Profilová fotografie: Jak vybrat tu správnou

Plán úspěchu 4

Profilová fotografie poskytne členům první optický dojem. Zde se dozvíte, na co byste měli dávat pozor při jejím výběru.

Máte na profilu dost návštěvníků, ale jen zřídka Vám někdo z nich napíše? Možná v tom hraje roli nesprávně vybraná profilová fotografie, která prezentuje Váš profil. Zde Vám nabízíme pět cenných tipů, jakou profilovou fotografii byste měli zvolit, aby správně reprezentovala Vaši osobnost:

1. Zvolte fotografii, na které jste jen Vy

Máte fotografii, na které vypadáte skvěle, ale jste mezi mnoha jinými lidmi? Chcete ukázat rodinné snímky, které jsou pro Vás velmi důležité? Profilová fotografie prezentuje pouze Vás doporučujeme Vám vybírat z fotografií, na kterých jste sami. Při hledání partnerů nejde o rodinu či přátele, jde jen a jen o Vás.

Na skupinových fotografiích se návštěvník velmi rychle přestane orientovat a soustředit jen na Vás. V extrémnějším případě se může také stát, že návštěvník objeví na snímku osobu, která mu bude připadat ještě zajímavější než Vy a ztratíte tak rychle šanci na nový kontakt.

2. Zvolte portrét

Možná máte fotografie, které Vás zachycují v neobyčejné situaci, například když jedete na koni nebo skáčete padákem. I když jsou takové snímky velmi atraktivní, profilová fotografie by měla být spíše fotografie portrétová. Návštěvníci Vašeho profilu chtějí získat detailnější představu, chtějí vidět Váš obličej, barvu Vašich očí či Vaši mimiku.

Náš tip: Ostatní zajímavé fotografie, které se nehodí jako profilové, můžete stejně uložit ve svém profilu. Dohromady můžete nahrát až 24 fotografií.

3. Tvařte se upřímně a uvolněně

Vaše profilová fotografie má přesvědčit ostatní, aby Vás kontaktovali. Dívejte se přímo do objektivu a snažte se tím oslovit návštěvníky Vašeho profilu. Úsměv navnadí více než vážný výraz. Z reakcí našich členů víme, že sluneční brýle nebo čepice či šátky přes obličej vyvolávají spíše nedůvěru.

Zvolte fotografii, na které je Váš obličej dobře viditelný, buďte uvolnění a usmívejte se.

4. Profilová fotografie nesmí budit falešná očekávání

Vyhněte se pokušení dávat do profilu fotografie, na kterých jste o deset let mladší, štíhlejší či svalnatější. Přece jen jde o to, abyste uspěli u potenciálního partnera pravdivým a aktuálním vzhledem.

Pokud bude Vaše portrétová fotografie odpovídat realitě, nebudete mít problémy při první schůzce a možná obdržíte i komplimenty, které byste nečekali. Pokud naopak zvolíte fotografii, která neodpovídá pravdě, Vaše první schůzka se může změnit v katastrofu, kdy nezáleží na tom, jak skvěle se budete chovat.

5. Nenašli jste správnou fotografii? Nechte se znovu vyfotit

Nemáte žádnou vhodnou a aktuální fotografii, na které jste jen Vy? V tom případě se nechte jednoduše někým vyfotit. Nemusíte jít hned k fotografovi, zvolte vhodné pozadí vyvolávající příjemnou atmosféru a nechte se vyfotit od někoho z rodiny nebo přátel. Snaha se opravdu vyplatí, kvalitní fotografií zvýšíte výrazně svou šanci na seznámení.

Přečtěte si také, jak přidat komentář k fotografii.

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Redakce eDarling Více článků napsaných Redakce eDarling