Sex na prvním rande – ano, či ne?

Sex na prvním rande

Téma sexu na prvním rande nebo při prvním setkání je velmi ožehavé a co člověk, to názor. Dopěla jsem k závěru, že velmi záleží na situaci a na člověku, kterého potkáte. Nicméně je třeba mít na paměti i následky, které mohou při takovém dobrodružství vzniknout. Proč se vlastně sex na první schůzce děje a na co je třeba dát pozor, se dočtete v tomto článku.

Kdy k němu dochází?

Sex na prvním rande 1Dlouhodobá sexuální abstinence

Představte si, že jste po těžkém rozchodu nebo dokonce po rozvodu a poslední, na co máte myšlenky, je sex. Tak tomu bývá zpravidla u žen. Ty jsou po psychickém zranění schopny sexuálně abstinovat od několika měsíců až po několik let. Jejich citová zranění mohou být tak silná, že se prostě bojí pustit k sobě blíž kohokoli. Jenže sex je naší přirozenou biologickou potřebou, a tak se stává, že nás tato potřeba dostihne.

I citově zranění lidé podléhají na prvním rande sexuální touze.

V tomto rozpoložení je pak velice snadné podlehnout touze po sexuálním uspokojení. Zde je však dobré si uvědomit, zda vaše potřeba byla čistě biologická, nebo vás váš protějšek něčím oslovil. Pokud se jedná o první případ, „vztah“ už pak dále nerozvíjejte. Prostě sami sobě přiznejte, že vám šlo jen o sex, a tuto epizodu považujte za uzavřenou.

Sex na prvním rande 2Osudová přitažlivost

Potkali jste se, podívali se jeden druhému do očí a místo toho, aby mezi vámi přeskočila jiskra, tak jste měli pocit spíš zásahu blesku z čistého nebe? I to se občas stává. Najednou před sebou máte člověka, který vás z nějakého důvodu uhranul, a vy se od něj nemůžete odtrhnout. Jako by vás k sobě vzájemně přitahovaly silné magnety, a vy skončíte hned na prvním rande buď ve vaší ložnici, nebo v ložnici vašeho protějšku.

Pokud cítíte, že vás k sobě táhne silná touha, prostě to zkuste v tu chvíli neřešit a nechte se unášet. Je ale opravdu klíčové, aby vám s tím druhým bylo fajn a abyste se cítili dobře. A úplně nejdůležitější je, abyste se do ničeho nenechali nutit. Pokud cítíte osudovou přitažlivost, je i tak dobré počkat do druhého dne. Ono se totiž může stát, že ráno můžete mít úplně opačný názor.

Sex na prvním rande 3Touha po blízkosti a objetí

Dalším důvodem, který vede ke sblížení lidí, kteří mají sex na prvním rande, bývá dlouhodobá samota a absence fyzického kontaktu. Ano, můžete se obklopit kamarády a blízkými, soustředit se na práci, dělat aktivity, které vás baví, jen nic z toho se nevyrovná partnerskému objetí a blízkosti někoho, s kým je vám fajn. Proto i touha po něžném fyzickém kontaktu je častým důvodem, proč spolu dva lidé skončí v intimní zóně, aniž by se dlouho znali.

Touha po objetí a něžnostech je jedním z důvodů sexu na prvním rande.

To, že důvodem vašeho spojení je právě touha po blízkosti, poznáte například podle sexuálních poloh, které partneři volí. Čím blíž si při sexu jste, tím více je pravděpodobné, že hlavním účelem vašeho spojení není jen pudový sex, jak bylo popsáno v prvním případě. Dalším znakem je také to, zda se partner či partnerka dotýkají vašeho obličeje, zda se vám dívají do očí a jak se k vám chovají po sexu.

Na co si dát pozor?

Sex na prvním rande 4Přemíra alkoholu

Častým spouštěčem vedoucím k sexuálním dobrodružstvím bývá právě alkohol. Pěkně se uvolníme, pustíme pryč starosti všedních dní a děláme něco, co bychom možná normálně neudělali. Pokud o sobě víte, že máte k takovému chování sklony, rozhodně doporučuji mít se na pozoru, pokud vás čeká schůzka s někým, kdo vás až tak nezajímá nebo kým si nejste na první pohled až tak jistí.

V tomto případě se totiž může stát, že sex na prvním rande způsobí víc škody než užitku a že byste mohli vašeho počínání velmi litovat. Proto mějte na paměti, že alkohol sice uvolňuje zábrany, ale v některých případech to může být skutečně kontraproduktivní. Když už se však stane to, že se zábrany uvolní nesprávným směrem, zkuste situaci řešit a neutápějte se ve výčitkách. Ty vás stejně nikam neposunou, spíš se z toho všeho poučte.

Sex na prvním rande 5Nezapomeňte se chránit

Sice můžete cítit osudovou přitažlivost, partner či partnerka ve vás vzbuzují důvěru, ale jste skutečně připraveni na případné těhotenství? Dovedete si představit, že se stanete matkou či otcem? Jestliže vaše odpověď zní, že jste nad tím takto nepřemýšleli, je třeba se zastavit, zeptat se sami sebe a umět na to odpovědět. Až vám nebo partnerce vyjde pozitivní těhotenský test, bývá často na výčitky mezi vámi pozdě. Proto na možné následky myslete dříve, než k něčemu dojde. Myslete také na riziko pohlavních chorob, které není radno podceňovat.

Může se sex na prvním rande vyvinout ve vztah?

Ať už jsou vaše zkušenost a názor na sex na prvním rande jakékoli, snažila jsem se vám přinést vysvětlení, proč k takovým situacím vůbec dochází a jak s nimi pracovat. Pokud se vám taková zkušenost stala opravdu výjimečně, pak není třeba mít z ní špatný pocit. Jestliže však toužíte po dlouhodobém a kvalitním vztahu, který skončí pouze pár dobrodružstvími, je třeba pátrat po příčině, proč tomu tak je.

Sex na prvním rande_registrace

Máte-li dotaz ke členství či uživatelskému kontu, navštivte naši stránku Péče o zákazníka. Máte dotaz ke článku? Napište nám na [email protected]

O autorovi: Hana Wolf Více článků napsaných Hana Wolf