Ochrana údajů - aplikace

Prohlášení o ochraně osobních údajů pro aplikaci eDarling

Platné od srpna 2015

Hledání vhodného partnera vyžaduje shromažďování, zpracování a použití osobních údajů. Protože nám velmi záleží na úrovni poskytovaných služeb, zodpovědný přístup k použití zadaných údajů a jejich ochrana je pro nás zásadní.

V tomto prohlášení bychom Vám rádi přiblížili, které osobní údaje zpracováváme, za jakým účelem a v jaké formě, v případě, a to že používáte eDarling aplikaci ve svém mobilním zařízení.

Obsah

1. Ochrana Vašich osobních údajů

2. Sběr, zpracování a použití osobních údajů
2.1 Sběr údajů při stahování a instalaci aplikace
2.2 Sběr údajů při používání aplikace bez registrace
2.3 Sběr údajů při registraci a používání aplikace

3. Sběr a zpracování osobních údajů při použití specifických funkcí aplikace
3.1 Čtení a posílání zpráv
3.2 Návštěvy profilů
3.3 Návrhy partnerů
3.4 Funkce "Líbí se mi"
3.5 Push notifikace

4. Požadovaná oprávnění
4.1 Operační systém Android (různí výrobci, př. Samsung, HTC, Sonny, LG)
4.1.1 Zjišťování stavu a identity telefonu
4.1.2 Zaznamenávání obrázků a videí
4.1.3 Změna, vymazání nebo čtení obsahu Vašeho USB paměťového zařízení
4.1.4 Zjišťování účtů v zařízení
4.1.5 Neomezený přístup k síti a získávání údajů z internetu
4.1.6 Zobrazování síťových připojení
4.1.7 Přístup ke spuštěným aplikacím
4.1.8 Další oprávnění
4.2 Operační systém iOS (např., Apple iPhone a iPad)
4.2.1 Oznamovací centrum / Push notifikace
4.2.2 Přístup k fotoaparátu
4.2.3 Přístup k uloženým fotografiím

5. Konfigurace Push notifikací
5.1 Operační system Android (různí výrobci, např. Samsung, HTC, Sony, LG)
5.2 Operační system iOS (např., Apple iPhone and iPad)

6. Sdílení osobních údajů

7. Prověřování osobních údajů

8. Právo na informace

9. Ochrana údajů

10. Právo na odvolání

 

1. Ochrana Vašich osobních údajů

Edarling.cz je seriózní seznamovací portál, který Vám pomáhá najít toho pravého partnera.

Seznamovací aplikaci eDarling.cz provozuje společnost Spark Networks Services GmbH, Kohlfurter Straße 41/43, 10999 Berlin. Spark Networks Services GmbH je subjekt podléhající Zákonu Německé spolkové republiky o ochraně osobních údajů.

Ochrana Vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. eDarling.cz proto dodržuje přísná německá a evropská ustanovení o ochraně údajů. Účelem Federálního zákona o ochraně osobních údajů (BDSG) a Zákona o telekomunikacích a mediích (TMG) je ochrana takzvaných osobních údajů. Zahrnuty jsou informace, které se mohou vázat k dané osobě (např. jméno nebo e-mailová adresa). Údaje, které nemohou být spojeny s konkrétní nebo zjistitelnou osobou, případně mohou být s danou osobou spojeny pouze s vynaložením nepřiměřeného množství času, nákladů a práce, se řadí do kategorie anonymních údajů.

Za účelem poskytování služeb svým zákazníkům, eDarling.cz sbírá, zpracovává, a používá osobní údaje. V souvislosti s právními ustanoveními mohou být profily pod pseudonymy použity k reklamním účelům, průzkumu trhu a zlepšování poskytovaných služeb. Toto však platí pouze v případě, že jste nevyužili svého práva kdykoli vznést proti tomuto použití námitku.

Pokud máte jakékoli dotazy spojené s ochranou osobních údajů, pracovníci zákaznického servisu eDarling.cz jsou Vám k dispozici na následující adrese:

Spark Networks Services GmbH
eDarling Zákaznický servis
Kohlfurter Straße 41/43
10999 Berlin Německo
Email: info@edarling.cz

Zpět na začátek stránky

2. Sběr, zpracování a použití údajů

eDarling.cz je oprávněným zprostředkovatelem online seznamování, který využívá vědecky podloženou metodu seznamování za účelem seznámení zájemců o dlouhodobý vztah. Při poskytování této služby jsou používány Vaše osobní údaje. V mnoha případech jsou používány pouze pseudonymy nebo anonymní data. Bližší informace jsou popsány níže.

Zpět na začátek stránky

2.1 Sběr údajů při stahování a instalaci aplikace

Pro stáhnutí a instalaci aplikace eDarling.cz z obchodu s aplikacemi (např. Google Play, Apple AppStore) je třeba zaregistrovat se nejdříve u poskytovatele daného obchodu a uzavřít s ním příslušnou uživatelskou smlouvu. Na uzavření této smouvy nemá eDarling.cz žádný vliv a není jejím účastníkem. Při stahování a instalaci aplikace jsou danému obchodu zaslány nezbytné informace, konkrétně Vaše uživatelské jméno, e-mailová adresa, zákaznické číslo Vašeho účtu, čas stáhnutí aplikace, platební údaje a kód Vašeho mobilního zařízení. Na sběr těchto údajů nemá eDarling.cz žádný vliv a není za ně zodpovědný. Poskytnuté údaje jsou eDarling pouze zpracovávány, a to pouze do takové míry, která je nezbytná pro stáhnutí a instalaci aplikace do Vašeho mobilního zařízení (např. smartphonu nebo tabletu). Tato data dále neuchováváme.

2.2 Sběr údajů při používání aplikace bez registrace

Pokud aplikaci používáte, získáváme následující technické údaje, abychom zabezpečili její funkčnost; údaje automaticky shromažďuje Vaše mobilní zařízení a zasílá nám je:

• informace o zařízení
• kód zařízení (specifický kód Spark)
• informace o operačním systému
• unikátní identifikátor zařízení Spark (UDID)
• Apple iOS identifikátor pro inzerenty (IDFA)

Tyto údaje používáme pro řešení technických problémů a anonymně je vyhodnocujeme pro statistické účely, z důvodu optimalizace naší nabídky.

2.3 Sběr údajů při registraci a používání aplikace

Pokud si přejete využít nabídky popsané detailněji ve Všeobecných podmínkách portálu eDarling.cz, budou po Vás vyžadovány údaje potřebné pro dokončení registrace. V současné době není možná registrace prostřednictvím aplikace. Vyberete-li si nabídku "Zaregistrovat se nyní zdarma" budete přesměrováni na internertové stránky eDarling.cz. Pro více informací o zpracování údajů na internetových stránkách si prosím přečtěte Prohlášení o ochraně dat na portálu www.eDarling.cz.

Pokud se po registraci přihlásíte do aplikace, budete moci zasílat zprávy ostatním uživatelům platformy eDarling.cz, prohlédnout si své návrhy partnerů nebo nahrávat fotografie. Některé z těchto funkcí jsou však přístupné pouze VIP členům. Při používání aplikace po registraci, budou sbírána data, která nám poskytnete (např. vyplňováním odpovědních nebo zaškrtávacích políček). Toto zahrnuje například následující údaje:

• Zákaznické číslo (bezpečnostní kód) uživatele portálu eDarling
• Obsah zpráv
• Interakces ostatními uživateli (např. u funkcí "Poslat úsměv" nebo "Líbí se mi")
• Nahrané fotografie

Zpět na začátek stránky


3. Sběr a zpracování osobních údajů při použití specifických funkcí aplikace

3.1 Čtení a posílání zpráv

Ostatní členové Vám mohou zasílat zprávy, eDarling.cz však neposkytuje třetím stranám Vaši e-mailovou adresu. Veškeré zprávy jsou doručovány pouze prostřednictvím interní pošty eDarling.cz. V případě, že si nepřejete být kontaktováni některým z uživatelů, můžete ho "zablokovat".

3.2 Návštěvy profilů

Ostatní členové mohou vidět, že jste navštívili jejich profil. Stejně tak Vy vidíte, kteří členové navštívili Váš profil. Tato funkce je v aplikaci dostupná pouze pro VIP členy. VIP členové si mohou rovněž prohlížet forotgrafie, které nahrajete do svého profilu.

3.3 Návrhy partnerů

Váš uživatelský profil, včetně údajů, které jste v něm uvedli a nahraných fotografií, bude navrhován ostatním členům prostřednistvím našeho matchingového procesu. Stejným způsobem budou Vám představovány návrhy partnerů. Na svém uživatelském účtu s můžete nastavit, zda si přejete být navrhováni, a tedy zobrazováni, ostatním členům prostřednictvím matchingového procesu. Více informací najdete v Prohlášení o ochraně dat na internetových stránkách www.edarling.cz.

3.4 Funkce "Líbí se mi"

V profilech ostatních členů se nacházejí tlačítka "Líbí se mi". Pokud na ně kliknete, dáte danému uživateli najevo, že se Vám líbí jeho příspěvek nebo fotografie. Dotyčný o tom bude následně informován zprávou.

3.5. Push notifikace

Aplikace Vás upozorňuje na určité události nebo témata, jako například zprávy nebo úsměvy od ostatních uživatelů, i ve chvíli, kdy ji aktivně nepoužíváte.

Pro poskytování push notifikací používá eDarling.cz oznamovací služby společnosti Apple (iOS) nebo společnosti Google CD2M (Android). Tyto služby jsou součástí standardní funkčnosti mobilních operačních systémů iOS a Android a jsou konfigurovatelné v Nastavení Vašeho mobilního zařízení. Abychom zabezpečili funkčnost push notifikací ve Vašem mobilním zařízení, potřebujeme přístup ke specifickému ID kódu Vašeho zařízení (iOS) nebo registračnímu kódu (Android). Tyto identifikátory jsou generovány automaticky společností Apple nebo Google při používání aplikace ve Vašem mobilním zařízení a slouží k identifikaci správného příjemce spojeného s určitou e-mailovou adresou nebo telefonním číslem. Váš kód zjistíme pouze za předpokladu, že dáte aplikaci svolení k zobrazování push notifikací ve Vašem mobilním zařízení. Obsah zprávy spolu s Vaším kódem jsou v takovém případně zaslány v zašifrované formě společnosti Apple nebo Google. Ty následně použijí Váš kód k doručení zašifrovaného obsahu do Vašeho mobilního zařízení.

Pokud si tuto funkci apliakci nepřejete využívat, můžete ji deaktivovat v Nastavení Vašeho zařízení. Pro více informací o push notifikacích a možnostech jejich nastavení přejděte prosím k bodu č.5.

Zpět na začátek stránky

4. Požadovaná oprávnění

Pro použití některých funkcí je nutné, aby měla aplikace přístup k některým službám a údajům ve Vašem mobilním zařízení. V závislosti na tom, který operační systém používáte, bude aplikace občas vyžadovat výslovný souhlas s přístupem k těmto informacím.

V samostatných bodech níže je popsáno, které funkce jsou zahrnuty a která povolení jsou vyžadována pro jednotlivé operační systémy.

 

4.1 Operační systém Android (různí výrobci, př. Samsung, HTC, Sonny, LG)

4.1.1 Zjišťování stavu a identity telefonu

V průběhu instalace aplikace je vyžadováno povolení "Zjistit stav a identitu telefonu". Tímto povolením umožňujete aplikaci určit, zda právě telefonujete, aby mohla v daný okamžik přerušit aktivitu aplikace. Pomocí této funkce rozpoznáme model vašeho zařízení a verzi operačního programu, aby se mohl obsah alikace správně zobrazovat.

4.1.2 Zaznamenávání obrázků a videí

V průběhu instalace aplikace je vyžadováno povolení "Zaznamenávat obrázky a videa". Tímto povolením umožňujete aplikaci přístup k fotoaparátu, za účelem využití funkce "Nahrát fotografii" (a následně "Pořídit fotografii") pro pořízení fotografie a její zpřístupnění ostatním uživatelům.

4.1.3 Změna, vymazání nebo čtení obsahu Vašeho USB paměťového zařízení

V průběhu instalace apliakce je vyžadováno povolení "Změnit nebo vymazat obsah Vašeho USB paměťového zařízení" a "Přístup k obsahu Vašeho USB paměťového zařízení". Těmito povoleními umožňujete apliakci přístup k USB paměťovému zařízení ve Vašem mobilním zařízení. Aplikace tak může ukladát nastavení (např., že si přejete dostávat push notifikace) na USB paměťové zařízení.

4.1.4 Zjišťování účtů v zařízení

V průběhu instalace aplikace je vyžadováno povolení "Zjistit účty v zařízení". Tato funkce umožnuje apliakci získat seznam rozpoznaných účtů v mobilním zařízení. Aplikace se tak může spojit s různými službami. Nezískává tím však přístup k Vašim uloženým heslům.

4.1.5 Neomezený přístup k síti a získávání údajů z internetu

V průběhu instalace aplikace jsou vyžadována povolení "Získat data z internetu" a "Neomezený přístup k síti". Těmito povoleními umožňujete aplikaci automaticky stahovat z internetu obsah, který se má zobrazovat v aplikaci, nebo který je potřebný k zabezpečení přístupu k jednotilvým funkcím (např., pro zobrazování návrhů partnerů nebo "Mého profilu"). Na jednotlivých stránkách nejsou žádná technická omezení.

4.1.6 Zobrazování síťových připojení

V průběhu instalace aplikace je vyžadováno povolení "Zobrazit síťová připojení". Tímto povolením umožňujete apliakci zjistit, zda existuje dostupné bezdrátové (Wi-Fi) internetové připojení nebo mobilní datové připojení (GPRS, 3G, LTE). Funkčnost jednotlivých prvků aplikace je na přístupu k internetu závislá.

4.1.7 Přístup ke spuštěným aplikacím

V průběhu instalace aplikace je vyžadováno povolení "Přístupu ke spuštěným aplikacím". Tímto povolením umožňujete aplikaci získat informace o právě spuštěných nebo nedávno spoštěných aplikacích. Tato funkce slouží k zasílání našich push notifikací.

4.1.8 Další oprávnění

Na závěr, aplikace vyžaduje povolení "Deaktivovat režim spánku", „Nastavit vibrace" a „Odeslat dlouhé vysílání". Uvedená povolení zahrnují technické funkce, které jsou nezbytné pro správné fungování aplikace. Tyto procesy nesbírají ani nezpracovávají osobní údaje.

 

4.2 Operační system iOS (např., Apple iPhone a iPad)

4.2.1 Oznamovací centrum / Push notifikace

Pokud na otázku, zda Vám může eDarling.cz zasílat push notifikace, odpovíte "Ano", umožníte aplikaci informovat Vás prostřednictvím push notifikací o určitých událostech a tématech. Tato funkce je aktivní i v případě, že aplikace není právě spuštěná. Upozornění mohou mít podobu zvuků, zpráv (např. banner na obrazovce) nebo symbolů (obrázek nebo číslo na ikoně aplikace).
Pro více informací o push notifikacích a možnostech jejich nastavení přejděte prosím k bodu č.5.

4.2.2 Přístup k fotoaparátu

Pokud povolíte aplikaci přístup k fotoaparátu, umožníte přístup k Vašemu fotoaparátu za účelem pořizování fotografií a následně jejich zpřístupnění ostatním uživatelům.

4.2.3 Přístup k uloženým fotografiím

Pokud odpovíte kladně na dotaz, zda může aplikace získat řístup k fotogalerii ve Vašem mobilním zařízení, povolíte jí tak přístup k Vašim uloženým snímkům. Jednotlivé fotografie si následně můžete vybrat prostřednictvím funkce "Vybrat existující fotografii" a zpřístupnit je tak ostatním uživatelům.

Zpět na začátek stránky

5. Konfigurace Push notifikací

Prostřednictvím push notifikací (v iOS také nazývané "Zprávy") můžete být upozorňováni na určité události a témata (např., zprávy od ostatních uživatelů), a to i v případě, že aplikace není právě otevřená. Za účelem využití této funkce, odpovězte "Ano" na otázku, zda Vám eDarling.cz může zasílat push notifikace. Tento požadavek se Vám zobrazí, když poprvé otevřete aplikaci a zaregistrujete se.

Push notifikace můžete aktivovat nebo deaktivovat přímo v aplikaci. Za tímto účelem otevřete menu "Nastavení" a vyberte položku "Push notifikace". V závislosti na současném nastavení zvolte dále "Aktivovat push notifikace" nebo "Deaktivovat push notifikace". Pokud úspěšně změníte nastavení push notifikací, obdržíte potvrzující zprávu.

5.1 Operační system Android (různí výrobci, např. Samsung, HTC, Sony, LG)

V operačním systému Android můžete rovněž aktivovat či deaktivovat push notifikace. Za tímto účelem otevřete "Nastavení" v hlavní nabídce Vašeho mobilního zařízení a vyberte položku "Aplikace". Zde najdete přehled všech aplikací, které jsou ve Vašem nařízení nainstalovány. Zde si vyberte apliakci eDarling, kde můžete následně push otifikace aktivovat nebo deaktivovat použitím zaškrtávacího políčka "Zobrazit notifikace". Popis funkce se může mírně lišit v závislosti na verzi operačního systému Android.

5.2 Operační system iOS (např., Apple iPhone and iPad)

Pokud používáte opěrační systém iOS, můžete push nofitikace zapnout nebo vypnout v nastavení systému. Pro změnu nastavení push notifikací otevřete menu "Nastavení" a vyberte "Oznamovací centrum". Následně se Vám otevře přehled všech aplikací, které jsou nainstalovány ve Vašem mobilním zařízení, které používají push notifikace (upozornění). Vyberte si aplikci eDarling a zapněte nebo vypněte push notifikace dle Vašeho přání.

Zpět na začátek stránky

6. Sdílení osobních údajů

Pokud při využívání služby zprostředkováváme údaje ostatním uživatelům, jsou vždy spojené výlučně s uživatelským jménem, které jste si zvolili. Za žádných okolností neposkytujeme ostatním členům Vaše přímé osobní údaje (např., jméno, příjmení, adresu nebo e-mailovou adresu). Každý kontakt prostřednictvím eDraling.cz přijde do Vaši interní schránky tak, abyste měli možnost se rozhodnout, komu sdělíte své osobní údaje. Některé informace, které vyplníte v průběhu vytváření Vašeho osobního profilu, jsou pro ostatní uživatele vždy viditelné. Těmito údaji jsou například Váš věk, pohlaví, výška, etnická příslušnost, náboženské vyznání, zaměstnání, kuřácké návyky a zda si přejete mít děti či nikoli.

Osobní údaje eDarling.cz neprodává a třetím stranám jsou zpřístupněny pouze pokud je to nezbytné za účelem zajištění nabízených služeb (např., pro účely zpracování plateb) nebo pokud k nám tomu dáte výslovný souhlas, případně, je-li zveřejnění nařízeno či povoleno na základě příslušných právních ustanovení (např., pokud je třeba vyhovět požadavku státního vyšetovatele nebo bezpečnostního úřadu). Přehled třetích stran, kterým můžeme za daných okolností poskytnout osobní údaje, najdete v našem veřejném rejstříku procesů.

Dále, kvůli zabezpečení vysoké kvality služeb a bezpečnosti našich členů, je pravost a bezúhonnost našich členů ověřená prostřednictvím kontroly nahraných fotografií a příspěvků. Z tohoto důvodu může ederling.cz poskytnout některé údaje partnerským společnostem Apollo Solutions Ltd., Informatics Park, La Tour Koenig, Pointe aux Sables, Mauricius ("Apollo Solutions") a Lionentry, Chevchenka 25, Liviv, Ukrajina ("Lionentry"). Vzhledem k tomu, že ochrana osobních údajů v zemích mimo EU je obecně méně přísná, společnosti Apollo Solutions a Lionentry podepsaly standardní smluvní doložky přijaté Evropskou komisí o standardních smluvních doložkách pro předávání osobních údajů zpracovatelům usazeným ve třetích zemích. Tímto je ochrana Vašich osobních údajů kompletně zaručena.

Zpět na začátek stránky

7. Prověřování osobních údajů

Za účelem ochrany našich uživatelů před lidmi zneužívajícími služby portálu eDarling.cz, analyzujeme aktivity probíhající na portálu pomocí různých monitirovacích nástrojů. Stejně tak i náš zákaznický servis provádí náhodné kontroly důvěryhodnosti příspěvků uživatelů, přestože k tomu nejsme právně zavázáni. Určité sekvence znaků nebo pokusů o přihlášení, které se jeví jako generované počítačem, mohou vést k zablokování podezřelých aktivit.

eDarling.cz si rovněž vyhrazuje právo automaticky filtrovat zprávy. Příspěvky napsané uživateli jsou proto porovnávány se seznamem kompatibilních slov v souladu s aktuálními předpisy a Všeobecnými podmínkami portálu eDarling.cz. Například urážlivé nebo obscéní výrazy v textu uživatelů jsou automaticky párovány se seznamem nevhodných slov. Používáním protipodvodových skenerů a kontrol chráníme naše členy před útoky podvodníků.

V případě podezření na zneužití poskytovaných služeb vyvodí eDarling.cz právní důsledky dle Všeobecných podmínek. eDarling může rovněž zablokovat přijímání nebo odesílání zpráv, v případě, že prověřování ukáže vyskokou pravděpodobnost, že obsah dané zprávy je nelegální nebo porušuje ustanovení obsažená ve Všeobecných podmínkách.

Zpět na začátek stránky

8. Právo na informace

Máte právo získat informace o osobních údajích a nastaveních uložených ve Vašem uživatelském účtu a kdykoli je změnit či smazat.
Rádi bychom Vás upozornili, že Vaše právo na vymazání údajů z naší databáze může být omezeno na základě předpisů o právních záznamech, které jsme zavázáni respektovat.

Dále, orgány činné v trestním řízení, případně další zákonné orgány, si mohou vyžádat zpětné vyvolání osobních údajů.
V případě, že si přejete získat informace o svých osobních údajích, případně požadujete jejich změnu či výmaz, kontaktujte nás prosím prostřednictvím kontaktních údajů uvedených v vbodě č.1. Uveďte prosím rovněž své jméno, registrační e-mailovou adresu a své uživatelské jméno.
Samozřejmě můžete mnohé údaje jednoduše zkontrolovat, upravit nebo vymazat přímo ve svém uživatelském účtu.

Zpět na začátek stránky

9. Ochrana údajů

Počínaje datem Vaší registrace, všechny údaje, které nám zašlete, jsou přenášeny v zašifrované formě. Šifrování chrání důvěrnost údajů přenášených od Vás na náš server. Tím je zabráněno např. zachycení údajů třetí stranou. Používámě šifrovací technologii SSL (Secure Socket Layer), která je uznávanou a široce využívanou metodou ochrany dat.

V souvislosti s našimi databázemi podniká eDarling.cz všechny dostupné technické kroky pro bezpečné ukládání osobních údajů. Přístup ke všem Vašim osobním údajům je vyhrazený pouze pro úzkou skupinu speciálně školených zaměstnanců a jsou používány pouze pro účely kontroly kvality, přezkoumání stížností nebo zabránění podvodné činnosti. Všichni naši zaměstnanci jsou smluvně zavázáni dbát na ochranu poskytnutých osobních údajů a jsou pro tento účel řádně proškoleni.

Zpět na začátek stránky

10. Právo na odvolání

Kdykoli používáme Vaše osobní údaje pro účely, které si dle zákonnych předpisů vyžadují Vaše svolení, budete požádáni o vyjádření Vašeho výslovného souhlasu, který bude zaznamenán.
Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat, stejně jako vyjádřit svůj nesouhlas s používáním Vašich údajů v budoucnosti.

Pro odvolání Vašeho souhlasu nebo podání žádosti o zrušení používání vašich údajů je dostačující, pokud nám zašlete krátkou zprávu a použijete kontaktní infromace uvedené v 1. bodě.
Mějte prosím na paměti, že zrušením souhlasu s použitím některých Vašich osobních údajů může znemožnit poskytování našich služeb. Rádi Vám zodpovíme všechny další dotazy.