Hodíme se k sobě?

Hodíme se k sobě?

Říká se, že protiklady se přitahují. Na druhou stranu většina rozvádějících se manželských párů uvádí jako důvod rozvodu rozdílnost povah. Co nás tedy ve vztahu má spojovat, v čem se naopak můžeme lišit – zkrátka, kdy poznáme, že se k sobě hodíme?

Vrána k vráně sedá, nebo voda a oheň?

Taky občas kroutíte hlavou nad tím, jak si mohla vzít mladá Catherine-Zeta Jones o čtvrtletí staršího Michaela Douglase, prošedivělého herce s šíleným pohledem? Nebo jak to, že Vaši prarodiče spolu oslavili diamantovou svatbu i přesto, že babička byla temperamentní, upovídaná povaha a děda nejčastěji zahloubaně mlčel?

V české romantické komedii Hodíme se k sobě, miláčku? se poněkud znuděný manželský pár rozhodne, že si oba zkusí po vzoru jejich právě vdané známé najít partnera, který se k nim skutečně hodí. Pomoci jim k tomu má speciální počítač. Protože se ovšem setkají s někým jiným, než koho jim počítač vybral, manželé nakonec zjistí, že pro ně bude nejlepší zůstat spolu.

Lidé kompatibilitu s partnerem zjišťují nejrůznějšími způsoby – s pomocí numerologie, astrologie i podle zájmu.

V běžném životě se mnoho lidí namísto počítače noří do tajů numerologie či astrologie a porovnává kompatibilitu sebe a svého protějšku pomocí čísel či podle znamení zvěrokruhu, popřípadě se opírá o rady zkušenějších či vzory ve filmech a časopisech.

Pokud již s někým ve vztahu jste, ale mávají s Vámi pochybnosti, zda se k sobě hodíte, můžete zajít do poradny, nebo si vyzkoušet udělat psychotesty a jejich výsledky srovnat. Nebo zkrátka každý dělat to, co Vás baví, a nechat tomu volný průběh s tím, že se budete snažit jeden druhému tolerovat i zájmy, které sami nemůžete pochopit, a budete druhého respektovat.

Hodíme se k sobě hned od začátku?

Jak ale poznat, že si sedneme hned zezačátku, protože se později nechceme spálit a po opadnutí počáteční zamilovanosti být zklamáni tím, že jsme dvě rozdílné povahy? Jak odpovědět kladně na otázku Hodíme se k sobě předtím, než se s danou osobou vůbec dáme do řeči?

Trošku nám to může usnadnit několik faktorů. V případě, že jsme si někoho vyhlédli venku, napoví místo prvního setkání. Pokud jste se střetli na golfu nebo v bazénu, je alespoň částečně jisté, že sdílíte vášeň pro sport; narazíte-li na sympatický protějšek v parku při venčení psa, je pravděpodobné, že jste oba nadšení pejskaři.

Potkat někoho se stejnými zájmy není těžké – stačí hledat tehdy, když se svému koníčku věnujete nebo na zájmových stránkách.

Podobně to funguje u seznámení při veškerých činnostech, které Vás baví – na kurzu vaření, u šatny v divadle a podobně. Hledáte-li někoho se společnými zájmy, není nic jednoduššího než otevřít oči a srdce tam a v ty chvíle, kdy se věnujete své oblíbené společenské činnosti.

Jak to ale funguje v rámci internetového seznamování? Hodíme se k sobě s někým, koho jsme ani neviděli naživo a známe pouze základní údaje jako přezdívku a barvu vlasů? Tyto starosti za Vás pohodlně vyřeší matching, který používají některé seznamky, jako třeba eDarling.

Hodíme se k sobě? Díky matchingu ano!

Princip matchingu připomíná právě komedii Hodíme se k sobě, miláčku?, a to tím, že zadané informace jsou vyhodnocovány „strojem“, lépe řečeno pomocí algoritmů. Nejen, že uživatelé v profilu vyplňují své zájmy, touhy a cíle. Vyplňují také kritéria, která má splňovat jejich protějšek tak, aby se k sobě hodili.

Matching pak srovnává údaje zadané a vybere ty dvojice, které nejen sdílí stejně koníčky či životní styl, ale také navzájem splňují očekávání protějšku. Jedinečná metoda matchingu tedy problém kompatibility partnerů řeší za Vás.

Až se pak dáte do řeči s navrženým uživatelem, na otázku „Hodíme se k sobě? “ si pak můžete rovnou odpovědět kladně. Další faktory, třeba ty, které vyčtete ve hvězdách, pak mohou Vaše dojmy upravit.

Matching pomáhá našim uživatelům najít takový protějšek, který se k nim skutečně hodí a se kterým mají společného víc, než jen zájmy.

Důležité je nakonec veškeré rady i chladnou matematiku brát s nadhledem. Ve výsledku beztak nezáleží, zda vy jste Beran a protějšek Váhy, nebo zda se k sobě nehodíte podle jména, ale to, jestli spolu vycházíte, respektujete se a je vám spolu dobře.

Registrační banner Hodíme se k sobě?

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Redakce eDarling Více článků napsaných Redakce eDarling