Objednávka životního partnera

Příručka 4

Již jsme se naučili, na jakém principu funguje emoční nastavení a proč si hledáme určitý typ partnerů. V dnešním díle sérií článků pro samotáře se budeme zabývat hlavně sami sebou. U nás samotných totiž vše začíná.

Pokud máme pěkný vztah sami k sobě, bude mít pěkný vztah k nám i náš partner či partnerka. Dnešní díl tedy bude hlavně o praktických technikách, jak se mít rádi. Přečtěte si i další díly, které koučka Hana Wolf připravila v rámci série článků o samotě:

1. díl příručky: Proč jsou lidé sami?

2. díl příručky: Proč si hledáme podobné partnery?

4. díl příručky: Jak poznat toho pravého?

Sepište si pozitivní seznam

Prvním úkolem, který vás dnes čeká, je sepsání pozitivního seznamu. Vezměte si tužku a papír a v klidném okamžiku si udělejte seznam deseti věcí, které na sobě máte rádi. Říkáte si deset? Tolik? Naopak, máte za úkol jich vymyslet JEN 10. Do seznamu můžete zahrnout položky týkající se vzhledu, tak i vaše povahové rysy, které máte rádi. Je to zcela na vás. Pokud si se seznamem nevíte rady, požádejte o pomoc třeba své přátele nebo rodinu.

Možná se ještě budete divit, kolik krásného toho na vás vidí ostatní. Tento seznam si potom uložte do peněženky a noste ho s sebou. Kdykoli se nebudete cítit dobře, vytáhněte jej a znovu si jej přečtěte. Touto technikou tak budujete pozitivní vztah k sobě. Navíc začnete více vnímat své pozitivní stránky a přestanete dávat důraz těm negativním. Pokud se budete vidět pozitivně vy sami, bude vás tak vnímat i okolí. Pokud jste sami, nepřímo si tak sepíšete i objednávku partnera.

Zapracujte na sobě

Jak jsem se již zmínila minule, období samoty je vhodné pro váš osobní růst. Zkuste tedy na sobě v této době co nejvíce zapracovat, abyste zjistili, co přesně vás baví (nebo naopak nebaví). Věnujte se činnostem, které máte rádi a pracujte na svém osobním růstu. Pokud vás trápí třeba to, že neumíte říkat ne, nebo se nedokážete zbavit nedochvilnosti, tak právě toto období je vhodné k nápravě.

Další oblastí, nad kterou je třeba se zamyslet, je váš šatník. Máte pocit, že vám to sluší, když se na sebe při odchodu do práce podíváte do zrcadla? Že ne? Jak se tedy máte líbit budoucímu partnerovi, když se sami necítíte dobře?

Proto doporučuji provést revizi šatníku a spodního prádla. Vypadá to jako banalita, avšak lidé, kteří se ve svém oblečení cítí hezcí (počínaje právě spodním prádlem), působí velmi dobře i na okolí a protějšek umí zaujmout.

Z těchto lidí pak vyzařuje zvláštní kouzlo a charisma, které pak silně přitahuje pozornost druhého pohlaví.

Hana Wolf příručka 3

na obrázku Hana Wolf

Objednávka životního partnera

Ve chvíli, kdy máte vyřešen vztah k sobě, máte se rádi a jste se sebou spokojeni, přichází čas na to, abyste si definovali, koho po svém boku vlastně chcete.Co je to vlastně objednávka partnera? Není to nic jiného, než seznam požadavků, které si přejete, aby měl váš nový partner či partnerka.

Když objednávku vytváříte, nezapomeňte zahrnout vlastnosti ze čtyř základních oblastí života, kterými jsou práce, peníze, zdraví a vztahy. Lidé častokrát přemýšlejí o tom, jak by měl jejich budoucí partner či partnerka vypadat, jakou by měl či měla mít barvu vlasů, očí a podobně.

Málokdo se však zamyslí nad tím, že by také stálo za to vedle sebe mít partnera, který nemá finanční problémy, má vyřešenou vztahovou minulost a má pozitivní vztah k dětem (v případě, že si děti přejete nebo je již máte). Dále je také potřeba formulovat svá přání s rozvahou. Pokud si například přejete štíhlého muže se sportovní postavou, může se vám stát, že vám do života přijde partner, který holduje cyklistice a každý víkend vás bude nutit s ním jezdit na kole do nejrůznějších kopců.

Problém nastává ve chvíli, kdy vy jste spíš klidnější typ a víkend raději trávíte v poklidu nebo procházkou po okolí. Je tedy třeba se zamyslet nad tím, jací jsme my sami a tomu přizpůsobit seznam vlastností partnera. Pak už si stačí napsat seznam, pečlivě jej uložit a nechat se najít. Pokud o svém přání nebudete pochybovat, uvidíte, že se brzy splní.

Hodně štěstí přeje Hana Wolf.

Příručka pro samotáře 3. Registrace

Klikněte ZDE a můžete příručkou v úhledné grafické úpravě listovat i offline.

O autorovi: Hana Wolf Více článků napsaných Hana Wolf

eDarling kvíz: Jste připraveni na nový vztah?