Sex po šedesátce? Češi říkají, že to je ten nejlepší

Sex po šeedsátce

Existuje vlastně vůbec nějaká věková hranice pro dobrý sex? A jak se dívají na sex po šedesátce samotní Češi v tomto věku? eDarling provedl anketu a máme pro Vás překvapivé odpovědi. Podíváme se také krátce na to, co si tato generace myslí o online seznamování.

Výsledky ankety rozhodně nenasvědčují tomu, že by se libido a sexuální prožitky po šedesátce někam vypařily a sex by se přesunul maximálně na televizní obrazovku. Právě naopak: sexuální prožitky se podle každého třetího dotázaného s rostoucím věkem zlepšují a jenom pouhých 12 % by dokázalo být ve vztahu bez sexu.

Romantický koncept asexuální babičky a dědečka, kteří po večerech čtou pohádky svým vnoučkům nebo hrají společenské hry, bere tímto za své. „Lidé se při pomyšlení na sexualitu starších lidí cítí většinou nepříjemně. Ta totiž už nemá s reprodukcí nic společného, ale jde pouze o lásku a sexuální naplnění,“ říká naše psycholožka Salama Marine.

Ženy jsou o svých sexuálních kvalitách přesvědčeny více než muži: 73% dam se vyjádřilo, že sex je s rostoucím věkem lepší a zkušenosti také. U mužů to bylo o deset procent méně.

Na druhou stranu by až pětina mužů nemohla být ve vztahu bez sexu, u žen to platí pouze pro 6 % dotázaných. Marine dodává: „Ve společnosti, která bývá často spojována s ideálem mládí, často zapomínáme, že sexuální pokušení a touhy neznají věkové hranice.“

Sex po 60 infografika

Sex klidně i na prvním rande, ale bez erotických pomůcek

O sexuální zdrženlivosti starší generace nemůže být dle výsledků řeč. S prvním milováním s novým partnerem by do vážného seznámení čekal totiž málokdo – průběh rande záleží spíš na okolnostech a chuti partnera. Pouze tři procenta dotázaných by s prvním sexem otálela delší dobu.

„Důvodem může být dlouhodobá samota a absence fyzického kontaktu. Ano, můžete se obklopit kamarády a blízkými, soustředit se na práci, dělat aktivity, které vás baví, jen nic z toho se nevyrovná partnerskému objetí a blízkosti někoho, s kým je vám fajn. Proto i touha po něžném fyzickém kontaktu je častým důvodem, proč spolu dva lidé skončí v intimní zóně, aniž by se dlouho znali,“ říká naše koučka Hana Wolf.

Sex po šedesátce se obejde bez sexuálních pomůcek, kdy pouze pětina lidí po šedesátce někdy použila třeba vibrátor, jedlé kalhotky nebo Venušiny kuličky. Jen pro zajímavost, lidé v Česku utratili za podobně vybavení před několika lety přibližně 1,3 miliardy korun a na celém světě se každý rok prodá erotické zboží za 170 miliard.

Znovu svatba? Proč ne – láska nezná věkový limit

Byť si hodně lidí po šedesátce prošlo rozvodem a s tím spojeným trápením, pořád věří v lásku na první pohled. Nadpoloviční většina by klidně znovu vstoupila i do manželství.

Až 95 % si myslí, že láska nezná věkový limit a byť si prošli rozvodem, svatbu nevylučují.

Seznamování přes internet jako vynikající příležitost někoho poznat

Do dávných offline časů by se chtěl vrátit málokdo a platí to překvapivě i pro ty dříve narozené. 80 % dotázaných vidí v seznamování přes internet příležitost poznat někoho, koho by za normálních okolností nikdy nepotkali.

K vytvoření profilu přitom nepotřebovali ani doporučení rodiny či přátel, nýbrž se pustili do online seznamování z vlastního rozhodnutí. Zkuste to také.

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

Zdroje:

Za erotické zboží Češi utratí 1,3 miliardy, iDnes.cz, 15.10.2012, http://ekonomika.idnes.cz/za-eroticke-zbozi-cesi-utrati-1-3-miliardy-fpf-/ekonomika.aspx?c=A121015_183148_ekonomika_neh

Průzkuim eDarlingu, mezi 774 nezadanými v Česku, 2015

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth