5 překvapivých tabu na prvním rande

zena na prvnim rande

Čeští nezadaní prozradili 5 překvapivých tabu na prvním rande

  • Drtivá většina nezadaných Čechů si myslí, že se během první schůzky žádných prohřešků nedopouští
  • Muži chodí na první rande raději než ženy

Buďte slušní, přijďte včas a nemluvte o svých bývalých. Všichni známe základní pravidla prvního rande. Českým nezadaným ale vadí i další a poněkud překvapivé prohřešky, kvůli kterým šance na 2. rande klesá na minimum. Průzkum seznamky eDarling mezi 600 nezadanými poodhalil překvapivá tabu na 1. rande a také prohřešky, které nejsou natolik hrozné, jak se zdají.

Fotografování jídla horší než špatné líbání
Focení jídla na talíři a selfies odradí potenciálního zájemce víc než například špatné líbání nebo nezdvořilost k personálu v restauraci.

Kontrola mobilu horší než pozdní příchod
Zdá se, že je lepší nechat mobil během rande opravdu stranou. Špatný dech nebo pozdní příchod vadí méně, než neustálá kontrola mobilu. Mobil dokáže znechutit až každou druhou ženu a druhého muže.

Hodně bižuterie horší než roztrhané rifle
Drtivá většina dotázaných Čechů, kterých se seznamka eDarling zeptala, dává přednost všednímu rande před příliš elegantním. Hodně bižuterie odradí až každého pátého muže, což je víc než například roztrhané rifle nebo sportovní mikina.

Tichá voda břehy nemele, ale pozor na témata
Pro téměř 70 % dotázaných je horší někdo, kdo toho moc nenamluví, než někdo, kdo mluví až moc. Seznámení chtiví nezadaní by si neměli například stěžovat na práci. Odradí tím 14 % žen a až pětinu mužů, což je v obou případech víc než například přání mít děti co nejdříve.

Čekat dlouho s odpovědí na zprávu horší než brzké vyznání lásky
Žijeme v době rychlé komunikace a prakticky neexistuje výmluva, proč s odpovědí na zprávu dlouho čekat. Odradí to až třetinu zájemců, kteří si třeba na prvním rande padli do oka. Naopak brzké vyznání lásky by vadilo jen 15 procentům.

Jak odejít ze špatného rande?

Víc než 70 % Čechů by kvůli prohřeškům dokázalo 1. rande opravdu opustit (pouze 18 % by to nikdy neudělalo). Na rozdíl od filmů by to ale nebylo formou zahrané nemoci nebo falešného telefonátu. Až 65 % Čechů by prostě řeklo pravdu – jakkoliv se to může zdát na první pohled kruté.

Psycholožka seznamky eDarling Salama Marine nezadaným radí: „Zůstaňte na 1. rande sami sebou. Nezapomeňte na sebe a své názory, protože to je ten nejlepší způsob, jak si někoho opravdu získat.“

Víc se dozvíte v našem článku: Přinášíme 10 zaručených tipů, jak zničit první rande