Výzkum

Víme, jakou rychlostí bijí srdce milionů singles z celé Evropy

Každým rokem hledá přibližně 13 miliónů nezadaných lidí z 25 evropských zemí svého vysněného partnera pomocí portálu eDarling. Základem jejich hledání je vědecky podložený osobnostní test obsahující přes 280 otázek, které se týkají individuálních zálib, životních hodnot, osobních údajů, struktury osobnosti a vlastností, které by měl mít budoucí partner.

Vyhodnocení dotazníku slouží jako základ k určení kompatibility potenciálních partnerů. eDarling se snaží zvýšit kvalitu zprostředkování tím, že se nespoléhá jen na výsledky dotazníku, ale vyhodnocuje i reakce uživatelů na návrhy doporučených partnerů, způsob komunikace mezi uživateli a jejich chování.

Spolupráce s významnými univerzitami

Od začátku roku 2011 eDarling spolupracuje s významnými odborníky, kteří vyhodnocují data z naší databáze a využívají je k vědeckým a statistickým účelům. Všechna data jsou zpracovávána anonymně. K hlavním partnerům patří tým socioložky Prof. Dr. Melindy Millsové z Univerzity Groningen v Nizozemí, dále pak Dr. Jochen Gebauer z Humboldtovy univerzity v Berlíně, který společně s Prof. Dr. Constantinem Sedikidesem zkoumá údaje z psychologického hlediska.

V eDarlingu podporujeme nejen vědecký výzkum, ale využíváme výsledky vědecké práce k vylepšení svých služeb při vybírání návrhů partnerů.

 

Spolupracovníci eDarlingu

Prof. Dr. Melinda Mills

Institut pro sociologii
Univerzita Groningen, NizozemíSpolečně se svým mezinárodním týmem zkoumá Melinda Millsová sociologické otázky týkající se tématu „Online daters in a cross-national comparative perspective [Lidé hledající partnera na internetu v mezinárodním srovnání]“. Prof. Dr. Millsová dostala za svoji práci již několik vyznamenání a vede různé mezinárodní vědecké projekty, např. projekt na téma Interakce genů a prostředí a vliv na plodnost. Tento projekt je financován nizozemskou vědeckou nadací NWO částkou téměř 900.000 eur.

„Využívání dat, která získáváme od eDarlingu, nám umožňuje zkoumat tento fenomén inovativními metodami a s vysoce kvalitními výsledky.“, řekla o spolupráci Prof. Dr. Melinda Millsová v červnu 2011.

Dr. Jochen Gebauer

Psychologický institut
Humboldtova Univerzita v Berlíně, NěmeckoVe spolupráci s významnými mezinárodními vědci se Dr. Gebauer zabývá především výzkumem osobnostních a sociálně-psychologických otázek. Jeho záběr je široký: zkoumá například souvislost religiozity s psychickým rozpoložením v zemích, kde je většina obyvatel věřících (Turecko) nebo se naopak hlásí k ateismu (Švédsko). Tato studie bude publikována v jednom z nejvýznamnějších psychologických časopisů Psychological Science.

Dr. Martin Bruder

Katedra psychologie / Kolegium budoucnosti
Univerzita Konstanz, NěmeckoDr. Martin Bruder vede skupinu mladých vědců zkoumajících témata „Morálky a emocí“ na univerzitě v Konstanz. Dr. Bruder se zabývá zejména tím, jakou roli hrají emoce v tom, zda a kdy se lidé chovají kooperativně, morálně nebo sociálně. Při své práci s daty od eDarlingu se soustředí především na rozdíly mezi pohlavími a na to, jak se tyto rozdíly projevují při výběru partnera. Společně s Dr. Gebauerem zkoumají, zda je požadavek na vyšší výdělek partnera ovlivněn vlastním výdělkem nebo spíše celkovou ekonomickou úrovní společnosti.

 

Další partneři

Prof. Dr. Mark R. Leary

Katedra psychologie a neurovědy
Duke University, North Carolina, USAMark R. Leary působí jako profesor psychologie a neurovědy a je ředitelem odboru Sociální psychologie na Duke University v Severní Karolíně. Profesor Leary napsal a vydal již 12 knih a publikoval přes 200 vědeckých statí v časopisech a sbírkách. Zabývá se především otázkami týkajícími se osobnosti a identity, mezilidských emocí a motivace, pracuje na pomezí sociální psychologie a psychologie zdraví. Patří mezi světově nejuznávanější vědce ve svém oboru

Prof. Dr. Delroy L. Paulhus

Katedra psychologie
University of British Columbia, Vancouver, KanadaDel Paulhus je profesorem na Univerzitě Britské Kolumbie v kanadském Vancouveru. Je členem několika významných psychologických vědeckých společností (Association for Psychological Science, Western Psychological Association a Canadian Psychological Association). Profesor Paulhus se zabývá výzkumem především v oblastech agency-communion, over-claiming, self-deception, impression management, cheating a dark personalities. Jeho psychologické studie patří ve svém oboru mezi nejznámější a nejuznávanější vědecké práce na světě.

Prof. Dr. Constantine Sedikides

Ústav psychologie
University of Southampton, Velká BritánieProf. Dr. Constantine Sedikides je ředitelem Centra pro výzkum ega a identity na Univerzitě v Southamptonu a patří k nejuznávanějším vědcům v oboru osobnostní a sociální psychologie. Jeho práce zahrnuje na 200 publikací v časopisech a 11 knih.

Publikace a prezentace

Gebauer, J. E., Wagner, J., Sedikides, C., & Neberich, W. (2012). Agency-Communion and Self-Esteem Relations are Moderated by Culture, Religiosity, Age, and Sex: Evidence for the “Self-Centrality Breeds Self-Enhancement” Principle. Paper accepted for publication in Journal of Personality.Gebauer, J. E. (2012, March). On Big Two’s mean(ing)s: Agency-for-communion and communion-for-agency. Vortrag auf der 8th European Spring Conference on Social Psychology in St. Moritz, Schweiz.

Gebauer, J. E., Paulhus, D., & Neberich, W. (2012). Big Two Personality and Religiosity Across Cultures: Communals as Religious Conformists and Agentics as Religious Contrarians. Paper accepted for publication in Social Psychological and Personality Science.

Gebauer, J. E., Leary, M. R., & Neberich, W. (in press). Unfortunate first names: Effects of name-based relational devaluation and interpersonal neglect. Social Psychological and Personality Science.

Gebauer, J. E., Sedikides, C., & Neberich, W. (in press). Religiosity, social self-esteem, and psychological adjustment: On the cross-cultural specificity of the psychological benefits of religiosity. Psychological Science.

Gebauer, J. E., Sedikides, C., Maio, G. R., & Neberich. W. (2011). Verdammte Selbstvergötterung: Selbstliebe selbst unter Religiösen? [Damned narcissism: Self-love among religious people.] Talk, 11th Conference of the German Society for Psychology, section differential psychology, personality psychology, and psychological diagnostics, 09/26th – 28th, University Saarbrücken, Germany.

Potarca, G.F. & Mills, M.C. (2012) Partner Preferences and Racial Homophily in Online Dating: A Cross-National Comparison, Vortrag auf der internationalen Jahreskonferenz “Population Association of America” (PAA 2012), 3. – 5. Mai, San Francisco, USA.

Potarca, G.F. & Mills, M.C. (2012). Racial Homophily and Exclusion in Online Dating Preferences: A Cross-National Comparison, Vortrag auf der “European Population Conference” (EPC 2012), 13. – 16. Juni, Stockholm, Schweden.

Mills, M. C. & Potarca, G.F. (2011). Partner preferences and racial homophily in online dating: A cross-national comparison. Talk given at the ECSR 20th Anniversary Conference (European Society or Societies? A 20-Year Perspective), December 14-17, University College Dublin, Ireland.

O autorovi: cdelgado Více článků napsaných cdelgado