Autor: Redakce eDarling
4144

Svatý Valentýn je tady. Jak si užít den zamilovaných?

Valentýn
Tento svátek se oblibě těší zejména v USA, poslední dobou se ale ve velkém slaví také v Česku. U nás sice máme den zamilovaných i na 1. máje, na druhou stranu je k oslavě spokojeného vztahu nebo pozvání na rande každá příležitost dobrá. Jak tedy nejlépe prožít Valentýna?

Svátek svatého Valentýna slaví v Česku především mladí, rozšiřuje se ale mezi všemi generacemi a za svátek zamilovaných ho podle průzkumu eDarlingu považuje více než třetina dotázaných. Dokonce i hodně nezadaných se snaží v temto den udělat  pro sebe něco hezkého. Pokud máte třeba první schůzku s novým objevem, můžete mu dát svůj zájem oficiálně najevo. A pokud jste spolu už déle, romanticky to oslavte!

 

Valentýn a dárky – klasiku, nebo překvapení?

Znáte-li se jen krátce a ještě si nejste jistí vkusem svého protějšku, vsaďte na klasiku. Vyberte kvalitní kousek, ať už se jedná o čokoládu, šampaňské nebo jednoduchý, jemný šperk, jako náramek pro ženy nebo manžetové knoflíčky pro muže.

 

Klasikou v podobě květin či večeře vždy potěšíte.

 

Lze zkusit také méně klasické variace, které dárek posunou do osobnější roviny – namísto kupovaných čokoládových bonbónů své polovičce oslaďte Valentýn vlastnoručně vyrobenou čokoládovou pěnou, místo poukazu na masáž v salonu vyrobte vlastní na masáž přímo od Vás, nebo místo restaurace uvařte báječnou večeři u Vás doma.

Jste-li spolu již déle, svatý Valentýn je také ideální příležitost posunout Váš vztah dárkem zase o něco dál – třeba letenkou na krátkou společnou dovolenou nebo víkend nebo pořízením společného mazlíčka. Bydlíte-li například každý sám a Váš vztah a uvažujete o společném bydlení, máte příležitost Vaší spřízněné duši darovat klíč od svého domova.

 

Valentýnské rande

Chcete-li vyrazit na rande a povečeřet v restauraci, vyplatí si zarezervovat místa s předstihem, zejména pokud se třeba jedná o lepší podnik. I tady se ale dá improvizovat – jste-li s Vaším protějškem spíše fanoušci piva, než šampaňského, užijte si Valentýn v příjemné pivnici, kde čepují speciální piva, servírují pivní dobroty a vládne tam vřelá atmosféra.

 

Přečtěte si také: 5 překvapivých faktů o Valentýnu

 

Romantici mohou před kinem upřednostnit planetárium, kde spolu budou pozorovat hvězdy. Anebo Váš obývací pokoj útulně vyskládejte polštáři a svíčkami a jako dárek si věnujte své oblíbené filmy, na které se záhy můžete podívat spolu nebo se zaposlouchejte do romantických písní o lásce.

Valentýn 2

 

Svatý Valentýn plný výletů

Pokud si jen přejete výjimečnou změnu, můžete jet buď do blízkého hotelu, nebo si alespoň nechat rodinou nebo kamarády pohlídat děti. V případě romantického víkendového rande v Česku jsou v nabídce přes Valentýn speciální balíčky pro zamilované, například v zámeckých hotelech.

 

Valentýn je také časem speciálních akcí a slev u cestovních kanceláří.

 

Romantický víkend pro dva například v Paříži či jiném evropském městě se dá pořídit levněji než během roku, popřípadě si lze objednat zájezd včetně rezervace hotelového pokoje s domluveným servisem.

 

I nezadaní se mohou cítit na Valentýna dobře. Tento den lze například úplně ignorovat a zároveň přát ostatním to nejlepší. Kdo ví, třeba příští rok budete těmi, kdo budou Valentýna trávit ve dvou.

 

Registrace na polibek

 

Komentáře

Co říkáte na tantra masáž? Např tu pro páry. Je to na Valentýna vhodné?

Dobrý den, pokud protějšek dobře neznáte a teprv se začnáte vídat, je vhodné darovat Vaší polovičce například poukaz na masáž pro jednotlivce. Masáž pro dva doporučujeme spíše v případě, pokud už spolu chvíli jste a slíbžili jste se intimně. Samozřejmě ale vždy záleží na individuálním případu. Krásný den