První rande: zeptali jsme se vás, jak ho nepokazit

První rande

Vaše první rande se blíží a nervozitou Vám začíná bušit srdce? To je pochopitelné; první dojem je konec konců ten nejdůležitější a povedená první schůzka může eventuelně vyústit v trvalý vztah. Provedli jsme průzkum mezi našimi uživateli a přinášíme Vám užitečné rady, jak rande nepokazit!

Pro více než 90 procent dotázaných hraje první rande důležitou roli

První dojem je opravdu důležitý. Říká se, že šaty dělají člověka a není asi nikdo, kdo by se nezabýval otázkou nejvhodnějšího oblečení na první rande. Nejlepší je být sám či sama sebou a tři čtvrtiny našich uživatelů by si zvolilo outfit, ve kterém se cítí dobře a který jim padne. Ale pozor: tepláky nebo montérky rozhodně ne!

Před odchodem na své první rande pomůže pozvat domů kamarádku nebo kamaráda pro konzultaci ohledně vybraného oděvu. Názor někoho známého není nikdy na škodu a pomůže získat odstup.

První setkání na bytě je pro drtivou většinu absolutní tabu

Pozvat si někoho na první rande k sobě domů znamená seznamovací sebevraždu, proto Vás určitě nemine výběr vhodného místa. Nespornými klasikami zůstávají kavárny (44 % dotázaných) a restaurace (22 %), ale existují i jiné varianty.

Kouč Maximilian Pütz například doporučuje první schůzku ve stravovacích zařízeních jen v případě, že jste výřečný typ: „Pokud vynikáte v rétorice, jediné prodlevy vyplněné tichem pravděpodobně budou při pití kávy nebo jídle. Pokud ovšem hovornost není Vaše silná stránka, doporučuji si vybrat pro první rande aktivnější činnost. Nemusí to být nic velkého, ale například procházka podél Vltavy, návštěva farmářských trhů nebo muzea jsou aktivity, které nabízí mnoho témat k hovoru. Pokud i přesto nastane chvíle ticha, nevadí, protože takto zvolené prostředí nabízí dostatek rozptýlení.“

Místa, jako jsou kina, divadla nebo kluby nejsou nejvhodnějším místem pro první rande. Pokud totiž vedle sebe dvojice na první schůzce jen tiše sedí nebo ji přehlušuje hudba, těžko se jeden o druhém dozví něco víc.

85 % uživatelů chce za sebe platit účet

Faux-pas je také očekávání, že Váš protějšek se bude držet tradičního placení za vás oba. Číšníkovi byste proto měli dát jasně najevo Váš záměr za sebe zaplatit. Pokud druhá strana trvá na uhrazení za oba, neznamená to v žádném případě, že jste něco dlužni.

Dbejte na to, že za sebe hodláte zaplatit, druhá strana by si to mohla také vysvětlit jako Vaši touhu zaplatit později „jiným způsobem“.

Darujte si minimálně půl hodinu

Na první rande je vždy potřeba dvou, obě strany se těší na vzájemné setkání a věnují mu svůj volný čas. V případě, že se shledáte s někým, kdo Vašim životním partnerem nebude, nepropadejte panice a věnujte si vzájemně aspoň půlhodinku.

Nečekejte od druhé strany nějaké jasné signály znamenající neúspěch, protože až 57 procent dotázaných v dané situaci neříká nic a dává svůj nezájem najevo pouze nepřímo.

Neutíkejte po 5 minutách od někoho, kdo se Vám nelíbí. Vašim cílem jistě není dotyčnou nebo dotyčného ranit. Nikdy bychom neměli dělat ostatním to, co nechceme, aby oni dělali nám.

A nejdůležitější rada na závěr: Nezapomeňte přijít včas, protože nic neotráví toho druhého tak, jako zdlouhavé čekání prosycené nervozitou z prvního setkání. Indikátorem úspěšného rande je polibek, který byste dostali od téměř 70 procent dotázaných. Hodně štěstí!

Registrace zdarma

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth

eDarling kvíz: Jste připraveni na nový vztah?