Array

Jak podle Vás vypadá ideální partner?

Ideální partner: co odhalil náš průzkum

Ideální partner

On by chtěl překvapit sexy spodním prádlem a ona by chtěla být obdarována čerstvými květinami. Toužíme se seznámit a od příštích partnerů máme jistá očekávání, přičemž některá jsou řekněme klišé, jiná ale dokážou překvapit. Věděli jste třeba, že muži si cení vyznání lásky více než ženy? Seznamka eDarling se zeptala pětistovky nezadaných Čechů a pokusila se poodhalit jejich očekávání.

V článku najdete:

Proč je dobré být ve vztahu

Jak by měl vypadat ideální partner

Rozdílná očekávání mužů a žen?

Ve vztahu se to lépe táhne

Možná znáte ten pocit, kdy jste právě přiletěli domů z nějakého dalekého místa. V příletové hale stojí vždy skupinka lidí čekající na toho pravého člověka, aby ho mohli přivítat: někteří s cedulkami, jiní s připravenou náručí.

Hned jak projdete vstupní bránou, proskenují Vás tápavé pohledy této skupinky, v níž se každý chystá říct: Konečně jsi zpátky! Vítací rituál je natolik příjemný, že devět s deseti žen a téměř tři čtvrtiny mužů od budoucího partnera očekávají, že na ně bude na letišti nebo na nádraží čekat. Ať už s cedulkou, růží nebo prostě jenom s úsměvem.

Společně se to prostě lépe táhne, ale ne každý den jde malovat na růžovo. Češi se proto shodnou v jednom: 92 % žen a 95 % mužů by s příštím partnerem chtěli sdílet své problémy a trápení.

Koučka Hana Wolf radí: „Páry, které mají společné zájmy, k sobě mnohem více přilnou a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Nemůže se pak stát, že o víkendu sedí každý v jiné místnosti a dělají si jen to své. Postupem času totiž takto dojde k odcizení a vztah může skončit rozchodem.

Podívejte se na výsledky průzkumu v infografice:

Můj partner by měl infografika

Ideální partner by měl…

Pravý partner by měl nejenom pomoct v nouzi, ale také podporovat osobní cíle toho druhého, jak si myslí 84 procent žen a 78 procent mužů. Drtivá většina žen a mužů si proto přeje navázat dlouhodobý vztah. Co by také byla podpora cílů bez plánování společné budoucnosti.

69 procent mužů očekává, že partnerka se pustí do vykonávání domácích prací. Ale pozor, 56 procent žen chce od mužů to samé!

Skoro každý třetí muž také očekává, že ideální partnerka bude dvakrát až třikrát týdně doma vařit. Celých 80 procent žen se na oplátku rádo nechá pozvat do restaurace, ale pro většinu z nich je zároveň nepředstavitelné, aby je muž finančně podporoval. Zde se nabízí ideální prostor pro kompromis.

Psycholožka seznamky eDarling Salama Marine k tomu dodává: „Vzájemná očekávání můžou způsobit problémy v situaci, kdy jeden z partnerů cítí povinnost naplňovat představy toho druhého. Jinými slovy, jeden z páru se pak cítí omezený ve svých rozhodnutích a nemá dost prostoru k naplňování svých vlastních přání. Popřípadě na své potřeby zcela zapomíná ve snaze vyhovět partnerovým očekáváním. Takový vztah nemůže dlouhodobě dobře fungovat. Obvykle pomůže otevřená komunikace: proberte si se svým partnerem svá očekávání a snažte se najít kompromisy.“

Přečtěte si také: Seznamky přes internet: úvod do seznamování online

Ideální partner 2

Erotické spodní prádlo versus čerstvé květiny

Očekávání na životního partnera jsou jistě plná klišé, která všichni znají. Jak oblíbené jsou ale ve skutečnosti třeba „nečekané dárky“? Nadpoloviční většina žen říká jasné ano a přeje si překvapení v podobě dárku minimálně jednou měsíčně. Jedním z dvanácti dárků každý rok může být třeba výročí vztahu – na něj by podle 70 procent žen neměl ideální partner nikdy zapomenout.

Stálicí už od časů našich babiček jsou květiny: přeje si je až 82 procent žen. A pozorný partner by si podle stejného množství žen měl dát záležet i na vzhledu, pokud si vyjdou spolu do města. A co očekávání mužů? Pro ně sice nehrají dárky od partnerky až takovou roli a třetina by se bez nich obešla úplně, na jednom přání na dárek se však většina mužů shodne:

66 procent mužů chce, aby je partnerka občas překvapila erotickým spodním prádlem.

Romantika ještě nevymřela, a to nejenom v posteli. Ale jsou ženy opravdu romantičtější? Ukazuje se, že v Česku tomu tak není, minimálně co se slov týče. Každý třetí muž si totiž přeje, aby jim partnerka několikrát za týden říkala, že je miluje. To samé od partnera přitom očekává jen každá pátá žena. Hned jak projdete vstupní bránou letištní haly, dotknou se Vás pohledy tiše stojící skupinky. Jeden z nich může klidně patřit i Vám, stačí se jen seznámit:

banner registrace Ideální partner

Zdroje:

Průzkum mezi 563 členy seznamovací agentury eDarling, 59 % žen, 2015.

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth