Jaká máme od budoucích partnerů očekávání?

eDarling PR_očekávání od budoucího partnera

Erotické prádlo versus čerstvé květiny. Co vlastně očekávají ženy a muži od svých partnerů?

Všichni máme od příštích partnerů jistá očekávání. Chceme s nimi plánovat společnou budoucnost a trávit náš volný čas. V čem se muži a ženy shodnou a nakolik se jejich představy naopak liší? Seznamka eDarling se zeptala pětistovky nezadaných Čechů.

V čem se podobají očekávání mužů a žen?

Každý den nejde malovat na růžovo a Češi se proto shodnou v jednom: 92 % žen a 95 % mužů by s příštím partnerem chtěli sdílet své problémy a trápení. 84 % žen si navíc přeje, aby příští partner podporoval jejich osobní cíle a takto se vyjádřilo i 78 % mužů.

Filmové scény jsou často inspirovány realitou nebo naopak? Až 90 % procent žen totiž od příštího partnera očekává, že na ně budě čekat na nádraží nebo letišti. Od svých partnerek by si takové přivítání přálo 72 % mužů.

Rozdíly v očekáváních mezi muži a ženami:

86 % dotázaných mužů si nepřeje, aby je jejich partner finančně podporoval. U žen je to 57 %.

66 % mužů by budoucí partnerka měla překvapit erotickým spodním prádlem. 35 % žen – co rozhodně není nezanedbatelné číslo – by se rádo nechalo překvapit stejným způsobem.

Každá pátá žena (20 %) by chtěla, aby jí partner několikrát za týden říkal, že ji miluje. Po podobných milostných vyznáních ze strany partnerky ale touží skoro až třetina mužů (32 %).

Nezapomeňte na dárky a čerstvé květiny

Některá přání dokonale splňují klišé o mužích a ženách. Nadpoloviční většina žen (51 %) si přeje od příštího partnera dostávat nečekané dárky, a to minimálně jednou měsíčně. Až 82 % žen si přeje od svého partnera dostávat navíc i květiny. Zato pro muže nehrají dárky od partnerky až takovou roli a třetina by se bez nich obešla úplně.

Každý má právo ve vztahu na jistá očekávání. Psycholožka seznamky eDarling Salama Marine k tomu však k tomu říká: „Vzájemná očekávání můžou způsobit problémy v situaci, kdy jeden z partnerů cítí povinnost naplňovat představy toho druhého. Jinými slovy, jeden z páru se pak cítí omezený ve svých rozhodnutích a nemá dost prostoru k naplňování svých vlastních přání. Popřípadě na své potřeby zcela zapomíná ve snaze vyhovět partnerovým očekáváním. Takový vztah nemůže dlouhodobě dobře fungovat. Obvykle pomůže otevřená komunikace: proberte si se svým partnerem svá očekávání a snažte se najít kompromisy.“

Více k tématu se dozvíte v článku: Ideální partner: co odhalil náš průzkum

eDarling PR_Očekávání od partnera