5 tipů, jak být atraktivní

Tipy, jak být atraktivní

Říká se, že někdo rád holky, jiný zase vdolky a 100 lidí, 100 chutí. Přesto existují tací, kteří jsou přitažliví pro mnoho lidí nejrůznějšího vkusu a charakteru. Které lidské rysy či vlastnosti zaujmou a jak být atraktivní? Zeptali jsme se Vás!

1. Buďte upřímní

Přetvářka možná funguje pro nalákání protějšku do naší pasti. Když ale později dojde na lámání chleba a Vy zjistíte, že druhého opravdu milujete a nechcete o něj přijít, je pozdě sundat masku a přesvědčit ho, aby se zamiloval do našeho opravdového já a ne do přeludu, který jsme o sobě vytvořili. Nemusíme ale ani jít tak daleko; jakákoliv lež nebo faleš se nám jednou vrátí a může ve vztahu napáchat veliké škody.

Lidé, kteří jsou sví a sami sebou, navíc vyzařují přirozené atraktivní charisma. Ne nadarmo je upřímnost a pravdomluvnost jednou z nejsvůdnějších vlastností i podle našich uživatelů, kteří vyplnili anketu Otázka týdne – zvolilo ji takřka 10%.

Přečtěte si také: Kdy je ta pravá chvíle na vyznání lásky?

2. Nebojte se vtipkovat

Když se někdo ptá starého páru, který spolu vydržel desetiletí, jaké je jejich tajemství, často kromě vzájemného respektu či tolerance odpovídají, že to byl společný smysl pro humor. My Češi jsme známí tím, že se humorem vyrovnáváme s těžkými časy a nešťastnými událostmi. Legrace ovšem patří i do běžného života a společně se zasmát patří k nejpříjemnějším chvílím ve vztahu, které prohlubují vzájemné pouto.

Ať už se tedy jedná o odlehčení závažné situace, jemné škádlení nebo hurónský smích od srdce u oblíbené romantické komedie, smysl pro humor je pro vztah skutečně kořením. Proto se nebojte projevit hned při vyplnění profilu nebo při psané komunikaci. Přece jen, nikdo nechce být s morousem, který nerozumí našim vtipům a neumí nás rozesmát. Smysl pro humor jako hlavní atribut toho, jak být atraktivní, zvolilo 7% dotázaných – včetně odpovědi „Smích a umění se zasmát i sám sobě,“ což považujeme za neméně důležité!

Přečtěte si také: Tipy, jak se seznámit

3. Inteligence se počítá

V anketě se na otázku Co Vám připadá atraktivní? objevovaly odpovědi jako „žena s mužským mozkem (v rozumném poměru)“, „vzdělání nebo zaměstnání“ Na jednu z nejvyšších příček atraktivních vlastností, respondenti umístili inteligenci. Není žádné překvapení, že oduševnělý výraz, schopnost elegantně uchopit problém nebo alespoň inteligentně mluvit je přitažlivější, než stále dokola opakovat Já nevím a škrábat se na hlavě.

Nemusíte být samozřejmě žádný lumen a na první schůzce probírat teorii strun nebo tržní ekonomiku. Nicméně alespoň všeobecný přehled, případně zájem o nějakého zajmavého koníčka nebo schopnost kreativně uvažovat hned budí větší zvědavost a touhu se s Vámi setkat a povídat si.

Tipy pro aktraktivitu

4. Jak být atraktivní? Věřte si!

Sebeúcta a sebevědomí jsou podle našich uživatelů také velice přitažlivé vlastnosti.Člověk, který nezná svou cenu a nevěří si, je labilnější, méně rozhodný a více ovlivnitelný – sečteno podtrženo, méně atraktivní. Máte-li tedy pocit méněcennosti nebo malé sebevědomí, zapracujte na sobě.

Přečtěte si motivační knihu, zajděte za koučem nebo terapeutem a naučte se si sami sebe vážit a uvědomit si, co všechno můžete druhému nabídnout. Jedině, pokud zapracujete na chybách, přijmete se a zjistíte Vaše pozitiva, můžete je ukázat i ostatním. Nezapomeňte ale, že nic se nemá přehánět a nos nahoru a sebestřednost naopak působí spíše antikoncepčně.

5. Řekněte sýr: usmívejte se

Celých 10% respondentů se shodlo na tom, že úsměv a optimismus hrají prim. Kdo by nesouhlasil? Pozitivní přístup k životu a milý úsměv spolu s upřímným pohledem z očí do očí je podle našich uživatelů takřka smrtící kombinace. Je známo, že k sobě přitahujeme to, jací jsme sami. A milí, příjemní a veselí lidé jsou ve společnosti oblíbení a obkolopení lidmi podobného ražení.

Uvidíte, že jakmile prolomíte bariéru negativních emocí a usmějete se, třeba Vás sám osloví ten, komu Váš úsměv patřil. Tato rada, jak být atraktivní, se vztahuje i na Váš profil – máte-li na výběr, nahrajte takové profilové fotografie, kde se usmíváte a při jejichž vzniku jste se cítili příjemně. Ostatní Vaši pohodu vycítí a Vaše šance na seznámení se zvýší.

Registrace na Vztah na dálku

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Zuzana Přikrylová Více článků napsaných Zuzana Přikrylová