Příběh Pepy: „Být sám sebou se vyplatí.“

v partnerském vztahu

Jmenuji se Pepa a eDarling byla moje třetí a předem určená poslední seznamka. Ve všech jsem o sobě řekl vše popravdě a upřímně. Dostal jsem celkem přes sto odpovědí, několikrát jsem se i setkal s potenciálními partnerkami. Ale vše mělo stejný průběh i scénář. Několik zpráv, Skype, e-maily.

Můj profil a odpovědi pravděpodobně působily dobře, ale nenarazil jsem na podobnou odezvu. Chápu, že na seznamky se hlásí lidé osamělí a s určitými problémy a podobně, ovšem ze své zkušenosti jsem nabyl dojmu, že někteří lidé lžou sami sobě.

Proto jsem se rozhodl, že se ze seznamky odhlásím a na jinou už nepůjdu. Netvrdím, že jsem nikde nenašel nikoho, s kým bych nechtěl trávit svůj čas, dokonce to jednou vypadalo již nadějně, ovšem pozdější návrh dotyčné, který se omezoval pouze na občasné návštěvy, mi nestačil.

V poslední den jsem na seznamce eDarling ještě naposledy prošel sekci Co by kdyby. A zásah. Zářící úsměv, společná víra, zájmy, neskutečné odpovědi na základní otázky. 8. července jsme si odeslali povinných pět otázek, potom hned zprávu. Psal jsem ji na dvakrát, celá se ani nevešla. Den jsem čekal na odpověď a pak přišla smršť.

Do 29. července jsme si vyměnili denně dva e-maily, později několik SMS denně. Den „D“ přišel v neděli v 10 hodin dopoledne. Setkali jsme se, poznali se osobně a rozloučili jsme se až po dvanácti hodinách. Další neděli jsme společně návštívili mši se společným zpěvem a brzy na to jsme se setkávali i navzdory určité vzdálenosti téměř obden.

V současné době bydlíme ve stejném městě, na stejném patře a plánujeme společnou budoucnost. Vidíme ji v malém domku se zahrádkou a zvířaty, která oba milujeme, po večerech zpěv, společné návštěvy kultury všeho druhu – zkrátka věci, které máme oba rádi a užijeme si je ještě více, protože je budeme prožívat spolu.

Rada na závěr (tu mám od své nynější partnerky a mohu se pod ni podepsat): Naučte se mít rádi sami sebe, nikomu nic nenalhávejte a pak už půjde všechno. Ne samo, ale určitě lépe, a najdete vhodný protějšek. To Vám všem na eDarlingu radí šťastný „šafář Pepa“ z Vysočiny.


Tento text byl publikován se svolením uživatele, který své členství na eDarlingu šťastně ukončil v srpnu 2012. Gratulujeme a přejeme mnoho šťastných chvil!