On hledá jeho, ona hledá ji. Jak se seznámit?

Seznamování homosexuálů a tolerance v Česku

Titulky novin posledních let hlásají, že Česko patří k nejtolerantnějším zemím vůči homosexuálům v Evropě. Provedli jsme průzkum jak u nás, tak v dalších zemích, a zeptali jsme se tisíců našich členů, co si myslí o homosexuálních vztazích. Věděli jste, že eDarling je také pro gaye a lesby?

V článku najdete:

Seznamování homosexuálů u násSeznamování homosexuálů u nás

Tolerance Čechů vůči homosexuálůmTolerance Čechů a stín minulosti

Gay seznamka na eDarlinguGay seznamka na eDarlingu

Seznamování homosexuálů u nás

Jít do gay baru nebo klubu v Praze není již dnes nic výjimečného a tyto podniky jsou často navštěvovány všemi bez rozdílu sexuální orientace. Každoročního průvodu hrdosti LGBT komunity Prague Pride se zúčastňují tisíce lidí a celá akce připomíná spíš pohodovou slavnost ve stylu Berlína než vojnovou zónu plnou policejních kordon ve stylu Bělehradu.

Většina seznámení chtivých gayů a leseb však volí pohodlí seznamovacích stránek a ti starší také inzeráty „on hledá jeho“ nebo „ona hledá ji“ v tisku. Kromě tradičních seznamek a mobilních aplikací jako iboys, planetromeo nebo tinder nabízí možnost seznámení také naše gay seznamka. Pomáháme spojit hlavně ty, co hledají vážné seznámení.

45 procent Čechů sexualita ostatních nezajímá_ikona45 procent dotázaných Čechů uvedlo, že jich sexuální orientace druhých nezajímá

Tolerance Čechů naráží na stín minulosti

V mezinárodním srovnání mezi zeměmi, kde eDarling působí, to ale s tolerancí Čechů vůči homosexuálům není tak horké. Například vysloveně rádo má homosexuály až 28 procent dotázaných členů z Belgie, 27 % z Norska a 20 % procent z Nizozemí. Podobně jako Češi se vyjádřili například svým konzervativizmem známí Italové.

15 procent dotázaných Čechů má homosexuály rádo_ikona15 procent dotázaných Čechů má homosexuály rádo a má mnoho přátel s touto orientací.

Českou televizí oslovený sociolog a člen Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu Zdeněk Sloboda považuje Čechy za tolerantní, dokud se posuzovaná věc netýká přímo jich samých. „Tolerujeme vás, pokud nejste našimi sousedy, nejste učiteli našich dětí, sami nechcete mít děti a nechceme, abyste byli, nedej bože, našimi dětmi”, dodává.

Třetina Čechů nechce mít gaye ve svém okolí_ikonaTéměř pětina dotázaných Čechů homosexuály akceptuje, ale nechce je mít ve svém nejbližším okolí, což se podobá výsledkům jihoevropských zemí.

Česko je nicméně vnímáno jako vzorová země v postkomunistické Evropě blížící se spíše západním státům. Byť má naše legislativa ještě mezery, každodenní život homosexuálů je u nás jednodušší než například v Maďarsku, Polsku nebo na Slovensku.

Je potřeba mít na paměti, že v západních státech se diskuse o toleranci vůči menšinám vedly o dvacet let dříve než u nás a budování kvalitní občanské společnosti vyžaduje čas. Množství gay-friendly podniků a politická podpora hromadných akcí jsou náznakem, že se situace vyvíjí dobrým směrem.

Najděte vážné seznámení přes naši seznamku

U nás jsou gayové a lesby vítáni, jelikož naše seznamka je určena také jim. Pokud jste muž, zadejte v registračním poli, že hledáte muže. Pokud žena, zadejte, že hledáte ženu. Nezapomeňte si řádně vyplnit profil a zkusit štěstí. „On hledá jeho“ nebo „ona hledá ji“ nebylo nikdy jednodušší:

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

Zdroje:

Průzkum na téma stereotypy mezi 1030 uživateli české stránky eDarling, 52% mužů, průměrný věk 42 let a mezinárodní průzkum na stejné téma mezi 6300 členy z 19 zemí, 2015.

Češi ve vztahu k homosexuálům patří k nejtoleratnějším národům, reflex.cz, 14.10.2013, http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/52162/cesi-ve-vztahu-k-homosexualum-patri-k-nejtolerantnejsim-narodum

Česko jako duhový ráj tolerance se schovává za čísla a má limity, ceskatelevize.cz, 16.08.2013, http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/238247-cesko-jako-duhovy-raj-tolerance-se-schovava-za-cisla-a-ma-limity/

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth