Kouč dává 3 rady, jak se připravit na seznámení s mužem

Seznámení s mužem

Nezadané ženy nejrůznějšího věku hledají partnera vhodného pro život, byť ne všechny jsou na vztah připravené . Trápí je minulé nezdary či nedostatek zkušeností. Jak se tedy připravit na seznámení s mužem tak, aby byla co největší pravděpodobnost, že to vyjde? Máme pro Vás tři dobré rady od kouče Aleše Kaliny.

Seznámení s mužem 1 Poučte se z minulosti

Ne nadarmo se říká, že vrána k vráně sedá. Partnerský kouč Aleš Kalina tvrdí, že k sobě nejvíce přitahujeme takové lidi, kteří se nám podobají, nebo kteří odpovídají tomu, na co jsme v danou dobu zrovna nastavení.

Jinými slovy, to jakým způsobem o sobě přemýšlíme, ať už na vědomé či podvědomé úrovni, vidí ostatní také. Je proto třeba poučit se z minulých nezdarů a jít s hlavou vzhůru dál. Zkuste si vybavit své minulé vztahy a důvod, proč Vás trápí samota.

Tímto způsobem se dá nejlépe předejít tomu, že při dalším seznámení s mužem budete přitahovat takového, který na Vás bude nahlížet stejně, jako Vaši předchozí partneři/ rodiče/ přísná vychovatelka ve školce a podobně. A zároveň budete hledat jiného muže, než jakého byste si vybrala dříve.

Seznámení s mužem 2 Poznejte samy sebe

Není nic důležitějšího než si najít čas a podívat se vlastního nitra: Koho vidíte? Ať už je to kdokoliv, není od věci se o dané osobě dozvědět co nejvíc a zkusit si odpovědět například na tyto otázky: Co se mi líbí? Co očekávám od sebe a od druhých?

Když si pro sebepoznání najdete trochu času, budete lépe vědět, co můžete při seznámení s mužem nabídnout a vyhnete se tak lživým informacím, které časem vedou k vzájemnému zklamání.

Seznámení s mužem 3Mějte se rády

Pokud nevydržíte samy se sebou, těžko s Vámi vydrží i někdo další. Jste-li tedy se sebou nespokojené, je na čase to změnit. Napište si na papír, co na sobě zrovna nemusíte a jak to zlepšit – a pak se do toho pusťte! Nezapomeňte si také zapsat, co na sobě naopak oceňujete a v čem jste dobrá a buďte atraktivní.

Kouč Aleš Kalina k tomu říká: „Kdybychom naše předchozí vztahové a mezilidské vztahy nacpaly do jednoho pytle a následně z něj náhodně vytáhly 70 procent z nich, těm 70 procentům bude odpovídat náš budoucí partner.“ Jinými slovy, je třeba zajistit si co nejvíce hezkých a pozitivních zkušeností a zážitků! Máte-li s někým nevyřešený konflikt, je na čase ho urovnat a nahradit chvíle zášti nebo zklamání chvílemi, na které budete oba rádi vzpomínat.

Jak na seznámení s mužem po internetu?

Navazování kontaktů s opačným pohlavím přes internet má své výhody a funguje dobře, pokud seznamku správně používáte. Naši uživatelé se v průzkumu vyjádřili, že je potřeba ve Vašem online profilu zvolit takové fotografie, na kterých je vidět Vaši tvář a dávat pozor na přílišné odhlalování.

Co se týče komunikace, kromě ohlídání gramatiky a pravopisu je klíčové psát uvolněně, nepřetvařovat se a být sama sebou. Už přece víte, kdo jste a co máte ráda. Nyní Vás čeká seznámení s mužem, který Vás bude mít rád takovou, jaká jste.

Registrace zdarma

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Zuzana Přikrylová Více článků napsaných Zuzana Přikrylová

eDarling kvíz: Jste připraveni na nový vztah?