Na co si při seznamování dát pozor

Na co si při seznamování dávat pozor

Nějakou dobu jste sami a kdesi uvnitř začnete pomalu cítit, že přišla ta správná doba seznámit se. Předešlý vztah je už minulostí, máte pocit, že vše je uzavřeno, a tak se otevřete novým možnostem. Jenže svět seznamování nepřipomíná úplně pohádku, ale spíš pořádnou džungli. Podívejte se, na co si dát při seznamování pozor.

Ne každý má při seznamování čistý úmysl

Váš předešlý vztah definitivně skončil, nadobro jste ho v sobě uzavřeli, s partnerem či partnerkou jste si odpustili a vy jste teď připraveni začít novou kapitolu života. Pokud možno šťastnou. Takže se správně pozitivně naladíte a říkáte si: „Tak, teď už konečně potkám toho pravého/ tu pravou.“

Zkrátka jdete do seznamování s čistým úmyslem a máte za to, že když máte v životě jasno vy, tak v něm musí mít zákonitě jasno i ten druhý. V mnoha případech to tak bohužel není. Zkrátka jsou mezi námi tací, kteří jsou v dlouholetých vztazích a na seznamkách vyhledávají dobrodružství a povyražení od stereotypu. Není třeba trpět přílišnou úzkostí, avšak je dobré mít tuto skutečnost na paměti.

Fotografie není všechno

Mnoho lidí si vybírá potenciálního partnera či partnerku zásadně podle fotografie. Ano, fotka dělá mnoho, jen se na ni příště zkuste podívat z jiného úhlu. Lidé se zajímají především o to, jestli se jim dotyčný fyzicky líbí, nebo ne. Co už ale tak často nezaznamenají, je výraz v obličeji, který tato osoba má. Připomíná jeho nebo její úsměv, nebo škleb? Je úsměv umělý a škrobený, nebo působí vřele a srdečně? Má váš vyvolený či vyvolená jiskru v oku, nebo vidíte prázdnotu.

Na fotografii si všímejte nejen vzhledu, ale i výrazu člověka.

Sami sebe se pak zeptejte: „Jaký je člověk na této fotografii?“ Budete se divit, ale téměř okamžitě začnete generovat vlastnosti, které na posuzovaném člověku vidíte. Vřele doporučuji tyto první poznatky brát v potaz. I když se tomu častokrát bráníme, první dojem bývá ten správný. Takže spíš než fotogeničnost daného člověka zkoumejte, jak na vás na fotografii působí jako takový. Cítíte sympatii a vřelost, nebo chlad a sebestřednost? Tyto pocity pak respektujte.

Nechte nějaké trumfy v rukávě

Pokud již došlo k seznámení, vám se polovička líbí a vy se podle všeho líbíte jí, jste na dobré cestě. Můžete se pomalu jeden druhému začít otvírat. Ale pozor! Ne ve smyslu, že mu nebo jí hned na druhém rande dovyprávíte veškerou svou vztahovou historii od mateřské školky, nebo kolik sukní jste stihl za poslední rok samoty protočit (nejen na tanečním parketu).

Tajemství má své kouzlo, takže nechte svého partnera či partnerku, aby vás mohli objevovat postupně. Tím nechci říct, že máte zatajovat důležité skutečnosti.Na druhou stranu sami dobře víte, že když příjemné objevujeme postupně, tak si ho vážíme o to víc. Proto hned nemluvte o všech svých úspěších ani nemávejte zlatou platební kartou. Kouzlo osobnosti je právě v malých věcech, které se o druhém dozvídáme v pravý čas.

Začněte seznamování s čistým štítem

Není nic horšího než vztahy, které vznikly na nezdravém základu. Co to je? Nezdravý základ definuji jako stav, kdy jeden s partnerů nemá uzavřenou vztahovou minulost a pustí se do nového vztahu. Nedořešená vztahová minulost nutně neznamená existující vztah, ale i situace, kdy ještě stále cítíme bolest z předcházejícího vztahu.

Před tím, než začneme hledat nový vztah, musíme mít vyřešený ten předchozí.

Pokud však předešlý vztah pořádně neukončíme (jak s partnerem, tak v sobě), vystavujeme se tím riziku dalšího zklamání. Proto se opět sami sebe zeptejte, proč vlastně chcete nový vztah a jestli jste na něj skutečně připraveni. Je-li vaše odpověď ASI jsem připraven nebo připravená, je na zamyšlení, jestli se do nového vztahu za každou cenu hrnout. Jestli cítíte, že uzrál ten správný čas, tak vám držím palce a přeji hodně štěstí při seznamování.

registrace na Na co si dát při seznamování pozor

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Hana Wolf Více článků napsaných Hana Wolf