7 tipů, jak zvládnout vztah na dálku

Vztah na dálku

S postupující globalizací, kdy se lidé z různých zemí setkávají ve všech koutech světa, nebo se seznamují přes internet, roste i počet párů, které prožívají vztah na dálku. Názory na takový vztah se různí. V každém případě existuje mnoho párů, které dokazují, že takový vztah může dobře fungovat. Jak ale zvládnout vztah na dálku? Přinášíme Vám 7 rad:

1. Mějte každodenní kontakt

Každodenní komunikace upevňuje důvěru ve vztahu a posiluje navzájem vědomí o tom druhém. Nemusíte spolu strávit každý den celé odpoledne či spolu večeřet i usínat. Výměna alespoň několika krátkých zpráv či přání dobrého rána by u párů měla být na denním pořádku. Budete mít navzájem přehled o základních zážitcích dne a dáte si navzájem najevo, že na sebe myslíte.

2. Bavte se o zajímavých věcech

Při delším odloučení a nepříliš častých setkáních hrozí, že se do Vašeho dříve nadšeného vyprávění vkrade rutina. Začnou se množit krátké věty jako „Co jsi měla dneska k jídlu“, ale bez vážnějšího zájmu. Dbejte tedy o to, abyste měli k řeči společná témata – podívejte se oba třeba na nový film či seriál, přečtěte knihu nebo si pustťe nové album oblíbeného interpreta.

Popřípadě každý zajděte do podobné instituce ve svém městě (místní muzeum, galerie). Nejenže budete mít o čem diskutovat, zájem o stejné věci navíc prohloubí Váš pocit sounáležitosti s partnerem.

3. Nedávejte zbytečně důvod k žárlivosti

Každý je občas žárlivý a jedná-li se o vztah na dálku, hrozí přemíra žárlivosti obzvlášť – člověk nemá kontrolu nad životem svého protějšku a tato neustálá nejistota může v hlavě rozehrát různorodé scénáře. Proto je důležité se navzájem informovat, s kým trávíme náš volný čas a nepodávat zbytečně vágní informace, z nichž by protějšek mohl vyvodit něco nekalého.

Na dálku

4. I vztah na dálku potřebuje romantiku

Chvílím, kdy si jeden na druhého vyšetříte čas, vdechněte alespoň čas od času chuť romantiky. Sdělování sladkých slovíček, společná večeře se svíčkami přes videochat Váš vztah na dálku posílí. Potěšit může i překvapení ve formě nečekané víkendové návštěvy, když víte, že Vaše polovička bude mít volno.

5. Žijte svůj každodenní život

Být závislí na vztahu, obzvlášť pokud se odehrává na dálku, může být velmi svazující a mezi oběma vytvářet nepříjemný tlak. Žijte i svými zájmy, prací, koníčky či setkání s přáteli a užívejte si svůj prostor a svobodu, kterou si naopak třeba u společného bydlení dovolit nemůžete.

Zejména pro nezávislé páry je vztah na dálku výhodou, protože nemusí svůj časový plán rozdělovat mezi práci a milostný či rodinný život, mohou se naplno věnovat svým zájmům, a zároveň se pak při setkání s milovanou osobou těšit plnými doušky z její přítomnosti.

6. Sdílejte své problémy

Někteří lidé mají tendenci nezatěžovat svou lásku negativními pocity a příhodami. Společné shledání se pak ovšem může stát nepříjemným překvapením. Svěřujte se ohledně všeho, co se Vám děje, aby protějšek věděl jak o Vašich slastech, tak i strastech a životních situacích.

Nejen, že Vás to sblíží a druhá polovička bude mít o Vašem životě přehled, ale také to pomůže při přemýšlení o společné budoucnosti – opravdu vás Vaše zájmy a názory spojují a dokážete se spolu bavit o příjemných i nepříjemných věcech? Zbytečným malým sporům a hádkám, které nejsou nutné, se naopak raději vyhýbejte. Váš drahocenný společný čas můžou pouze otrávit.

7. Nekomunikujte jen písemně

Snažte se o co nejosobnější způsoby komunikování, nejlépe přes videochat či alespoň telefon. Vztah na dálku může svádět ke komunikaci, která probíhá většinou jen v psaném projevu přes sms, e-maily či zprávy na internetu.

To může později způsobit, že hovory s protějškem se pro Vás stanou něčím neobvyklým a následné setkání naživo na Vás může působit jinak než dříve. Na druhou stranu poslat čas od času klasický milostný dopis poštou, okořeněný špetkou erotiky, je velmi krásné romantické gesto!

Registrace na Vztah na dálku

Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]. Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, pište na [email protected].

O autorovi: Redakce eDarling Více článků napsaných Redakce eDarling