Při seznámení se ženou buďte sám sebou

Hana Wolf for eDarling

V našem rozhovoru jsme se koučky partnerských vztahů Hany Wolf zeptali, jak úspěšně zvládnout seznámení se ženou. Mimo jiné se dozvíte, zda existují nějaká obecná pravidla, čeho byste se měli vyvarovat a také užitečné rady z praxe.

Jaká je první věc, kterou řeknete svému klientovi, když se chce seznámit se ženou?

Začínám zpravidla tím, že se klienta zeptám, jak dlouho je sám a co bylo příčinou rozchodu. Poté mě zajímá, jaká je klientova představa o budoucí partnerce. Je velmi důležité si ujasnit, jakou partnerku klient hledá. Toto je velmi prospěšné zejména při dalším seznamování.

Existují nějaká pravidla, která je dobré při seznámení se ženou dodržovat?

Nejlepší je prostě být sám sebou. Navíc téměř každá žena má ráda, když je muž gentleman. Takže maličkosti v podobě otevření dveří, květiny, pomoci do kabátu se určitě počítají. Pokud jste při seznámení nervózní, klidně to řekněte nahlas. Vám se uleví a prolomíte tím ledy. Věřte tomu, že nejste jediný.

S jakými ženami je nejjednodušší se seznámit a které jsou naopak oříškem?

Jednodušší je seznámit se s ženami, které jsou více otevřené, povídavé a veselé. Pokud se vám líbí žena, která je již na první pohled nepřístupná, může to být trochu problém. V takovém případě doporučuji chvíli „kroužit“ kolem ní a z jejích reakcí zjistit, zda si k sobě chce někoho pustit nebo ne. Každopádně za zkoušku nic nedáte a můžete být jedině mile překvapen, pokud ji zaujmete.

Máte radu pro stydlivé jedince, kteří mají problém ženu oslovit?

Chce to jedině cvičit. Pokud ale opravdu nevíte, jak na to, jděte sám nebo s přáteli do baru a dívejte se, jak se seznamují ostatní muži. Pozorováním se můžete ledasco naučit. Dívejte se, jak ženy na muže reagují, sledujte jejich řeč těla, poslouchejte, o čem se baví, a snažte si z celého cvičení vzít něco, co byste sám dokázal.

Potom už je na řadě právě praktická zkouška. Prostě už jen zkusíte oslovit ženu, která se vám líbí. Pokud ji oslovíte například v tramvaji nebo v obchodě, připravte se na to, že může být překvapená. Přece jen se nestává každý den, že by muž oslovil cizí ženu. Vy se tím ale nestresujte a berte to spíš jako cestu, jak si zvýšit sebevědomí.

Jestliže vám to z nějakého důvodu strach prostě nedovolí žádnou ženu oslovit, můžete se obrátit na pomoc odborníka, který vám pomůže zjistit příčinu vašeho strachu. Ve své praxi běžně s klienty řeším právě příčiny nízkého sebevědomí a společně pracujeme na jejich odstranění.

Liší se způsob seznámení se ženou, když muž hledá pouze flirt a kdy hledá vážný vztah?

Muži hledající flirt jsou většinou uvolněnější. Jde jim totiž v podstatě o mnohem méně než těm, kteří hledají vážný vztah.Ti, kteří hledají vážný vztah, totiž seznámení přikládají velkou váhu a jsou logicky i více nervózní. To ale neznamená, že z flirtu nemůže být láska na celý život.

Jaké nejčastější chyby dělají muži při seznamování se ženou?

Hlavní chybou při seznamování bývá to, že muži se až příliš snaží a mnohdy nevycítí ženin nezájem. Pokud o vás žena nestojí, nechtějte za každou cenu získat její pozornost. Na světě je přece spousta dalších krásných žen, které o vás budou stát.

Jak se seznámit písemně a co dodržet při psané komunikaci?

Hlavně mluvte pravdu a nelžete o sobě. Přece chcete, aby vás vaše partnerka měla ráda takového, jaký jste a ne proto, kým chcete být. Buďte taktní, přiměřeně otevřený a upřímný. Toho si ženy na mužích opravdu cení.

Jaký máte tip pro muže, kteří se seznamují prostřednictvím internetové seznamky?

I v případě internetové seznamky platí pravidlo upřímnosti. Buďte pyšný na to, jaký jste, a nesnažte se být někým jiným. O to větší jsou šance, že oslovíte ženu, která se o vás skutečně vážně zajímá.

Registrace na seznámení se ženou - rozhovor

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Zuzana Přikrylová Více článků napsaných Zuzana Přikrylová

eDarling kvíz: Jste připraveni na nový vztah?