Mýty o seznamkách na internetu versus skutečnost

muž při okně

I přesto, že jsou seznamky na internetu čím dál populárnější, ještě stále vůči nim existují předsudky, panuje nejistota a pro některé jsou dokonce tabu. Jaké jsou nejčastější mýty, které se kolem online seznamování točí a kolik je na každém šprochu pravdy?

1. Na seznamkách jsou jen zoufalci

Doby, kdy se na seznamkách často registrovali lidé pochybné pověsti či charakteru, jsou dávno pryč. Protože věk lidí, hledajících si vážný vztah, v průměru roste a najít svého snoubence na diskotéce je méně pravděpodobné, k internetu se už uchyluje kde kdo. Od svobodných rodičů, přes vdovy či vdovce, po pracovně vytížené nebo jen zvědavé lidi. Na seznamkách jsou zkrátka převážně ti, kteří se chtějí seznámit a z nějakého důvodu jim nestačí nebo nevyhovuje pouze vnější svět.

Nemůžeme tedy čekat, že seznamky na internetu – obzvláště ty s malou úrovní bezpečnosti, kde profily uživatelů nikdo nekontroluje – budou plné úspěšných, vyrovnaných a po všech stránkách skvělých jedinců, a že se tam čas od času nevloudí nějaký podivín. Na seznamovacích portálech jsou tedy zkrátka ti samí lidé, kteří jsou u Vás v práci, jsou Vašimi sousedy, známými i přáteli.

Na seznamkách jsou většinou běžní lidé, kterým k seznámení nestačí vnější svět.

Někteří jsou hodní, jiní problémoví; někteří jsou na vysoké manažerské pozici, jiní spokojeně prodávají v pekárně. Někteří Vám neodepíšou, jiní si s Vámi budou rozumět. S trochou štěstí, nebo díky matchingu, který podle Vašich kritérií hledá uživatele podle Vašich představ, najdete budoucí protějšek. I manželský poradce Petr Šmolka v našem rozhvoru říká, že seznamky na internetu už nejsou, co bývaly – v pozitivním smyslu slova!

2. Seznamky na internetu jsou plné lhářů

Vzhledem k tomu, že profily na internetových seznamkách zakládají zase jen a jen lidé, lžím se pochopitelně zcela vyhnout nejde. Alespoň jednou za čas totiž nějakou tu lež vypustí z úst každý z nás: „Ta kabelka byla ve slevě!“, „To nevadí, že kvůli tvé práci nepůjdeme na pivo, stejně jsem chtěl konečně vyčistit sbírku minerálů!“ nebo „Čokoláda a chipsy jsou vlastně zdravé!“.

Důvěryhodné seznamky moc prostoru pro lež nedávají.

Na seznamce se ovšem forma lží projevuje spíš tím, že si uživatelé uberou roky a kila a přidají životní úspěchy. Jít na schůzku s někým jiným, než s kým jsme si dopisovali, tedy sice hrozit může – většinou jsou to zkrátka lidé s nižším sebevědomím, kteří nemusí svou postavu schovávat za kabát nebo stahovací punčocháče, protože na internetu jim stačí publikovat fotografii z mladší doby. Důvěryhodné seznamky na internetu, kde je každý profil manuálně kontrolován a lze tam nechat ověřit svou totožnost, ovšem moc prostoru pro lži neskýtají.

3. Je to vlastně všechno podvod

Toto je také poměrně častý výkřik do tmy, který spíš než ze zkušenosti pramení z vlastních předsudků, které, jak je známo, jsou dány strachem z neznámého. Na podvodníka lze samozřejmě narazit kdekoliv, včetně internetové seznamky. Disponuje-li ale seznamka pozitivními reakcemi uživatelů, nebo pokud dokonce někoho, kdo se šťastně seznámil prostřednictvím seznamky na internetu, znáte, máte důkaz, že se o podvod nejedná.

Mýty o seznamkách registrace

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Zuzana Přikrylová Více článků napsaných Zuzana Přikrylová