brát ho jako dobrodružství, ze kterého se ideálně vyklube to, co čem toužíte: dlouhodobý vztah.

Koučka Hana Wolf k tomu říká:

„Otevřete se novému vztahu: U svých klientů se setkávám s tím, že sice po vztahu velmi touží, avšak při detailnějším rozboru zjistíme, že z něj mají velký strach a tudíž jsou seznámení vlastně podvědomě uzavřeni. Zde nepomůže nic jiného, než odhodit staré křivdy, uzavřít je v sobě a také se z nich vyplakat. Pokud to neuděláte, budete v sobě stále nosit staré šrámy minulých vztahů. Partnerství budete mít spojeno se strachem a s možným ublížením, což Vám zabrání prožívat to hezké a novému vztahu se plně otevřít. Ve vztahu by měla panovat láska, radost a důvěra, jen mnohdy je to strach z ublížení, bolesti a konce vztahu. Pokud i Vás tyto pocity ovládají, snažte se je ze sebe nejdřív dostat, abyste se mohli otevřít novému a hezkému vztahu.“

2.    Buďte ve svém profilu takoví, jací jste: jedineční!

 

Profilová fotografie je grunt

 

Fotografie řekne více, než tisíc slov, a je to první, čím můžete potenciální protějšek zaujmout. Proto se nebojte ukázat se v dobrém světle a vsadit na několik rad a triků, které Vám pomohou navnadit uživatele nakolik, aby si pročetli Váš profil. Hlavní je přirozenost. To, že přirozené denní světlo je na focení nejlepší, Vám potvrdí snad každý fotograf.

Stejně to je i s Vaším vzhledem: Fotografie z maškarní je sice legrační a určitě zapůsobí na určitou cílovou skupinu, vždy ale myslete na to, koho s ní chcete zaujmout. Americký průzkum  mezi uživateli seznamky také ukázal, že lidé dávají přednost amatérským fotografiím před aranžovanými a vyleštěnými fotografiemi od profesionála – nejspíš proto, že ty profesionální nemusí tolik odpovídat realitě.

Do své profilové fotografie tedy nemusíte investovat jmění, přesto si na ní dejte záležet: měla by být ostrá, portrétová (čili žádná miniaturní postavička v dálce u eiffelovky) a ne příliš tmavá či naopak vybledlá. Je důležité, aby Vám bylo zřetelně vidět do obličeje a do očí. Buďte na ní nejlépe jen Vy sami, vyspalí, v dobré náladě a ideálně se usmívejte (fotky mračících lidí mají menší úspěšnost).

Chcete-li do své portrétové forografie zahrnout i pozadí, vyberte takové, které o Vás něco říká: staráte-li se například o svou zahrádku, můžete mít na pozadí Vaše záhony jahod a bylinek. Pokud Vás baví kutilství, můžete se vyfotit ve své dílně. V každém případě si dejte pozor, co se na Vašich fotografiích na pozadí objevuje: málokoho zaujmete se špinavým prádlem pohozeným na posteli nebo interiérem své toalety

 

Nepopisujte kohokoliv, popisujte sebe

 

Americký kouč v oblasti seznamování a zdraví Justin McClure píše, že je důležité nepopisovat se moc obecně ve stylu „Mám ráda svu práci a syna“. Proč? 1. Jsou to věci, které jsou samozřejmé všem zaměstnaným rodičům a 2. to nikoho neosloví, protože Vás (zatím) nezná a nemá vůči Vám citový vztah.

McClure radí, že chcete-li podat obecné informace a zájmy tak, aby to ostatní zaujalo, lépe se na Vašem profilu bude vyjímat krátká historka nebo příběh ze života, která Vaše zájmy zahrnuje. Jakmile budou alespoň některé Vaše odpovědi narativní a zaujmou svými emocemi nebo pointou, vzbudíte zájem více uživatelů a šance na setkání s tím pravým/ tou pravou se zvýší.

Proto je dobré se na svůj profil podívat a znovu si ho přečíst. Zaujal by Vás jakožto potenciální(ho) nápadníka/ici v záplavě dalších profilů? Odpovídá tomu, jací skutečně jste? V případě, že si nejste jistí, můžete svůj profil ukázat někomu, kdo Vás dobře zná a popřemýšlet o jeho případných připomínkách. Možná, že uhodí hřebíček na hlavičku a Vám se najednou budou sypat nabídky jedna za druhou.

McClure to sumarizuje následovně: „Vše to stojí a padá na Vaší snaze a úsilí najít si partnera. Budete-li to dělat ledabyle, budou tomu odpovídat i Vaše výsledky.“ Nebojte se tedy ukázat svou jedinečnost! Jen tak můžete najít někoho, kdo bude jedinečný pro Vás.

 

Zdůrazněte své zájmy a aktivity

 

Málokdo má zájem o někoho, kdo sám nemá zájem o nic. Lidské soužité je báječné mimo jiné v tom, že se můžeme vzájemě obohatit o nové poznatky, zkušenosti i záliby a sdílet koníčky a zážitky společné. Proto se neostýchejte poutavě vylíčit vše, co Vás zajímá a baví (nebo naopak k smrti nudí).

Hana Wolf radí: „Věnujte se aktivitám, které máte rádi, ať už se jedná o turistiku, jógu, golf nebo výlet na kole. Pokud se budete věnovat činnosti, kterou máte rádi, zvýší se šance, že na internetu potkáte někoho, s kým navíc budete sdílet aktivitu, které sami holdujete.“ Uvidí-li totiž někdo při prohlížení Vašeho profilu záliby, které sám provozuje, hned pro něj budete atraktivnější a zvýší se Vaše šance na seznámení.

Zároveň mějte na paměti, že kromě svých aktivit v životě je třeba být aktivní i na seznamce. Čím častěji totiž navštivujete svůj profil a komunikujete s dalšími uživateli, tím více návrhů ve výsledku dostáváte. Zároveň s každou komunikací a schůzkou nasbíráte další zkušenosti a více si ujasníte, co (nechcete), což Vám velice pomůže při dalším seznamování.

3.    Buďte sami sebou

 

I přes všechny výše zmíněné rady byste se ale neměli snažit předstírat, že jste někdo jiný a slepě poslouchat rady zejména nezkušených známých. Nejde jen o to, že při osobním setkání pak Váš protějšek může být nepříjemě překvapen, protože očekával někoho, kdo jinak vypadá/ mluví/ žije. Jde také o to, že pokud na svém profilu nebudete upřímní, přitáhnete k sobě jiné uživatele, než kteří se hodí k Vaší skutečné povaze. Tím plýtváte nejen Vašim i jejich časem a energií; najít pak někoho pro vztah plný souladu a porozumění navíc bude mnohem těžší.

S tím souhlasí i koučka Hana Wolf: „Buďte sami sebou: Lidé se ve snaze zalíbit se svému protějšku dělají lepšími, než skutečně jsou, nebo mají tendence se podceňovat. Není nic horšího, než ze sebe dělat někoho, kým nejste. Berte to tak, že pokud budete sami sebou a vztah vám nevyjde, nemáte vlastně co ztratit, protože partner či partnerka o Vás nestál nebo nestála o Vaši přirozenost. Pokud svou povahu již v začátcích vztahu potlačíte, skutečně hrozí, že se to ve vztahu dříve či později projeví a hlavně Vy nebudete dlouhodobě šťastní. Proto se nestyďte projevit. Uvidíte, být sám sebou se Vám jen vyplatí.“

 


Přečtěte si také:

 

►  Koučinková příručka Hany Wolf

Aleš Kalina radí, jak nebýt sám

Na co si při seznamování dát pozor

 

Redakce eDarlingu ve spolupráci s Hanou Wolf