Autor: Redakce eDarling
8679

eDarling® metoda: Jak se hledá ten pravý partner

Plán úspěchu 2
Úspěch online seznamování vždy závisí z velké části na tom, jak spolu potenciální partneři ladí. Návrhy partenrů pro Vás proto vybíráme pomocí naší unikátní metody. Čím více daný člen odpovídá Vašim očekáváním a čím více se k sobě hodí Vaše osobnosti, tím větší je šance, že si budete vzájemně velmi dobře rozumět.

 

Návrhy partnerů, které od nás obdržíte, vybíráme pomocí eDarling metody. Na základě výsledků osobnostního testu vybereme ty uživatele, kteří se k sobě při porovnání charakterů, zájmů a představ nejlépe hodí.

Základem pro celý systém je osobnostní test, který vznikl z pěti-faktorového OCEAN modelu. Tento model patří od osmdesátých let k základním konceptům moderní psychologie. S pomocí obsáhlého dotazníku analyzujeme charakteristické rysy osobnosti, které ovlivňují Váš vztah k lidem a potřeby či přání týkající se partnerských vztahů. Ty poté použijeme pro vzájemné představování našich členů.

 

Základem našeho systému je rozsáhlý test osobnosti, patřící k základům moderní psychologie.

 

Osobnostní test je ze dvou třetin složen z otázek, které se týkají registračního procesu. Další třetina se soustředí zejména na Vaše očekávání vůči budoucímu partnerovi a zahrnuje také sociálně-demografická kritéria. Vaše individuální přání a představy, týkající se partnerství, vyplynou z odpovědí v osobnostním testu. Již v testu samotném máte možnost stanovit své preference v některých oblastech a zdůraznit, co je pro Vás nejdůležitější.

 

Návrhy partnerů, které Vám denně posíláme, vybíráme podle následujících kritérií:

1. tip eDarling metodaAnalýza Vašeho osobnostního profilu

Dotazník, který jsme vytvořili ve spolupráci s psychology a vědci, zabývajícími se mezilidskými vztahy, se soustředí na charakterové vlastnosti, osobní potřeby a přání, které jsou důležité pro dlouhodobý a šťastný vztah. Za pomoci obsáhlého dotazníku pak analyzujeme charakterové rysy osobnosti a na základě výsledků vytvoříme Váš individuální osobnostní profil.

Test je možné vyplnit pouze jednou, proto je důležité, abyste ho vyplnili co nejpečlivěji a podle pravdy. Teprve tehdy budou následné návrhy partnerů šité na míru právě Vám. Výsledky testu si po jeho dokončení přečíst ve svém profilu v sekci „Profil osobnosti“.

 

Profil je důležité vyplnit s rozvahou a upřímně.

 

Pomocí eDarling metody porovnáváme Váš profil s osobnostními profily tisíce jiných uživatelů a díky tomu jsme schopni vybrat ty, se kterými se výborně doplňujete. To znamená, že charakterové vlastnosti a zájmy vybraných uživatelů jsou v souladu s Vaší osobností.

Dáme Vám jeden příklad. Marie žije spořádaný život a vše dělá s rozvahou. Proto se bude cítit lépe s někým, kdo má stejné charakterové rysy, než s někým, kdo žije chaoticky a je velmi spontánní. Naprosto stejné charakterové vlastnosti obou partnerů ovšem nejsou vždy předností. Například ve vztahu, kde se oba snaží si za každou cenu prosadit svou, budou hádky na denním pořádku. Partnerství je harmoničtější, když se tvrdohlavost doplňuje s ochotou ke kompromisu. Pokud Marie reaguje v konfliktech neústupně, nedoporučíme jí stejně tvrdohlavého přítele. Při volbě vhodného protějšku je tedy velmi důležité vybrat správnou kombinaci podobných vlastností a charakterových protikladů.

 

2. tip eDarling metodaOsobní preference a sociálně-demografické aspekty

Naše metoda bere v potaz mnoho faktorů. V testu osobnosti se zaznamenávají charakterové vlastnosti a životní hodnoty našich členů, na jejichž základě vznikne individuální profil osobnosti. Ten je pak zdrojem pro každý návrh partnera. Nabídky potenciálních partnerů ovšem nezávisí pouze na vyplnění Vašeho profilu.

Sociálně-demografické aspekty a Vaše osobní preference hrají taktéž velice významnou roli. Patří sem například preferovaný věk hledané osoby nebo tolerovaná vzdálenost bydliště. Mezi osobní preference jsou pak mimo jiné patří tolerování kuřáckých návyků nebo náboženská orientace.

 

Vaše preference je možné v průběhu hledání měnit.

 

Tyto preference se u Vás mohou v průběhu hledání změnit, proto máte možnost v menu „Moje hledání“ tato kritéria kdykoliv upravit. Nabízíme členům několik možností, jak je změnit a určit míru jejich důležitosti. Při navrhování partnerů bereme v úvahu nejen Vaše kritéria hledání, ale respektujeme i kritéria hledání ostatních členů. Pokud tedy s jiným uživatelem či uživatelkou například ladíte podle osobnostního testu, ale neodpovídá Vašim osobním preferencím, je velmi malá pravděpodobnosti, že se Vám Vaše profily navzájem zobrazí.

Opět jeden příklad. Marii je 28 let a hledá muže mezi 30-ti a 40-ti lety, což je pro ni velmi důležité. Petrovi je 36 let, čímž odpovídá jejím kritériím. Marie ovšem obdrží profil Petra jen v případě, kdy Petr zadal do svých kritérií věk odpovídající věku Marie.

 

3. tip eDarling metodaAktivita uživatelů

Ve Vašem přehledu se navíc objeví pouze členové, kteří se aktivně seznamují. Uživatele, kteří nebyli již delší dobu přihlášení, anebo nenavazují kontakt s ostatními, automaticky vyřazujeme a nebudeme Vám je navrhovat. Snažíme se takto zabránit představování uživatelů, které již unás našli nový vztah nebo nejsou momentálně aktivní z jiných důvodů.

 

4. tip eDarling metodaKompletně vyplněný profil + nahrané fotografie

V našem systému se díváme nejen na to, zda jste jste aktivní uživatel, dalším z důležitých aspektů je i kompletně vyplněný profil. Plně vyplněný profil a nahrané fotografie zvyšují Vaše šance na získání více návrhů s lépe vyplněnými profily.

U nás platí princip, že čím více o sobě napíšete, tím více informací obdržíte od ostatních. Pokud svůj profil vyplníte upřímně a kompletně, Vaše úsilí bude odměněno a obdržíte návrhy s podobně obsáhlým a poctivě vyplněným profilem. Do začátku tedy obdržíte mnohem více informací, které Vám usnadní počáteční kroky ke komunikaci.
 

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na redakce@edarling.cz

Počet hlasů: 1452
Hodnocení:
Hodnoceni článku. "eDarling® metoda: Jak se hledá ten pravý partner". Průměrná známka: 3.29 z 5 Počet hlasů: 1452
Komentáře

Měl bych zájem vice se zapojit do Liberecké seznamky

Dobrý den, seznámení chtivé máme také samozřejmě i v Liberci :) Zde si můžete přečíst pár tipů na rande ve Vašem městě: http://www.edarling.cz/rande-v-ceske-republice/rande-v-liberci S pozdravem, redakce eDarlingu

Zajímalo by mě, když už jsem strávila skoro hodinu vyplnováním dotazníku, proč se mi neukazují fotky nabízených potenciálních vyhovujících partnerů? Děkuji

Dobrý den Jano, přehled funkcí základního i VIP členství najdete zde: https://www.edarling.cz/napoveda/vip-clenstvi/funkce-zakladni-vip-clenstvi. Přejeme mnoho štěstí u nás na seznamce!

Žít naplno a se vším,co k životu patří :-)