Často kladené otázky

casto_kladene_otazky.jpg

Často kladené otázky

1. Proč lidé využívají online seznamky?

2. Existují lidé, kteří se stydí říct, že svého partnera či partnerku našli online?

3. Jaké služby pro hledání partnera jsou na internetu dostupné?

4. Mají uživatelé nějakou jistotu, že se skrze eDarling skutečně seznámí?

5. Na internetu lidé předstírají, že jsou někým jiným než ve skutečnosti. Je to pravda nebo lež?

6. Je online seznamování snažší než seznámení se „na ulici“?

7. Jaké jsou výhody online seznámení?

8. Jaké jsou nevýhody a nebezpečí online seznamek?

9. Jakou budoucnost mají „tradiční“ způsoby hledání partnera?

10. Vstoupí lidé, kteří se seznámili na internetu, nakonec do manželství?

11. Bude takový obchodní model fungovat v i ČR?

12. Jaké služby poskytuje eDarling?

13. eDarling je na českém trhu ve srovnání s konkurencí terpve krátce (od června 2012), jakou tam má tedy pozici? Existuje na trhu stále prostor pro novou seznamovací službu?

14. Kdo jsou uživatelé eDarling a o navázání jakého vztahu mají zájem?

15. Co eDarling odlišuje od konkurence?

16. Co si mám představit pod vaší „vědeckou metodou zprostředkování partnera”?

17. Jakou máte úspěšnost? Jaký podíl uživatelů opouští eDarling z důvodu nalezení partnera?

18. Je eDarling pouze pro heterosexuální uživatele?

19. Jakou ochranu poskytuje eDarling před podvodníky?


1. Proč lidé využívají online seznamky?

Důvody, proč lidé stále častěji využívají online seznamek, jsou v zásadě dva. Na jedné straně míra využítí internetu, rozmach sociálních sítí a Webu 2.0 učinila z těchto fenoménů nedílnou součást způsobu trávení našeho volného času. Na druhé straně současné tempo života, stres a málo času vedou k nedostatku příležitostí pro setkávání se s lidmi mimo náš obvyklý okruh známých. To vysvětluje, proč stále více lidí vyhledává online způsoby komunikace.

Mimo to jsme stále náročnější, víme přesně, co hledáme, a z našich požadavků nechceme ustoupit ani o píď. Například uživatelé eDarlingu jsou většinou dospělí nezadaní, kteří již obvykle mají zkušenost s vážnou známostí, a proto vědí přesně, co od vztahu očekávají.

Zpět na začátek stránky

2. Existují lidé, kteří se stydí říct, že si svého partnera či partnerku našli online?

Ano, bohužel. Přestože se časy mění, například v České republice nemusí být snadné před okolím přiznat, že jsme svého partnera našli přes online seznamku. V jiných evropských zemích je však online seznámení stále běžnější. Ve Spojených státech byla dokonce zveřejněna studie Stanfordské University a City College of New York, která měla za cíl zjistit na vzorku 3000 respondentů, kde se lidé nejčasteji seznámili se svým partnerem či partnerkou.

Odpověď ,,na internetu” byla třetí nejčastější v těsném závěsu za možností ,,v baru nebo v restauraci” a za možností ,,prostřednictvím společných přátel”.

Musíme se pokusit překonat tabu a přestat nahlížet na páry, které se seznámily online, jako na cosi divného nebo nepřirozeného. Dost možná náš budoucí partner či partnerka vstoupí do našeho života takříkajíc přímo z obrazovky počítače.

Zpět na začátek stránky

3. Jaké služby pro hledání partnera jsou na internetu dostupné?

V současné době existuje množství služeb, kterých lze při hledání prostějšku využít. Je důležité rozlišovat mezi službami, které aktivně navrhují vhodné partnery a provozují tzv. „matchmaking“, a mezi „online dating“ službami. Zatímco „dating“ služby pouze poskytují prostor pro běžné internetové randění a flirtování, ,,matchmakingové“ služby jako eDarling využívají pouze lidé, kteří stojí o vážný vztah založený na vzájemné kompatibilitě osobností, vkusu a zvyků atd.

Zpět na začátek stránky

4. Mají uživatelé nějakou jistotu, že se skrze eDarling skutečně seznámí?

Ano, mají. Jsme si tím jisti natolik, že na naše služby poskytujeme záruku. Pokud se uživatel rozhodne pro šestiměsíční, respektive dvanáctiměsíční VIP členství, zaručujeme zprostředkování kontaktu s minimálně deseti, respektive dvaceti uživateli. Pokud svůj slib eDarling nesplní, uživateli bude VIP členství bezplatně prodlouženo o stejnou dobu, na jakou bylo poprvé sjednáno.
V každém případě ale je třeba být aktivní. Je to stejné jako například chození do posilovny. Nestačí se jen zaregistrovat, je třeba platformu pravidelně používat a převzít iniciativu.

V eDarlingu kontrolují pracovníci oddělení Péče o zákazníka každý zaregistrovaný profil, procházejí všechny fotky a údaje. Pokud se ukáže, že profil obsahuje lživé či urážlivé informace, oslovíme jeho majitele s žádostí o nápravu. Při odmítnutí je pak takový profil okamžitě odstraněn.

Uvědomujeme si, že mnoho lidí má obavy o bezpečnost svých dat nebo se obává podvodu. V eDarlingu proto na bezpečnost velmi dbáme. Ve Španělsku jsme v roce 2010 získali certifikát IQUA za splnění požadavků na kvalitu, bezpečnost a dodržování etického kodexu. V témže roce jsme v Německu obdrželi certifikát TÜV potvrzující špičkovou kvalitu, bezpečnost a transparentnost našich služeb.

Zpět na začátek stránky

5. Na internetu lidé předstírají, že jsou někým jiným než ve skutečnosti. Je to pravda nebo lež?

Lidé mají na internetu stejnou příležitost lhát jako kdekoliv jinde. Domníváme se, že seznámit se s někým online je dokonce bezpečnější než seznámení například v baru. Naši uživatelé si obvykle před samotným setkáním telefonují a vymění si mnoho zpráv, takže při první schůzce toho o sobě vědí mnohem víc, než když Vás v baru pozve někdo cizí na skleničku.

VIP členové mají navíc možnost působit ještě věrohodněji, pokud nám emailem nebo poštou zašlou kopii svého občanského průkazu. Pracovníci Péče o zákazníka na základě poskytnuté kopie občanského průkazu ověří identitu uživatele a takto ověřený profil obdrží symbol ověření identity. Více informací o ověření identity naleznete v sekci Ochrana dat.

Zpět na začátek stránky

6. Je online seznamování snažší než seznámení se „na ulici“?

Spíše než snazší je online seznamování jiné. V prostředí internetu není náš vzhled tolik určující a prim hraje především kultivovaný jazyk. Při psaní používáme mnohem vybranější slovní zásobu, snáze se otevíráme druhé osobě a nebojíme se být mnohem romantičtější, než kdybychom hovořili tváří v tvář. Před první schůzkou jsme se svým partnerem obvykle v telefonickém kontaktu, a jelikož se nemůžeme spoléhat na svůj vzhled či gesta, dobrý dojem můžeme zanechat pouze prostřednictvím slov. Jedno mají ale oba způsoby seznámení společné. Jak na internetu, tak v reálném prostředí je nezbytné být aktivní a reagovat na ty, kteří projeví zájem.

Zpět na začátek stránky

7. Jaké jsou výhody online seznámení?

Internet je odrazem našeho každodenního života. Vyjadřujeme zde své pocity, nálady, vznášíme dotazy, a to vše, aniž bychom opustili pohodlí domova. Jestliže nemusíme čelit setkání tváří v tvář, jsme často také mnohem klidnější. Velkou výhodou je potom fakt, že se s danou osobou seznamujeme postupně a nehrozí tak žádný velký trapas. V případě vzájemných sympatií pak máme napůl vyhráno.

Zpět na začátek stránky

8. Jaké jsou nevýhody a nebezpečí online seznamek?

Internet je velice rychlé, všem přístupné prostředí a možnost snadno se skrýt za roušku anonymity vede k posilování nedůvěry. Lidé si však lžou jak v prostředí internetu, tak v reálném světě. Na internetu jsou lháři pouze méně postižitelní.

Jedním z nešvarů online světa je také snaha se spíše nadhodnocovat a uvádět své charakterové vlastnosti, či věk spíše podle ideálních představ než podle skutečnosti.

V eDarlingu jsme si tohoto vědomi a děláme vše proto, abychom maximalizovali bezpečnost našeho portálu. Každý profil u nás prochází ruční kontrolou pracovníků oddělení Péče o zákazníka, a pokud se ukáže, že uživatel uvedl klamné a lživé informace, oslovíme ho s žádostí o změnu těchto údajů. V případech, kdy se jedná o záměrný podvodný profil, je takový účet v zájmu ostatních uživatelů odstraněn.

Zpět na začátek stránky

9. Jakou budoucnost mají „tradiční“ způsoby hledání partnera?

Využíváním online seznamek nemusí tradiční způsoby hledání partnera vůbec utrpět. Většina lidí totiž tento typ služeb nevyhledává jako náhradu za reálný kontakt, ale jako způsob, jak se seznámit s novými lidmi. Není proto na místě obávat se o kvalitu vztahů v reálném světě.

Takový přístup je funkční a představuje vhodnou alternativu k výhradně tradičním způsobům seznamování. Klasické způsoby navazování vztahů však stále mají a budou mít své místo.

Zpět na začátek stránky

10. Vstoupí lidé, kteří se seznámili na internetu, nakonec do manželství?

Jak je již uvedeno výše, existují v zásadě dva typy seznamovacích služeb. Zatímco „dating“ služby jsou zde zejména pro ty, kteří hledají spíše nezávazný flirt, ,,matching“ služby jako eDarling nabízejí svým uživatelům pouze ty partnery, kteří odpovídají nejen jejich osobnosti ale i vlastním představám. Díky tomu se můžeme pochlubit vysokým počtem sňatků, kterým předcházelo seznámení na eDarlingu. Například ve Spojených státech je každý den oddáno téměř 500 párů, které se seznámily pomocí našeho osobnostního testu. Pět set! To je téměř 5 % ze všech manželství v zemi.

Zpět na začátek stránky

11. Bude takový obchodní model fungovat v i ČR?

Je třeba poznamenat, že jde o vysoce konkurenční prostředí. Existuje jak mnoho placených služeb, tak těch, které jsou zcela zdarma. Jak již bylo ale uvedeno výše, je nezbytné rozlišovat služby poskytující pouze prostor pro randění (dating) od služeb, které svým uživatelům aktivně navrhují vhodné protějšky (matching).

Společnosti nabízející seznamovací služby dobývají internet, jelikož uživatelé jsou čím dál častěji ochotni zaplatit za službu, která jim zajistí bezpečí, čímž se vyvarují nepříjemných překvapení. Za vzestupem služeb, jako je eDarling, tedy jednoduše stojí vzrůstající poptávka po seznamovacích službách.

Zpět na začátek stránky

12. Jaké služby poskytuje eDarling?

eDarling dokáže naplnit ta nejvyšší očekávání všech, kteří hledají vážný, trvalý vztah. Nabízíme platformu, která Vám umožní nalézt protějšek odpovídající Vašim preferencím, představám a Vaší osobnosti. Metoda „matchingu“ je vědecky podložená a náš dotazník je se svými 280 otázkami nejkomplexnějším testem na trhu. Prostřednictvím naší partnerské služby eHarmony je na základě této metody ve Spojených státech oddáno 4.77% všech párů v USA (průzkum provedený společností Harris Interactive). Díky těmto zkušenostem může eDarling skrze výběr vzájemně vyhovujících profilů svým aktivním uživatelům zaručit kvalitní kontakt s vhodnými protějšky.

Zpět na začátek stránky

13. eDarling je na českém trhu ve srovnání s konkurencí terpve krátce (od června 2012), jakou tam má tedy pozici? Existuje na trhu stále prostor pro novou seznamovací službu?

Značka eDarling se na českém trhu dočkala velmi pozitivního ohlasu, což vysvětluje, proč jsme se zde stali ve velice krátkém čase jednou z předních seznamek. Takto úspěšní však nejsme pouze v České republice, nýbrž i ve všech ostatních evropských zemích, ve kterých má eDarling své zastoupení.

Stále více Čechů používá internet jako prostředek pro seznamování. Přestože existuje mnoho seznamek, eDarling je jednou z mála specializujících se pouze na ty, kteří hledají vážný vztah. Jsme přesvědčeni, že právě v tomto tkví náš úspěch.

Při pochybnostech, zda je pro takovou službu stále ještě prostor, se stačí podívat do USA, kde na seznamovacím byznysu vyrostlo celé průmyslové odvětví. Existují zde seznamky pro křesťany, mormony, Afroameričany, vegetariány nebo HIV pozitivní. Internet tak každému umožňuje vyhledat podle nejrůznějších charekteristik přesně to, co chce.

Zpět na začátek stránky

14. Kdo jsou uživatelé eDarlingu a o navázání jakého vztahu mají zájem?

Uživateli eDarlingu jsou především lidé, kteří se rozhodli pro trvalý partnerský vztah. Počet registrovaných můžů a žen je vyrovnaný, přičemž asi 70% ze všech registrovaných je ve věku od 26 do 50 let.

Zpět na začátek stránky

15. Co eDarling odlišuje od konkurence?

Důvěryhodnost našich služeb je pro nás klíčová.
U eDarlingu naleznete nejkomplexnější test osobnosti na trhu, obsahující celkem 280 vědecky podložených otázek. Na základě studia tisíců parů a 35letých zkušeností jako manželský poradce ho vypracoval Dr. Neil Clark Warren, zakladatel legendární seznamovací agentury eHarmony. Je si jist, že test vzájemné kompatibility je spolehlivým předpokladem dlouhodobého vztahu. Ve studii zaměřené na rozdíly mezi spokojenými a nespokojenými páry tým Dr. Warrena pojmenoval 29 osobnostních faktorů, které mají vliv na úspěšnost vztahu. Výsledky této studie pak byly využity při sestavování našeho testu osobnosti.
Test obsahuje otázky týkající se rodinného zázemí a vzdělání, bere v úvahu škálu životních hodnot a přesvědčení, nezapomíná ani na emocionální stránku osobnosti či například oblasti, jako je názor na případné založení rodiny, smysl pro humor, způsob řešení konfliktů nebo dovednosti.

Zpět na začátek stránky

16. Co si mám představit pod Vaší „vědeckou metodou zprostředkování partnera”?

Jádrem této metody je osobnostní test, o kterém hovoříme výše. Při „matchingu“ uživatelů, kteří jsou v eDarlingu vyhodnoceni jako vzájemně si vyhovující, jsou rozhodující pevná a pružná kritéria. Zatímco údaje jako věk nebo místo bydliště jsou při vyhledávání považovány za neměnné, jiné parametry jako společenské postavení nebo úroveň vzdělání jsou brány jako pružné.
Konečný výsledek je pochopitelně také závislý na aktivitě uživatelů v rámci platformy eDarling. Například uživatelé, kteří se již nějakou dobu nepřihlásili, na svůj účet dostávají nižší počet návrhů, než aktivnější uživatelé. To proto, abychom se vyvarovali spárování s uživatelem, který již třeb partnera našel nebo z jakéhokoli důvodu v danou chvíli nehledá.

Zpět na začátek stránky

17. Jakou máte úspěšnost? Jaký podíl uživatelů opouští eDarling z důvodu nalezení partnera?

Ze zpětné vazby od našich uživatelů víme, že se v Evropě v roce 2011 díky eDarlingu seznámil každých pět minut nový pár. Protože jsme velice hrdí na tato čísla, jsou milostné příběhy našich spokojených uživatelů zveřejňovány na našich webových stránkách v sekci Příběhy zamilovaných.

Zdaleka ne všichni se s námi podělí o svůj příběh, avšak za poslední čtvrtletí našeho působení na českém trhu se přes eDarling.cz seznámilo více než 1400 členů.

Zpět na začátek stránky

18. Je eDarling pouze pro heterosexuální uživatele?

Ne, eDarling nabízí své služby i homosexuálům. V současné době je ze všech registrovaných uživatelů přibližně 5% homosexuálních.

Zpět na začátek stránky

19. Jakou ochranu poskytuje eDarling před podvodníky?

V eDarlingu je každý profil manuálně kontrolován pracovníky oddělení Péče o zákazníka, což výrazně snižuje riziko výskytu podvodných profilů. Dále klademe velký důraz na vzdělávání našich uživatelů v otázkách bezpečnosti, aby sami uživatelé byli co nejlépe schopní rozlišit, zda se jedná o skutečný profil či nikoli. V sekci Bezpečnost jsou na našich webových stránkách k dispozici další informace týkající se bezpečného používání služeb eDarlingu.

Pokud jste se snad na našem portálu setkali s jakýmkoli projevem nestandardního jednání nebo jste například objevili neseriózně vyhlížející profil, kontaktujte nás prosím prostřednictvím kontaktního formuláře a pomozte nám tak zachovat vysokou úroveň služeb.

Zpět na začátek stránky

!--break-->