Jak zachovat trpělivost při hledání partnerů

Plán úspěchu 6

Na našem portálu získáte díky unikátní eDarling® metodě nejen kontakt na uživatele, s nimiž si budete rozumět. Nabízíme Vám také možnost poznat lidi, které byste jinak v životě pravděpodobně nepotkali. Je proto téměř vyloučené, abyste za nějakou dobu nenarazili na vůbec nikoho, kdo by Vás zaujal. Z jakého důvodu se může hledání vhodné osoby prodloužit a co dělat, abyste neztratili naději a vydrželi?

Mnohdy je registrace u eDarlingu spojena s vysokými ambicemi. Velká část registrovaných členů je dlouhodobě nezadaná a často věří v to, že zde najdou nového partnera či novou partnerku velice rychle či okamžitě.

Tato naděje na úspěch bývá posílena i historkami známých. Je velmi dobře možné, že Váš kamarád našel již po třech dnech tu správnou partnerku a sousedka již po týdnu plánovala první setkání. Není to však pravidlem.

Ne vždy uhodí blesk tak blízko jako v těchto případech. Mnoho lidí si dává raději načas, nejsou si příliš jistí a nevěří tomu, že by z internetové známosti mohla vzejít i skutečná láska. Také není zaručené, že se hned na prvními navrženými profily skrývá ideální partner. Nevzdávejte se hned při prvním zklamání a zachovejte chladnou hlavu. Trpělivost se vyplácí, hlavně v případě, kdy hledáte vhodného partnera či partnerku.

Jak ale vydržet, když na sebe nechává vysněná láska čekat? Máme pro Vás tři rady, které Vám pomohou usměrnit vlastní netrpělivost.

1. Zúročte své zkušenosti se seznámeními, které nevyšly

Pravděpodobně máte již zkušenosti s konverzacemi, které začaly velmi slibně, ale později se z nich nic nevyklubalo. Nepovažujte konverzace, které nevedly k uskutečnému vztahu, za ztrátu času. Tyto zkušenosti pro Vás mohou být extrémně užitečné. Během neúspěšného seznamováníí jste určitě zjistili i více o svých požadavcích, které příště zahrnete do kritérií.

Nové poznatky můžete zveřejnit i na svém profilu. Pokud například zjistíte, že nedokážete sdílet život s člověkem, který je tak zaměstnaný, že na Vás má čas jen o víkendu, neváhejte tuto informaci přidat. V tomto případě je možná následující formulace: „Hledám partnera, který se mnou bude chtít sdílet společnou budoucnost nejen o víkendu, ale i přes týden.“ Sdělte jasně požadavky a zvýšíte pravděpodobnost, že brzy najdete někoho, s kým to bude dlouhodobě klapat.

2. Trpělivost růže přináší

Občas se může přihodit, že Vám někdo neodpoví a neopětuje Váš úsměv. Ale ruku na srdce: neudělalijste Vy někdy to samé? Nenechte se proto demotivovat, mějte trpělivost a neberte nezodpovězené zprávy příliš osobně.

Pokud neobdržíte reakci na Vaši snahu někoho kontaktovat, může to mít více důvodů. Při čtení profilu mohl dotyčný zjistit, že se Vaše představy hodně liší od těch jeho. Stejně tak je ale možné, že dotyčný právě není aktivní. Nezabývejte se neúspěchy, buďte trpěliví a soustřeďte se raději na další hledání.

3. Změna dělá zázraky

Při online hledání partnerů se může stát, že Vám najednou dojde trpělivost a chuť se s někým seznámit. Taková situace nastane především tehdy, když máte pocit, že Vás to stojí příliš mnoho času a nervů. Tento stav jasně ukazuje, že potřebujete změnu. Doporučujeme vypnout počítač, otevřít si knihu, zapnout televizi nebo si udělat výlet na kole – zkrátka relaxovat podle svého.

Znovu se přihlaste až tehdy, když Vás popadne zvědavost, zda-li jste obdrželi nové návrhy nebo nové zprávy. Díky takovým změnám získáte nejen dobrou náladu, ale i trpělivost a novou naději při hledání vysněné lásky. Dobrá nálada Vám dodá kuráž a nový elán. Odpočiňte si občas od rutinních činností a začněte hledat s novou motivací.

Přečtěte si, co prozradí řeč těla při prvním setkání s Vaším online kontaktem.

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Redakce eDarling Více článků napsaných Redakce eDarling