Kdy je ta pravá chvíle na první vyznání lásky?

partnerka dava partnerovi darek

Miluji tě… Kdy je ta pravá chvíle pro vyslovení těchto magických slůvek? Jak často si vlastně partneři mají vyznávat lásku a jsou Češi romantičtí? Zeptali jsme se žen a mužů u nás a v celé Evropě, abychom Vám třeba pomohli tu pravou chvíli správně načasovat. Obecně platí, že pokud někoho opravdu milujete, jděte do toho a prvního vyznání lásky se neobávejte.

Vyznání lásky po měsíci nebo půl roce?

Tisíce nezadaných členů eDarlingu po celé Evropě mělo možnost odpovědět na otázku Kdy je ta pravá chvíle říct v novém vztahu magická slova „miluji tě“. Čeští muži se ukázali jako opravdoví romantici. Téměř polovina z nich by totiž vyznala lásku už po prvním měsíci v novém vážném seznámení.

Kdo by čekal na rychlou reakci své partnerky, může být zklamán. Pánové by měli s vyznáním lásky trochu počkat a dát partnerce trochu víc času:

45 % žen totiž za nejvhodnější dobu pro první vyznání lásky považuje 6 měsíců a víc.

Naše psycholožka Salama Marine k tomu říká: „Může se stát, že vyznání lásky přijde příliš brzy nebo moc často. Druhý z partnerů si potom může myslet, že takové vyznání nebylo upřímné. Většina lidí proto vyčkává, protože věří, že opravdová láska potřebuje čas.“

„Miluji tě!“ Jak často si ve vztahu přejeme slyšet tato slova?

Vyznání lásky šťastnému páru vyšlo na výbornou, tímto ale projevování citů ve vztahu samozřejmě nekončí. Jak často by si měli partneři ona magická slůvka říkat, aby se z nich nestala pouze prázdná fráze? Tisíce nezadaných nám řekli, jak by takový ideální vážný vztah měl vypadat.

S romantikou ve vztahu by se šetřit nemělo. Až 25 % českých žen a mužů si od budoucího partnera přeje vyznání lásky několikrát za týden. Muži se opět ukázali nedočkavější než ženy:

Milostná vyznání několikrát za týden by si ve vztahu přála třetina mužů a pětina žen.

Ženy se v průzkumu překvapivě ukázaly jako méně romantické. Téměř čtvrtina by se spokojila s magickými slůvky „miluji tě“ jenom jednou za měsíc. Pro srovnání, takto se vyjádřilo pouze 14 % mužů. Psycholožka Marine dodává: „Vyznání lásky není pouze aktem důvěry, ale vyžaduje i odvahu a sebevědomí. Může se totiž stát, že partner nebude reagovat tak, jak bychom si přáli.“

Milostná slova nebo květiny? Srovnání evropských zemí v přehledné mapce:

Mapa zemi zobrazujici procento ktere si preje kazdodenni vyznani lasky

Češi patří v Evropě k romantičtějším národům

Jak často by si lidé měli ve vztahu říkat „miluji tě“ a necháme se rádi překvapit květinami? Na tuto otázku odpovídali nejenom čeští nezadaní, ale i naši evropští sousedé. Na pomyslném žebříčku romantičnosti v rámci Evropy jsou Češi přibližně uprostřed.

Magická slova „miluji tě“ si přeje často slyšet celá čtvrtina dotázaných v Česku.

Vyznávat lásku květinami se líbí až 59 procentům dotázaných Čechů a v tomto směru nemáme například k Francouzům daleko. Tito patří tradičně k největším romantikům. Skoro polovina tamních nezadaných si totiž přeje od svého budoucího ideálního partnera každodenní vyznání lásky a s květinami by se tam také rozhodně šetřit nemělo. Co se magických milostných slůvek týče, na druhém a třetím místě následují s menším odstupem Španělé (35 %) a Němci (31 %).

Na druhou stranu se mohou zdát nezadaní Holanďané poněkud chladní. Jenom pouhá desetina ve vztahu očekává každodenní vyznání lásky a každý třetí by se bez něj dokonce úplně obešel. Bez milostných slov se obejdou i naši maďarští (26 %) a polští (24 %) sousedé, kteří se tak spolu s Holanďany ukázali jako nejpragmatičtější v Evropě.

První vyznání lásky patří jednoznačně k nejkrásnějším momentům každého vztahu. První projevení citů není potřeba uspěchat, ale je zbytečné s ním i příliš dlouho otálet. Ve vztahu potom mysleme na to, že slůvka miluji tě jsou magická jen tehdy, pokud jsou myšlena upřímně.

Vyznání lásky. Registrační banner

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth

eDarling kvíz: Jste připraveni na nový vztah?