Svatý Valentýn je tady. Jak si užít den zamilovaných?

Valentýn

Tento svátek se oblibě těší zejména v USA, poslední dobou se ale ve velkém slaví také v Česku. U nás sice máme den zamilovaných i na 1. máje, na druhou stranu je k oslavě spokojeného vztahu nebo pozvání na rande každá příležitost dobrá. Jak tedy nejlépe prožít Valentýna?

Svátek svatého Valentýna slaví v Česku především mladí, rozšiřuje se ale mezi všemi generacemi a za svátek zamilovaných ho podle průzkumu eDarlingu považuje více než třetina dotázaných. Dokonce i hodně nezadaných se snaží v temto den udělat pro sebe něco hezkého. Pokud máte třeba první schůzku s novým objevem, můžete mu dát svůj zájem oficiálně najevo. A pokud jste spolu už déle, romanticky to oslavte!

Valentýn a dárky – klasiku, nebo překvapení?

Znáte-li se jen krátce a ještě si nejste jistí vkusem svého protějšku, vsaďte na klasiku. Vyberte kvalitní kousek, ať už se jedná o čokoládu, šampaňské nebo jednoduchý, jemný šperk, jako náramek pro ženy nebo manžetové knoflíčky pro muže.

Klasikou v podobě květin či večeře vždy potěšíte.

Lze zkusit také méně klasické variace, které dárek posunou do osobnější roviny – namísto kupovaných čokoládových bonbónů své polovičce oslaďte Valentýn vlastnoručně vyrobenou čokoládovou pěnou, místo poukazu na masáž v salonu vyrobte vlastní na masáž přímo od Vás, nebo místo restaurace uvařte báječnou večeři u Vás doma.

Jste-li spolu již déle, svatý Valentýn je také ideální příležitost posunout Váš vztah dárkem zase o něco dál – třeba letenkou na krátkou společnou dovolenou nebo víkend nebo pořízením společného mazlíčka. Bydlíte-li například každý sám a Váš vztah a uvažujete o společném bydlení, máte příležitost Vaší spřízněné duši darovat klíč od svého domova.

Valentýnské rande

Chcete-li vyrazit na rande a povečeřet v restauraci, vyplatí si zarezervovat místa s předstihem, zejména pokud se třeba jedná o lepší podnik. I tady se ale dá improvizovat – jste-li s Vaším protějškem spíše fanoušci piva, než šampaňského, užijte si Valentýn v příjemné pivnici, kde čepují speciální piva, servírují pivní dobroty a vládne tam vřelá atmosféra.

Přečtěte si také: 5 překvapivých faktů o Valentýnu

Romantici mohou před kinem upřednostnit planetárium, kde spolu budou pozorovat hvězdy. Anebo Váš obývací pokoj útulně vyskládejte polštáři a svíčkami a jako dárek si věnujte své oblíbené filmy, na které se záhy můžete podívat spolu nebo se zaposlouchejte do romantických písní o lásce.

Valentýn 2

Svatý Valentýn plný výletů

Pokud si jen přejete výjimečnou změnu, můžete jet buď do blízkého hotelu, nebo si alespoň nechat rodinou nebo kamarády pohlídat děti. V případě romantického víkendového rande v Česku jsou v nabídce přes Valentýn speciální balíčky pro zamilované, například v zámeckých hotelech.

Valentýn je také časem speciálních akcí a slev u cestovních kanceláří.

Romantický víkend pro dva například v Paříži či jiném evropském městě se dá pořídit levněji než během roku, popřípadě si lze objednat zájezd včetně rezervace hotelového pokoje s domluveným servisem.

I nezadaní se mohou cítit na Valentýna dobře. Tento den lze například úplně ignorovat a zároveň přát ostatním to nejlepší. Kdo ví, třeba příští rok budete těmi, kdo budou Valentýna trávit ve dvou.

Registrace na polibek

O autorovi: Redakce eDarling Více článků napsaných Redakce eDarling

eDarling kvíz: Jste připraveni na nový vztah?