Velikonoce: oslavte jaro novou známostí

muž v kostýmu zajíce

Velikonoce jsou svátky jara, zrodu a nového počátku. I když zatím nemůžeme odhodit zimní kabáty a vyrazit ven nebo si užívat svěžího vzduchu či svůdných pohledů, i tak je tu možnost se seznámit. Není totiž lepší období pro změny životního stylu než začínající jaro.

Velikonoce u nás

Velikonoční pondělí se možná mezi dámami v 21. století netěší až takové oblibě jako kdysi, ale naše tradice mají hlubokou symboliku. Velkou roli hrají během Velikonoc přírodní prvky. Například voda byla symbolem života a plodnosti a prostředkem k udržení zdraví a krásy.

Podobně se nahlíželo i na pruty, které se většinou splétali do pomlázek. Vajíčka jsou koneckonců další mimořádně důležitou součástí celé jarní a velikonoční magie. Dívky dávaly mládencům kraslice na znak lásky, což spolu s mnoha milostnými rituály ukazuje, jaké aktivní byly při hledání muže.

Jak se vlastně slaví jinde?

Kromě rozšířené tradice malování a hledání barevných vajíček či sladkostí na zahradě v Norsku hledají na Velikonoce ještě něco jiného: pachatele zločinů. Tradičním velikonočním obyčejem je totiž řešení vražd a lidé se třeba dívají na kriminálky.

V Anglii prý zase ženy svazují muže k židlím a za jejich opětovné rozvázání si říkají o peníze. Ve Finsku to pak vypadá na Velikonoce, jakoby vypuknul Halloween: v ulicích koledují děti převlečené za čarodějnice a za sladkosti Vás odmění vrbovou větvičkou.

Jarní úklid ve vztazích

S jarem přichází čas na jarní úklid, ale uklidit se někdy vyplatí jak v mezilidských tak v partnerských vztazích. Velikonoce jsou totiž ideálním časem pro setkání s rodinou a blízkými. Trávíte plnohodnotný čas s lidmi, na kterých vám opravdu záleží? Pro šťastný a spokojený život je důležité udržovat si harmonické a obohacující vztahy a nelpít na těch, které nás vnitřně vysávají.

První jarní dny bývají vždy nabité rozšafnou a hravou náladou, kdy se nám v těle začnou bouřit hormony a omámeni sluncem se vrháme ven, do ulic i přírody. Je to skvělá příležitost poznat někoho nového. A pokud ještě bude venku mrznout a nebude se vám tam chtít, můžete nasát jarní závan energie z tepla svých domovů a zkusit se s námi seznámit s někým, s kým se budete cítit dobře.

Pokud tedy nejste s něčím ve Vašem životě spokojeni a cítíte se osamělí a hledáte partnera – příchod jara může být příležitostí pro změnu. Postavte se změnám čelem a možná budete budoucí Velikonoce trávit ve dvou. Případně u budoucí tchýně.

eDarling Vám přeje krásné prožití velikonočních svátků!

Registrace na velikonoce

O autorovi: Redakce eDarling Více článků napsaných Redakce eDarling