Je mezi nimi příliš velký věkový rozdíl? 5 důvodů, proč muži preferují mladší partnerky

Proč muži letí na mladší

Zpěváka Karla Gotta a jeho manželku Ivanu dělí téměř čtyřicet let a přesto to vypadá, že podstatný věkový rozdíl nemá na jejich spokojené manželství nějaký vliv. Určitě Vám neuniklo, že čím starší pánové jsou, o to mladší partnerky nebo milenky si hledají. Ale proč tomu tak vlastně je? Provedli jsme průzkum a sepsali pro Vás důvody.

Analyzovali jsme přibližně 500 tisíc anonymních dat našich uživatelů, abychom zjistili, o kolik let mladšího, či naopak staršího partnera preferují. Na grafu v článku níže si můžete všimnout, že zatímco nezadané ženy (červená linie) dávají přednost partnerům stejného věku, pro muže (modrá linie) by měla být ideální partnerka mladší, a to ve všech zkoumaných věkových kategoriích.

Muži nad 70 let jsou u své budoucí partnerky ochotni akceptovat průměrně největší věkový rozdíl – přijatelná je pro ně partnerka o deset let a víc mladší.

V naší inforgrafice jsme vyznačili průměrnou spodní hranici ideálního věkového rozdílu. Jinými slovy – neznamená to, že by někteří muži netoužili i po podstatně mladších partnerkách. Ženy naopak vyhledávají partnery stejného věku. Vymyká se pouze věková skupina nad 70 let, kde dámy upřednostňují také mladší partnery.

Z výzkumu také vyplynulo, že pro více než šedesát procent Čechů není věkový rozdíl ve vztahu žádné tabu.

graf věkové preference

5 důvodů, proč muži preferují mladší ženy

1. Muži chtějí omládnout a začnou pomalu myslet na ztracená bezstarostná léta. Aby zpomalili přirozený proces stárnutí, začnou se poohlížet po podstatně mladších partnerkách. Jinými slovy, mladší žena nepřímo donutí muže vyměnit károvanou košili za boxerské tričko a aby ji okouzlili, vyrazí po letech zase do posilovny popracovat na své postavě.

2. Touží být hýčkáni, což bývá psychology paradoxně přirovnáváno k oidipovskému komplexu – v mladé ženě hledá starší muž svou matku, která se věnuje pouze jemu, žehlí mu košile nebo balí kufr na služební cestu.

3. Mohou někoho snadněji ovládat. Hlavně dominantní muži mohou s mladší partnerkou snadněji hledat kompromis než se staršími a zkušenějšími ženami. Pokud zůstaneme u komplexů – psychologové tento jev označují pojmem otcovský komplex, kdy žena podřizuje svůj život zkušenějšímu a staršímu muži.

4. Chtějí mít ještě potomky, i když třeba už několik vlastních dětí vychovali. Jelikož porody ve vyšším věku mohou být poměrně rizikovou záležitostí, poohlíží se takový muž po mladší partnerce. Biologické hodiny podle vědců tikají i u některých mužů a po dětech mohou ve vyšším věku zatoužit i doposud bezdětní.

5. Zvedá se jim sebevědomí, protože s mladou partnerkou bývají často středem pozornosti. Kdo by nechtěl být aspoň na pět minut božským Kájou?

Ať už mluvíme o komplexech nebo ne, pravá láska na věkový rozdíl prostě nehledí. Naše koučka Hana Wolf říká: „I v partnerství se Vám může stát, že Vás udělá šťastnými někdo, od koho byste to na první pohled neočekávali. Buďte proto otevření drobným obměnám.“

Pokud jste ve vztahu s větším věkovým rozdílem, případně po někoho mladšího nebo staršího hledáte, držíme Vám palce! Na naší seznamce čeká třeba někdo právě na Vás.

registrace na proč muži letí na mladší

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

Zdroje:

Warum junge Frauen auf alte Männer abfahren, welt.de, 17.09.2007,www.welt.de/wissenschaft/article1189848/Warum-junge-Frauen-auf-alte-Maenner-abfahren.html

Proč starší muže tolik přitahují mladší milenky, novinky.cz, 06.05. 2013, www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/301146-proc-starsi-muze-tolik-pritahuji-mladsi-milenky.html

3 reasons men love to date younger women, yourtango.com, www.yourtango.com/experts/carmelia-ray/older-men-dating-younger-women-whats-it-all-about

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth