Sex jako barometr vztahu. 5 rad kouče Aleše Kaliny

Aleš Kalina pro eDarling

V médiích, mezi kamarády, na pracovišti – zaručené tipy pro lepší sex se dozvíte skoro všude. Známého kouče partnerských vztahů Aleše Kalinu, který sexuálním prožitkům věnoval jednu kapitolu své nové knihy Partnerský manuál, zaujal především vliv sexu na prohlubování vztahu a budování vnitřního pouta. Jinými slovy: sex jako barometr vztahu. Přinášíme zde 5 tipů, jak ho vylepšit.

V článku najdete:

jumplink 1. Nebojte se partnerem mluvit o svých sexuálních touháchNebojte se partnerem mluvit o svých sexuálních touhách

jumplink 2. Pečujte o sebe tak, jako byste měli své první randePečujte o sebe tak, jako byste měli své první rande

jumplink 3. Zkuste sex na netradičných místechZkuste sex na netradičných místech

jumplink 4. Poznejte dokonale partnerovo těloPoznejte dokonale partnerovo tělo

jumplink 5. Rovnováha je velice důležitá, proto na partnera netlačteRovnováha je velice důležitá, proto na partnera netlačte

Kouč Aleš Kalina ve své knize tvrdí, že sexuální aktivita otevírá v mozku jinak nevyužívaná centra. Aktivují se nám tak spoje pro vyhodnocování vztahu, pro souznění, pro budování dalšího zázemí a partnerské přilnavosti. Přečtěte si 5 rad, jak tato propojení udělat co nejúčinnějšími.

rada 1. Nebojte se partnerem mluvit o svých sexuálních touháchNebojte se partnerem mluvit o svých sexuálních touhách

Díváte se doma na porno nebo vás vzrušuje mírné sado-maso ve stylu filmu 50 odstínů šedi? Kouč Kalina radí o svých sexuálních touhách s partnerem otevřeně mluvit.

„Pokud máte potřebu sledovat nahotiny na obrazovce, napište si, co hledáte a po čem toužíte. Přesně to pak proberte se svým partnerem a domluvte se na postupu sexuálního uspokojení,“ dodává kouč.

rada 2. Pečujte o sebe tak, jako byste měli své první randePečujte o sebe tak, jako byste měli své první rande

Často se stává, že dlouhodobé vztahy přinesou jakési zevšednění – partneři dbají méně o své oblečení, váhu a zevnějšek a pomalu se mění v chodicí upocené mikiny s tepláky.

Kalina radí hlavně překontrolovat si své spodní prádlo, zda již nevykazuje známky roztřepenosti: „Spodní prádlo totiž ukazuje na kvalitu vašeho vztahu k sobě. Staňte se pro svého partnera sexuálním bohem. Chovejte se k sobě tak, jako byste ho chtěli k sobě lákat každý den.“

rada 3. Zkuste sex na netradičných místechZkuste sex na netradičných místech

Sex již dávno nepatří jen do ložnice se staženými závěsy. V případě, že nebudete v okolí svými choutkami nikoho pohoršovat, se vám žádné meze nekladou. „Zajděte si třeba na posed, kde se můžete rukou vzájemně uspokojit a vzít si k tomu s sebou třeba tašku ledu s kolou a citrony. Zajímavým místem může být i výtah či sauna,“ navrhuje ve své knize kouč.

Pokud zůstáváte věrni ložnici, udělejte ji romantičtější. Můžete zkusit masážní oleje, různé vůně a svíčky nebo místo pyžama spát prostě nazí. Sex jako barometr vztahu si říká o trochu kreativity. Vaše společné soužití se tak oživí.

rada 4. Poznejte dokonale partnerovo těloSex jako barometr vztahu: Poznejte dokonale partnerovo tělo

Doteky jsou velice důležité, protože tělo je chrámem partnerovi duše. Sex by se proto měl brát více komplexně a neomezovat se pouze na stimulaci pohlavních orgánů.

Kalina radí najít si s partnerem na nalezení správných doteků dostatek času: „V poklidu si sedněte do křesla, připravte si masážní olej, nakapte si pár kapek do dlaní a pečlivě jej rozetřete. Pak pomalu projíždějte po partnerově těle a nechte ho, aby vám říkal čísla od 0 do 10 podle toho, jak je pro něj váš dotek intenzivní. Projíždějte svýma rukama pomalu a nechte partnerovi dostatek času na uvědomění si síly vašeho doteku. Pokud někde na těle zjistíte příjemnější prožitek, zmapujte dané místo více.“

rada 5. Rovnováha je velice důležitá, proto na partnera netlačteRovnováha je velice důležitá, proto na partnera netlačte

Na partnera bychom neměli nikdy tlačit. Pokud nemá o sex zájem, mohou být důvody různé a závisí na individuálním emočním nastavení. „Muži si o sobě mohou myslet, že partnerku neumí dostatečně uspokojit či jsou pro sex nevhodní. Ženy naopak mohou mít ve své hlavě pošramocené emoce o svém těle a přitažlivosti.“

Sex pouze pouze jako fyzická aktivita není dlouhodobě udržitelným prožitkem. Pokud najdete toho správného partnera a nebojíte se experimentovat, může se vzájemná intimita stát bránou do mnohem hlubších dimenzí Vaší i partnerovy duše.

registrace na sex jako barometr vztahu

V knize Partnerský manuál Aleše Kaliny si můžete přečíst tipy, jak vztah zlepšovat a opravdu si užívat společně trávený čas a jak nepohřbít vášeň ve vztahu, i když už od svatby uběhlo pár desítek let. Partnerské vztahy jsou základem spokojeného a plnohodnotného života. Seznámíte se také se zákonitostmi vztahů, které pomohou elegantně definovat dlouho neřešené problémy a uzavírat je. Do článku byla vybrána jedna z kapitiol.

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth