Průzkum online profilů: Co našim uživatelům nejvíc vadí?

Neostatky online profilů

Internet nám nabízí takřka neomezené možnosti sebeprezentace a ve virtuálním světě seznamky se každý může stát tím nejkrásnějším a nejinteligentnějším. Může ale být sexy profilová fotka nebo vylepšená image cestou k úspěchu? Provedli jsme průzkum seznamovacích profilů, do kterého se zapojilo 525 našich uživatelů a uživatelek, a výsledky Vám nyní přinášíme.

Zdravá dávka sebevědomí neuškodí

Ruku na srdce, nikdo nehledá líného, nejistého a nudného jedince s pesimistickým pohledem na svět a proto není jistá dávka sebevědomí v online profilu nikdy na škodu. Navzdory tomu, že si drtivá většina dotázaných (89%) myslí, že se lidé na internetu prezentují obecně v lepším světle, skoro stejné procento odmítá, že by se někdy snažili vydávat za lepší verzi vlastního já.

Psycholožka Sam Owen k tomu říká: „Společností jsme obecně vedeni spíše k jakýmsi zaškatulkovaným životům, než abychom si uvědomovali vlastní jedinečnost a nebáli se vyčnívat s řady.“

Zpíváte od mala ve sboru, cvičíte jógu nebo pečete? Nebojte se popsat své koníčky, i když se Vám na první pohled zdají třeba nezajímavé. Máte tak větší šance, že se budete k sobě hodit.

Ale vypadám opravdu jako Brad Pitt?

Nejčastěji idealizovanou kategorií online profilu je dle výsledků průzkumu fotka a většina dotázaných jí nepřekvapivě věnuje během prohlížení největší pozornost. Ukažte proto hlavně svou tvář – Vaše oči hrají prim!

Chlubit se například odhalenou hrudí nebo poprsím určitě sluší hollywoodským hvězdám, ale na seriózní seznamce považuje podobné excesy téměř třetina respondentů za absolutně nepřijatelné. Nepochodí ani ti, kteří by si do krásy chtěli pomoci grafickými programy – upravenou fotku vnímá negativně více než čtvrtina dotázaných. Další typické přešlapy najdete v infografice níže.

3 největší faux pas online profilů

Uživatelé měli možnost zvolit, co jim v popisech profilů nejvíce vadí.

Příliš mnoho sexuálních narážek rozhodně nezapadá do konceptu vážného seznámení se s dámou. Sexuální podtext se do seriózní seznamky jednoduše nehodí. Jenom pro zajímavost: mužům vadí podobné narážky podstatně méně!

Gramatické chyby prozradí o naší inteligenci mnohem víc, než si myslíme, a první dojem umí pěkně zkazit. „Učit se, učit se, učit se,“ řekl kdysi dávno Jan Amos Komenský a od té doby se toho moc nezměnilo. Tak tvrdé nebo měkké i?

Nedostatečný popis je přesně opakem toho, co se od online profilu očekává. Strohými nebo chybějícími texty ukazujeme, že toho o sobě nechceme moc prozradit.Oslovili byste sami někoho, kdo už dopředu dává signál, že toho moc říct nechce?

Nedostatky online profilů

Idealizovaný princ na internetovém koni

Online seznamku jako příležitost pro svobodnou prezentaci sebe sama vnímají sami nezadaní poněkud s rezervou. Drtivá většina z nich se domnívá, že komunikace na internetu může vést k falešné idealizaci a 64% dotázaných navíc uvedlo, že by nemohlo být ve vztahu s někým, kdo si osobní charakteristiky přikrášlil!

Sami uživatelé tak říkají: Je lepší být raději sám sebou než si hrát na vysněné ideály. Zvýší se tím důvěryhodnost online profilu a tím i šance na lepší seznámení:

Registrace na výzkum online profilů

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth