Příběh Petra: I klišé se někdy stává skutečností

Partneři

Ono se řekne, „seznámit se“, někdy to však obnáší velké úsilí a snahu, člověk propadá nejednou skepsi a mockrát se chce na vše vybodnout a nechat věci náhodě. A protože je člověk líný druh a ne vždy se mu chce chodit do společnosti, uvažuje nad různými alternativami, jak by si situaci ulehčil.

V době počítačů a internetu není nic snazšího než se přihlásit na seznamku. To byl i můj případ. Ale ejhle, nic není, jak se zdá, brzy člověk zjistí, že ani na seznamce to nejde samo od sebe, že i zde člověk musí jít štěstí naproti.

Co je důležité, nic si nenalhávat a hlavně nenalhávat svému okolí, protože na to doplatí člověk vždy, jen a pouze sám. Když jsem se poprvé přihlásil na eDarling, byl jsem překvapen spoustou návrhů, avšak ne vždy konverzace započala.

Nejednou sem si říkal „kde je chyba, nelíbím se, mají málo informací o mé osobě,“ jenže tyhle úvahy jsou vždy zbytečné, člověk nikdy neví, co daný protějšek momentálně prožívá, jaké má představy, co ho momentálně trápí… Proto jsem se rozhodl, že i když to nevychází, budu se snažit tvrdošíjně dál, dokud to nevyjde.

Nyní už spolu plánujeme budoucnost.

Jednoho dne po přihlášení jsem zjistil, že mám novou zprávu, říkám si, že by? Jenže cesta od první konverzace ke vztahu je strašně dlouhá a může se pokazit spousta věcí. Nejednou to člověk zažil. Jak plynul čas, vše probíhalo přirozeně, začínal jsem věřit. Ono je však něco jiného psát si po internetu a něco jiného je první schůzka. Když k ní došlo, byl jsem velmi nervózní, člověk nikdy neví, jak věci budou probíhat, zda zaujme i v reálném životě.

Vše však probíhalo dobře a po první schůzce přišla druhá, třetí a najednou jsem měl začínající vztah. Nyní jsme už spolu pár měsíců a plánujeme budoucnost.

Když si člověk vše přemítá pozpátku, přemýšlí, jak mu život hází klacky pod nohy a jak musí být mockrát zklamán, než přijde ta pravá. Chci tímto způsobem dát najevo to, co je nejdůležitější, a to je vytrvat. I když se to může zdát jako klišé, i klišé se někdy stává skutečností.

Přeji všem na eDarlingu mnoho štěstí.

Petr


Tento text byl publikován se svolením uživatelů, kteří šťastně ukončili své členství na eDarlingu v únoru 2014.

Gratulujeme a přejeme mnoho šťastných chvil!