6 základních pravidel randění pro muže od uživatelek naší seznamky

randeni eDarling

První rande se blíží a Vy už nemůžete vydržet, až ji po těch všech zprávách konečně spatříte. Skončí to katastrofou, nebo si získáte její srdce? Zeptali jsme se přímo našich uživatelek, co by ony rády viděly a dělaly na své první schůzce, a co by je naopak totálně odradilo. Skoro dva tisíce zapojených žen Vám posílá těchto 6 základních pravidel randění:

1. tip randení pro mužePrvní rande se bere prostě vážně

Jinými slovy, drtivá většina dotázaných žen očekává na prvním rande Vaši připravenost. Na pozdní příchody proto rozhodně zapomeňte! Nechat ji někde deset minut čekat, znamená desetkrát menší šanci na úspěch. Necháte ji-li déle čekat venku v zimě nebo v dešti, můžete to rovnou zabalit. Projděte také informace z profilu, abyste si pamatovali nejenom její vzhled, ale i třeba její zaměstnání nebo koníčky.

2. tip randění pro mužePozvěte dámu na kávu (radí 65 % žen) a na procházku (21 %)

V klidu si tak můžete popovídat v příjemném prostředí a dopřát si trochu kofeinu pro povzbuzení zároveň. Hospody, kde od cigaretového dýmu není vidět na dva metry a není slyšet vlastního slova, jsou pro randění ale tabu. Pokud ji pozvěte někam ven, nemusí to být hned romantická plavba parníkem do Drážďan, ale stačí se projít třeba podél řeky nebo navštívit farmářské trhy. Vyhněte se hřbitovům, rušným silnicím nebo místu, kde se často setkávají Vaši přátelé.

3. tip randění pro mužePovězte jí o svých vášních a zájmech

Rybaříte, vaříte jako Jamie Oliver nebo jste hvězda místního šachového týmu? Pochlubte se tím, protože často Vám takové věci pomůžou dozvědět se něco i o tom druhém a pomáhají tak rozproudit konverzaci. Naopak tragické příběhy o Vaší bývalé si nechte zatím pro kamarády. Nedělejte ze sebe Supermana, bystré ženy takovou hru prohlédnou velmi rychle.

4. tip randění pro mužeZaplaťte za sebe (51 %) nebo za oba (49 %)

Nikdy nečekejte, že žena bude platit za oba a vždy dámě ponechejte svobodné rozhodnutí. Pokud nevíte, jak na to, můžete se jí před placením přímo zeptat, zda je v pořádku, když zaplatíte celou útratu. Ukážete iniciativu a její souhlas s Vaším placením pak může znamenat i nepřímé ano další schůzce. S alkoholem a randěním pozorně a tvrdý alkohol raději vynechejte.

5. tip randění pro mužeV případě špatného rande od ní nečekejte přímou odpověď

Nadpoloviční většina žen (67 %) Vám to v případě nezájmu do očí neřekne. Poněkud drsné, ale vyhnete se tím aspoň trapné chvilce. Pokud vycítíte, že to dnes mezi Vámi neklaplo, je lepší to vzít sportovně a vynechat otázky typu proč a ukázat tak kousek sebevědomí. Život jde dál a Váš online seznamovací profil je stejně už předplacený. Někdy je lepší, když to hned neklapne než ztrácet čas dalšími schůzkami, případně mít potom doma tichou domácnost. Tipy na seznámení najdete také v našem článku: On hledá ji – lovecká strategie.

6. tip randění pro mužeV případě úspěchu dostanete pusu na tvář (45 %)

Jinými slovy – pokud se toto stane, je to dobré znamení. Potom už stačí jen domluvit druhou schůzku a užívat si čas vzájemného objevování se.Neberte první zprávu o od ní hned jako souhlas se svatbou. Dopřejte si dostatek času a prostoru.

Pokud Vás naše pravidla randění pro muže neoslovila, zkuste pak jednoduše vsadit na svou intuici, hlavně zůstaňte přirození a nechte vše plynout, tak jak má. Tak co, pánové, už plánujete další první rande?

registrace na randeni pro muze

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

Zdroje:

Průzkum eDarlingu mezi 1714 uživatelkami v ČR, průměrný věk 45 let, 2013

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth

eDarling kvíz: Jste připraveni na nový vztah?