Sex s ex – co se za ním skrývá?

Sex s ex

Osobní setkání s bývalými partnery jsou většinou tabu. Přitom ale podle výzkumu byla každá čtvrtá žena alespoň jednou sexuálně aktivní se svým ex-partnerem. A co se týče mužů, o svých bývalých prý sní celých 94 procent z nich!

Jak to, že dva lidé, kteří za svým vztahem už dávno udělali tlustou čáru, cítí ještě nějakou dobu vzájemnou touhu? Proč konec vztahu automaticky neznamená konec sexuální přitažlivosti? A v jakém případě se sex s ex nedoporučuje? Pokusili jsme se najít odpoveď v následujících řádcích:

V slabých chvilkách pociťujeme k našim ex náklonnost

Po dlouhé době partnerského života zná stará láska Vaše sexuální libůstky lépe než kdokoli jiný. Sex s ex se v tomto světle jeví jako příjemná volba. Průběh milování je oběma důvěrně známý a zábrany z obou stran opadly, takže si můžete dopřát intimní momenty neformálně a bez závazků.

Kromě toho sex s ex vyvolá krásné vzpomínky na Váš uplynulý vztah, zatímco ty nudné či negativní vzpomínky na každodenní rutinu jsou úspěšně zapomenuty a nevytanou Vám na mysl. To, že ve slabých chvilkách pocítíte ke svému bývalému protějšku náklonnost, je zcela normální.

Zejména přechodné fáze v životě nebo osobní nejistota vzbuzují touhu po známých a osvědčených věcech. Dejte si ale pozor, aby se občasné postesknutí po bývalém vztahu nezvrtlo v něco víc!

City bychom ale měli nechat stranou

Straší Vám Váš bývalý partner nebo partnerka stále v hlavě? Bolí Vás ještě rozchod? Vzpomínáte s nostalgií na staré časy a chtěli byste svého milovaného druha nazpět? Pak dejte od jakýchkoli erotických hrátek s ním ruce pryč!

Malý výlet do minulosti může být bez diskuze určitě nádherným zážitkem. Pokud ale jedna ze zúčastněných stran chová k tomu druhému vřelé city, je zle. Co je pro Vaše minulé lásky pouze nezávazné dobrodružství, pak pro Vás může vyústit ve zlomené srdce.

Mohlo by Vás zajímat: 5 kroků, jak upevnit důvěru ve vztahu

Pokud opravdu chcete získat svého bývalého partnera či bývalou partnerku zpět, požádejte o vážný rozhovor. Pokud citová náklonnost nebude vzájemná, odolejte svému pokušení a nepouštějte se do vztahu, ve kterém byste museli potlačit své city a tiše byste u toho trpěli.

Prioritou by mělo být hledání nového partnera

Sex s ex je dráždivý, o tom není debat! Ne vždy se ale vyplatí jít cestou nejmenšího odporu, protože znalost Vašich sexuálních preferencí není vždy pro dobrý sex bezpodmínečně důležitá. Více vzrušující a jiskřivé může být pouhé mazlení s novým partnerem.

Zkuste tedy být aktivní, objevovat neznámé s někým jiným a vydejte se spolu na vzájemný erotický průzkum. Třeba na této cestě objevíte spoustu dalších věcí, které Vás baví a o nichž jste neměli tušení. A nakonec milování s Vaším čerstvým objevem strčí sex s ex do kapsy.

Sex s ex registrace

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, pište na [email protected].. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected].

Zdroje:

Časopis Petra zveřejnil v roce 2007 GEWIS-anketu, ve které odpovídalo 1140 osob ve věku od 25 do 39 let na otázky ohledně svého vztahu s bývalými partnery.

O autorovi: Redakce eDarling Více článků napsaných Redakce eDarling