5 překvapivých faktů o Valentýnu

5 faktů o Valentýnu 2

V neděli slavíme svátek zamilovaných – svatého Valentýna. Ale co si o tomto svátku myslí nazadaní? Provedli jsme průzkum mezi našimi členy a vyšlo nám pět zajímavých údajů o Valentýnu, které jste možná netušili.

Fakt o Valentýnu 1Muži se bojí být sami

Ruku na srdce, samota není přijemná asi nikomu. Obecně se má za to, že o samotě se nejhůře tráví Vánoce a speciálně těžký je Štědrý večer, ale věřili byste, že až 45% dotázaných mužů by raději zvolilo nešťastný vztah, než byli o Valentýnu single?

Fakt o Valentýnu 2Nezadaní si posílají květiny sami sobě

Dvě třetiny singles na druhou stranu přiznaly, že slavení svatého Valentýna jim nevadí. Stejně tak více než dvěma třetinám dotázaných nevadí pohled na flirtující páry v kinech, restauracích a veřejných prostorách. Desetina dotázaných, předevšim ženy, si dokonce nechávájí posílat květiny. Proč ne?

Psycholožka Sam Owen totiž radí : „Tlaku nepříjemné situace se nezbavíte tím, že se budete cítit mizerně a lamentovat. Vždy se budete cítit lépe, pokud proaktivně uchopíte osud do vlastních rukou a stanovíte si cíle, kterých chcete dosáhnout.“

Fakt o Valentýnu 3Zažádat o Valentýnu o ruku je trochu kýč

Až 40% našich uživatelů si myslí, že někoho požádat o ruku na Valentýna je prostě klišé. Navíc bývá na Valentýna ještě pěkná zima, proto u nás zaručeně vedou spíš jarní nebo letní měsíce. Nicméně, můžete začít aspoň plánovat.

Klikněte níže pro zvětšení infografiky:

5 faktů o Valentýnu 2

Fakt o Valentýnu 4Máte pouze poloviční garanci vášnivé erotiky

Krutá pravda o Valentýnu: polovina žen totiž mužům doporučuje neočekávat žádné sexuální hrátky. Na druhou stranu je ale milování pro drtivou většinu dotázaných důležitou částí společného života, které se však neřídí podle kalendáře.

Fakt o Valentýnu 5Valentýnské srdce nemusí znamenat pevný vztah

Čtvrtina respondentů už ví, že po dni svatého Valentýna přijde rozchod. Možná je to i tím, že téměř tři čtvrtiny dotázaných se necítí na Valentýna nějak romanticky. Pro ty, které se toto bohužel týká, má koučka Hana Wolf jednu radu: „Pokud budete mít rádi sebe a budete se respektovat se vším všudy, nestane se vám, že si přitáhneme partnera, který na vás bude vidět jen chyby. Naopak! Tak, jak se budeme chovat k sobě, tak se k nám bude chovat i partner.”

Ať už budete trávit Valentýna o samotě nebo s partnerem, přejeme Vám, ať tento den prožijete ve zdraví a bez přehnaných očekávání.

NAJDĚTE LÁSKU

Zdroje:

Průzkum na téma single mezi 320 českými uživateli eDarling a průzkum o Valentýnu mezi 706 nezadanými uživateli seznamky Elitesingles ve Velké Británii, Irsku, Novém Zélandu a Austrálii.

O autorovi: Ivan Nemeth Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni. Více článků napsaných Ivan Nemeth

eDarling kvíz: Jste připraveni na nový vztah?