Vánoční dárky pro partnera: 3 nejlepší a nejhorší

Vánoční dárky

Předvánoční čas by měl být plný klidu, pohody a připravování se na vánoční svátky. Tato příprava se ovšem často zvrhne v kolotoč plný úklidu, pečení cukroví a zejména shánění dárků pro své blízké. Jaké vánoční dárky by si ženy a muži přáli pod stromeček a jakým dárkům pro nejenom budoucího partnera byste se měli raději vyhnout? Provedli jsme průzkum.

Jaké 3 vánoční dárky potěší Vaši partnerku a jaké ji zklamou?

1. tip na vánoční dárky pro ženyOsobní nebo vlastnoručně vyrobený dárek oslní až 56 % žen

Na internetu naleznete nespočet stránek s návody, jak takové dárky vytvořit. Nemějte obavy, nemusíte mít k tomu žádný umělecký talent.

Naopak kuchyňské potřeby zklamou skoro každou třetí ženu. Pro nákup běžného vybavení, jakým jsou například hrnce, sada talířů nebo prostíraní, proto doporučujeme zvolit jinou a méně sváteční dobu. Hledáte kuchařku nebo partnerku?

2. tip na vánoční dárky pro mužeLístky na koncert nebo do divadla potěší dle našeho průzkumu každou druhou ženu

Možná máte svou oblíbenou kapelu, která je právě na turné po Česku. Pokud není ve Vašem městě divadlo, jistě zabere i dárkový kupon do kina. Takový dárek si samozřejmě můžete užívat společně a Vás vztah tím upevnit.

Snad nic potenciální partnerku neodradí tak, jako vůně levného parfému a 66 % žen říká jasné ne. Sáhněte raději hlouběji do kapsy, protože s takovým dárkem zůstanete navždy nezadaní.

3. tip na vánoční dárky pro mužeKaždou druhou ženu by potěšil také nějaký výlet

Co tak zajet na prodloužený víkend na hory nebo rovnou na několik týdnů do jihovýchodní Asie a Vaši milou tam požádat o ruku?

Sex a erotika ke vztahu patří. Pod stromečkem ale podle 59 % žen erotické hračky nemají co dělat.

Vánoční dárky 2

Jaké 3 vánoční dárky si Váš partner užije a jaké ho dorazí?

1. tip na vánoční dárky pro mužeU 75 % mužů vede také osobní nebo vlastnoručně vyrobený dárek

Inspiraci můžete najít na internetu. Darujte Vašemu milému například tričko s potištěnou fotografií, která ukazuje nějaký zábavný společný moment.

Dejte svému partnerovi najevo, že si ho vážíte víc než levného parfému. 72 % mužů už dnes nechce vonět po levné kolínské. I muži se dnes chtějí líbit.

2. tip na vánoční dárky pro mužeDarujte svému milému lístky na koncert nebo do divadla a máte o ideální společný večer postaráno

Myslí si to každý třetí muž. Večer můžete zakončit například romantickou procházkou po nábřeží nebo drinky v nějakém útulném cocktail baru.

Znamená darování roční pernamentky do posilovny, že se Vám nelíbí partnerova postava? Třeba to nebyl Váš záměr, ale s takovým dárkem by si to myslelo až 64 % mužů.

3. tip na vánoční dárky pro mužeDarujte muži hezké spodní prádlo nebo kvalitní parfém

Co se vůně týče, pokud chcete zachovat překvapení, vsaďte raději na klasiku než na extravagantní vůně.

Zapomeňte na kuchyňské potřeby – je to pro 63 % mužů příliš všední dárek. Pokud je Vás partner výborný v kuchyni, darujte mu raději kuchařskou knihu.

Podívejte se na shrnutí v naši infografice níže:

Vánoční dárky grafika

Bojíte se dlouhých front a preferujete nákup vánočních dárků v pohodlí domova online, začněte s objednávkami pro jistotu dříve. Nikdy totiž nevíte, kdy se může doručovací doba protáhnout, například kvůli sněhové kalamitě.

Jiná možnost je nedat dárky vůbec žádné. To alespoň jednou zkusily již dvě třetiny mužských a třetina ženských respondentů. Toto si ale můžete dovolit po 20letém vztahu, čerstvý vztah totiž podle naší psycholožky Salamy Marine potřebuje romantiku jako sůl.

Zůstaňme u romantiky: odzbrojujícím gestem je „darovat sami sebe“, abyste mohli dárky pod stromečkem hledat spolu. Najděte si u nás partnera, se kterým Vám bude dobře, a to nejenom o Vánocích.

registrace na eDarling v článku o vánočních dárcích

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth