Autor: Redakce eDarling
5521

Chytrá žena aneb nástrahy inteligence

Chytrá žena
Jste chytrá žena a i přes Vaši atraktivitu a intelekt se Vám nedaří úspěšně navázat vztah? Podobně je na tom redaktorka britských novin Daily Mail Sarah Bridge, která se rozhodla popsat svůj příběh. Sarah pohledná, úspěšná a srší z ní inteligence. Navzdory tomu jí vztahy nevydržely a těžko je navazovala. Kde vězela příčina neúspěchu?

Nesnažte se mít vždy poslední slovo

„Jsem chytrá žena a mé vědomosti jsou mou překážkou?“, ptala se Sarah sama sebe při osamělém sledování romantických komedií s naivními hlavními hrdinkami. Fakt, že její příběh zatím neměl šťastný konec, sváděla na nedostatek štěstí nebo špatné načasování. Když pak byla v devětatřiceti letech stále sama, začala jí vlastní situace připadat zvláštní. Zkusila se proto zeptat svého kamaráda, v čem on vidí důvod jejího neúspěchu.

Jeho názor ji zchladil víc než ledová sprcha: Její podle ní břitká inteligence a velkolepý rozhled navenek působí tak, že je příliš kritická, úsečná a trpí neustálým nutkáním někoho opravovat. Když i její sestra potvrdila, že Sářiny vtipné a bystré komentáře ve skutečnosti znějí spíš kriticky a uštěpačně, rozhodla se provést pokus.

Zkusila potlačit svoje negativní vlastnosti související s faktem, že je úspěšná a její inteligence je vysoko nad průměrem. Tedy neskákat mužům do řeči, nepoučovat je a nesnažit se prosadit svou, i když má třeba zrovna pravdu.

 

Naučte se dělat občas kompromisy

Výsledek? Sice měla jazyk jako naklepaný řízek z toho, kolikrát se do něj musela kousnout, aby nezačala se svými „vtipnými komentáři“, nakonec však byla sama sebou i reakcemi okolí překvapena! Zjistila, že být chytrá žena občas neznamená být okázalý brouk Pytlík a rozdávat na potkání svou vševědoucnost. Chytrá žena by totiž měla být schopná i takzvaně chytře mlčet a nechat vyniknout toho druhého. Nezáleží přitom až tak moc na tom, jestli Vás opravdu tak okouzlil, či je to jen taktický krok, jak podpořit jeho ego.

Díky tomu, že namísto recitování učebnic dokázala využít schopnost sociální inteligence, dostala Sarah po skončení prvního rande vřelé pozvání na další schůzku. Člověk schopný sebereflexe má vždy víc šance na pozitivní změnu sebe sama, což je čin sám o sobě velmi chvályhodný a zaslouží odměnu!

Nakládat se svým intelektem rafinovaně a vycítit, kdy je lepší nechat druhého v omylu pro dobro věci, se tedy očividně chytrým ženám vyplácí. Aneb, jak se říká, moudřejší ustoupí.

 

registrace na chytrá žena

 

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na redakce@edarling.cz

Komentáře

Ahoj ja mam rad chytré ženy a vím, že to mají v životě težke. Téměř každá žena totiž jen těžko snáší partnera, který je pod její společenskou, sociální, finanční, intelektuální atd úroven. Ředitelka Teska si prostě nevezme za manžela prodavače od pokladny. prostě jí takový muž vůbec nezajímá. Opačně to docela dobře jde a nejeden uspešný muž ocení ženu v domacnosti, která když je finančně zajištěna se prostě k té pokladně do Teska už nevráti a mnoho žen je takto štastně vdaných. Genderově nekorektní pravda totiž je, že muži si vybírají partnerky podle vzhledu, zatímco ženy své partnery podle společenského postavení. Takže uspěšná žena si logicky hledá za partnera úspěšného muže, ale když se odečtou ti muži, kteří už mají ty své ženy v domacnosti, homosexuálové, egoisti, atd. tak pak taková žena často zůstane sama.

Na tom je určitě hodně pravdy..., ale kde by potom byl osobní rozvoj mužů. Když s nimi budeme ve všem souhlasit a jen jako "husičky" přitakávat, muži se nebudou snažit se zlepšovat a pracovat na sobě. Pro ženy je osobní rozvoj dnes už normální a na takovéhle semináře muži chodí málo. Myslím si, že je na čase, aby muži také začali na sobě pracovat.