Tipy pro ženy a muže, jak se obléct na rande

Jak se obléct na rande páni

Od přírody se rádi díváme na hezké věci a toto pravidlo úplně stejně platí i co se týče lidí. Dámy se otáčejí za hezkými a charismatickými muži a pánové za dlouhonohými slečnami. Ti, za kterými se otáčíme, mají vždy něco společného: jsou hezky oblečeni. Nebojte, nebudete muset vyházet váš stávající šatník. Koučka Hana Wolf vám dá 6 tipů, jak se obléct na rande, které vám pomohou udělat dojem.

3 tipy pro pány:

Černé polobotky jsou lepší než trekové boty

Nevím proč, ale čeští muži dávají přednost pohodlí, ať jsou kamkoli. Sportovní boty tak nosí prakticky všude, někteří dokonce i na obchodní schůzky. Pánové, zkuste tomuto nešvaru zamezit. Investice do jednoho páru černých a jednoho páru hnědých kožených polobotek se vám několikanásobně vrátí.

Uvidíte, že když začnete nosit polobotky místo tenisek, najednou stoupnete v očích nejen žen, ale i mužů. Jestliže jsou tenisky součástí promyšleného stylu, pochopitelně je nechte, avšak ve většině případů tomu tak není. Ženy se totiž skutečně dívají pánům v první řadě na boty. Já sama si podle bot dělám obrázek o muži, se kterým mluvím. Prozradí o vás víc, než byste řekli, proto je nepodceňujte.

Košile je lepší než triko nebo mikina

Stejně jako trekové boty, patří do běžného šatníku českých mužů trika a mikiny. Znovu, nic proti nim v případě, že jsou součástí oblečení, ve kterém chodíte po horách nebo pracujete na zahradě. Jestliže však jdete na schůzku se ženou, která se vám líbí, zamyslete se nad tím, jak se obléct na rande – rozhodně ji více okouzlíte v džínách a košili, než v mikině nebo triku.

Připadají vám košile nudné? Dnešní pánská móda je plná nápaditých a stylových košil, takže určitě nemusíte zůstat u fádní bíle nebo bledě modré. Chcete-li si s košilemi skutečně pohrát, vřele doporučuji košile ušité na míru. Cenově nejsou o moc vzdálené těm z běžných konfekcí a rozhodně jimi oslníte nejen dámu, se kterou jste na schůzce.

Zkuste si obléct na rande hezké sako a batoh nechte doma

Batoh. Další fenomén pánů. Když už zainvestujete do polobotek a košile, vyplatí se pořídit i dobře padnoucí sako, pod které můžete v chladnějších dnech dát i svetr. Pozor, pánové často zkouší sako tak, že před sebe natahují ruce. Tato metoda zkoušení je špatně a vede k tomu, že domů odejdete se zbytečně velkým sakem s příliš dlouhými rukávy.

Sako má být dlouhé po zápěstní kost a manžeta z košile má přesahovat. Do náprsní kapsy saka pak můžete zastrčit peněženku a do kapsy od kalhot telefon. No, a batoh může zůstat doma. Počká vás až do chvíle, kdy budete chtít vzít svou vyvolenou na výlet.

Jak se obléct na rande dámy

3 tipy pro dámy:

Podpatky nejsou nutností

Mnoho dam má dojem, že se mužům budou líbit jen v případě, že budou mít boty na podpatku. A čím vyšší, tím lepší. Jenže málokterá žena umí ve vysokých podpatcích skutečně chodit. Snaží se tak zaujmout dlouhými nohami, avšak má strach udělat krok, aby neupadla. Strach je pak vidět i ve vystupování.

Je-li to i váš případ, doporučuji vám raději nižší podpatky, ve kterých se budete cítit jistá. Tenkými jehlovými podpatky na první pohled s velkou pravděpodobností zaujmete, jenže pohyb v nich je velmi náročný. Pokud navíc budete muset v botách skutečně chodit, může se pro vás módní doplněk stát skutečným peklem. Pamatujte, že je lepší cítit se dobře, pohodlně a sama sebou, než se snažit být někým, kým nejste.

Zaujměte doplňky

Doplňky v podobě kabelky, rukaviček a šperků jsou ženami často opomíjeny. Spíš dávají důraz na hluboké výstřihy, krátké sukně nebo příliš upnuté džíny. Zkuste se proto soustředit spíš na zdánlivě drobné prvky, které mohou vašemu vzhledu dodat ten správný šmrnc, a příště při rozmýšlení, jak se obléct na rande, je uplatnit. Například v dobře padnoucích džínech a jednoduchém svetříku s výraznou kabelkou budete vypadat sofistikovaně a nadčasově, kamkoli půjdete.

To samé platí pro rukavičky. Můžete mít jeden kabát, ale když budete mít pokaždé jinou barvu rukavic, budete vypadat vždycky jinak a neokoukaně. Já sama mám rukavice asi pěti barev a dostávám na ně komplimenty právě hlavně od pánů. Úplně stejně můžete experimentovat i barvou a vzorem punčoch nebo šál.

Nepodceňujte líčení a manikúru

Líčení a manikúra mají váš vzhled podtrhnout a doplnit. Nesnažte se tedy dávat jim přílišný důraz, aby nepotlačili vaši osobnost. Já například ráda používám výrazné rtěnky, které se dají krásně sladit s oblečením. Tady ale pozor. Neměli bychom se snažit ladit příliš úmorně a násilně. Vše by mělo vypadat jakoby mimochodem. Takže použijete-li červenou rtěnku, zkuste ji sladit spíše s červenými korálky na ruce než s šálou, svetrem a kabelkou a botami.

Prostě v jednoduchosti je krása a méně je někdy více. Líčení si užijte, a pokud jste bezradné, inspirujte se v časopisech nebo se prostě zeptejte kamarádky, která se nalíčit umí. A nezapomínejte na nehty. V žádném případě byste neměla na schůzku odejít s oškrábaným a oloupaným lakem. To nikdy nevypadá dobře. Jestliže máte ráda barevné laky, určitě toho využijte. Každopádně i barva laku je doplněk, takže by s vaším vzhledem měla ladit.

registrace na Jak se obléct na rande

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Hana Wolf Více článků napsaných Hana Wolf