Přinášíme 10 zaručených tipů, jak zničit první rande

žena nudící se na rande

Seznamka eDarling se zeptala téměř 600 svých členů na největší tabu na prvním rande. Podívejte se, čeho se musíte vyvarovat, aby první rande nebylo zároveň tím posledním.

1. Lžete o něčem, co nemůžete skrýt

Každý má svá tajemství, ale když už lhát, tak raději o něčem, co není na první pohled vidět. Náš průzkum ukázal, že muže odradí, pokud dáma zatají pozitivní vztah k alkoholu (tabu na prvním rande pro 61 %) a svou váhu. Ženy odradí kromě alkoholu (tabu pro 78 %) lživé údaje o věku muže.

2. Pozvěte jí/ho na rodinnou večeři

Zaručeným prohřeškem prvního rande je pozvánka na rodinnou večeři. Pokud se muži navíc chtějí pochlubit sbírkou filmů na DVD a dámě nabídnou společný večer před obrazovkou, nebude to mít šťastný konec.

3. Tabu na prvním rande: přijďte neupraveni

Nezadané až natolik netrápí, zda necháte spropitné (pro 1 % dotázaných tabu) a dokonce ani to, že špatně líbáte (2 %) v případě, že „nevoníte“ potem (tabu pro 50 %).

4. Oblečte se jako doma

Není nic horšího, než přijít na první rande v teplácích nebo v tričku s urážejícím nebo trapným sloganem. Skrýváte svou tvář, pokud si vevnitř nesundáte sluneční brýle? Těmi totiž odradíte skoro polovinu zájemců.

5. Během rande moc nemluvte

Tichá voda břehy mele? Trapné ticho na prvním rande je pro 70 % dotázaných nezadaných horší než být s někým, kdo mluví až moc.

6. Zmiňte další naplánované schůzky

Máte pěkné auto, nebo chcete okouzlit velkým bytem? Tak dávejte pozor, protože přílišná sebechvála se Vám může vymstít. Jistě jste si naplánovali i další rande, ale hlavně o tom během schůzky nemluvte. Jenom pro připomenutí: v žádném případě nemluvte ani o bývalých partnerech.

7. S odpovědí na zprávu vyčkejte nejméně 3 dny

Žijeme v době rychlé komunikace a prakticky neexistuje výmluva, proč s odpovědí na zprávu dlouho čekat. Odradíte tím až třetinu zájemců, kterým jste třeba na prvním rande padli do oka.

8. Zahlťte druhého zprávami

Akce a reakce, jinými slovy, je vždy lepší dát druhé straně dostatek prostoru. Až pro 40 % dotázaných je tabu, když někdo posílá nové zprávy, aniž by počkal na odpověď.

9. Zapomeňte, že během rande lze pořád věci napravit
Pouze desetina nezadaných by totiž odešla z rande kvůli některým výše uvedeným prohřeškům. Slušnost nebo víra v lepší průběh?

10. Upřímnost se nenosí
Zahraný telefonát nebo falešný ranní mítink a s tím spojené brzké vstávání jako hlavní výmluvy k předčasnému ukončení rande? Ani ne. Až 67 % dotázaných Čechů by řeklo prostě pravdu.

Jak se vyhnout tabu na prvním rande?

Naše psycholožka Salama Marine má 3 rady:

  • Zaměřte se na budoucnost, nikoliv minulost. Je lepší jít na první schůzku, až budete kompletně připraveni a plní sebevědomí. Potkáte tak někoho, s kým se budete doplňovat.
  • Naslouchejte a ukažte svůj zájem. Snažte se pochopit, co vyřčená slova skutečně znamenají. Pokud někdo například na prvním rande řekne, že v minulosti doplatil na svou důvěru. Znamená to pravděpodobně: „Můžu ti věřit?“
  • Pokud chceme někoho získat, snažíme se udělat často vše, abychom vypadali dobře. Nejdůležitější je ale zůstat na prvním rande sám sebou. Nezapomeňte proto na sebe a své názory, protože to je nejlepší způsob, jak si někoho získat.

Registrace na eDarling. Tabu na prvním rande

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth